Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaDijital PlatformlarTwitch Neden Kapatıldı?

Twitch Neden Kapatıldı?

Twitch kendisine rakip olan bir başka büyük marka olan Kick’in ban yemesiyle iyice gündeme gelmişti. Ancak yakın zamanda yaşanan gelişmelerden sonra Twitch neden kapatıldı diye soruyorsanız siz de Twitch’e girmeye çalışıp, giremeyenlerdensiniz demekti.

Twitch Neden Kapatıldı?

Twitch Neden Kapatıldı?

Bir canlı yayın platformu olan Twitch, yayın yaptığı ülkelerdeki yasak ve kurallara uymak zorundaydı. Ülkemizde uzun yıllardır yayın yapmasına rağmen kendisine rakip olan Kick markası gündeme gelene kadar unutulan bazı kategoriler vardı. Özellikle havuz yayınları ve kumar yayınlarıyla şikayet edilen Twitch neden kapatıldı?

Twitch kumar yayınları yüzünden kapatıldı. Ayrıca Twitch bit hırsızlığı gibi konularla da günleme geldiği için çok ciddi kalabalıkları rahatsız eden Twitch hakkında gelecek yeni kararları biz de sizler gibi bekliyoruz. Kick’in kapatılması sonrasında Twitch yeni fiyatlandırma yapmayı da geciktirmemişti.

Eğer ilgili kararı resmi olarak görmek ve değerlendirmek istiyorsanız Milli Piyango İdaresi resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz. Kumar yayınlarının tamamen yasaklanmış olmasıyla beraber gözler TikTok ve diğer yayın platformlarına da yavaştan kayıyor gibi görünüyor. Eğer yeni bir platform arıyorsanız daha önce sizler için Twitch benzeri canlı yayın platformlarını incelemiştik.

Twitch Açılacak Mı?

Twitch Açılacak Mı?

Twitch ve Kick hakkında, Twitch neden kapatıldı sorusu kadar Twitch açılacak mı sorusu da izleyiciler tarafından sorulmaktadır. Aslına bakarsanız Milli Piyango idaresinin verdiği cezalar doğrudan kumar yayınlarını hedef aldığı için gerekli düzenlemeler yapıldığında Twitch ve Kick tekrar yayın hayatına başlayabilir.

Anlaşmalı kumar yayınlarının sona ermesiyle beraber Twitch izleyicileri için tekrardan güzel zamanlar başlayacak ancak biraz zamlı olacak. Twitch izleyerek saatlerini, günlerini geçirenlerin yanında Twitch üzerinde yayın yapan ve para kazanan yayıncılar da oldukça şaşkın durumdalar.

Twitch Kapanacak Mı?

Kick platformunun kumar oynattığı gerekçesiyle kapatıldığını duyan dijital medya takipçileri doğal olarak Twitch kapanacak mı diye soruyorlar. Bu sorunun en net yanıtı 22/02/2024 tarihinde Milli Piyango idaresi tarafından verildi. Evet, Twitch resmi olarak kapatıldı. Hala bazı kullanıcıların Twitch’e girebiliyor olmasına rağmen.

Yakın zamanda Twitch her kullanıcı için kapalı durumda olacak ve yayın imkanları tamamen ortadan kalkacak. Bu süreçte yayıncılar ne yapacaklar bizler de merakla bekliyoruz. Twitch neden kapatıldı adlı içeriğimizi güncel haberlere göre güncellemeye devam edeceğiz.

Twitche Ne Oldu?

Twitch ne oldu, Twitche ne oldu diye soran dijital medya kullanıcıları için kısaca yanıtlamak istiyoruz, Twitch kumar içerikleri yayınlar yüzünden kapatıldı. Erişim engeli ile karşılaşan Twitch’in nasıl bir adım atacağını, açıklamaya yapacağını bizler de bekliyoruz.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir