Cuma, Haziran 7, 2024
Ana SayfaDijital PlatformlarTwitch Alternatifi Canlı Yayın Platformları

Twitch Alternatifi Canlı Yayın Platformları

Twitch dünyanın en ünlü canlı yayın platformları arasına girmişken ülkemizde aldığı kısıtlamalar ve suçlamalarla izleyicilerini bazı araştırmalara itiyor. Twitch alternatifi canlı yayın platformlarını arıyorsanız sizler için hepsini sıraladık ve detaylı şekilde inceledik.

Twitch Alternatifi Canlı Yayın Platformları

Twitch Alternatifi Canlı Yayın Platformları

Twitch kapanıyor mu gibi büyük gündem yaratan haberler sonrasında Twitch izleyicileri ve yayıncıları için yeni bir süreç başladı, araştırma. Bu araştırmanın konusu da doğal olarak Twitch alternatifi canlı yayın platformları oldu. Eğer eski konforunuzu geri kazanmak, Twitch’de olduğu kadar eğlenmek veya kazanmak istiyorsanız aşağıdaki Twitch benzeri canlı yayın platformlarını kullanabilirsiniz;

  • Kick
  • Youtube
  • Tiktok
  • Facebook
  • SteamTV
  • NimoTV

Gördüğünüz gibi Twitch alternatifi canlı yayın platformları listesi oldukça uzun ve inanması güç ama daha uzaması da mümkün. Sizlerle en kaliteli Twitch benzeri canlı yayın platformlarını paylaştık. İçlerinden nasıl tercih yapacağınızı kara kara düşünmemeniz adına hepsine biraz daha yakından bakmanıza da yardımcı olacağız. Twitch ne zaman açılacak bilmiyorsanız, bir tercih yapmalısınız.

Kick

Kick Canlı Yayın Platformu

Twitch’e rakip olarak yakın zamanda ortaya çıkan Kick, neredeyse her özelliği Twitch’le aynı olan bir yayın platformudur. Twitch’e göre yüksek abonelik ücretleri ile yayıncıların dikkatini çekmesine rağmen Kick’de ceza alan platformlar arasına girdi ve hala izleyicileri Kick ne zaman açılacak diye soruyorlar.

Youtube

YouTube Canlı Yayın Platformu

Belki de listemizdeki en güvenilir canlı yayın platformu Youtube olacaktır. Sadece izleyenler ve yayıncılarla değil aynı zamanda ülkelerin yönetimleriyle bile sürekli aktif görüşme halinde olan Youtube, en kesintisiz şekilde canlı yayın yapılmasını sağlamakta ve yayıncılara kazanç imkanı da sunmaktadır.

Tiktok

TikTok Canlı Yayın Platformu

Asya topraklarında ve Amerika Birleşik Devletlerinde aniden hype olan, neredeyse her sosyal medya kullanıcısını kazanan Tiktok, canlı yayın konusunda da diğer tüm rakipleri kadar başarılı şekilde yol alıyor. Canlı yayına sonradan geçse de zirvede kendisine yer bulabildiğini söyleyebiliriz.

Facebook

Facebook Canlı Yayın Platformu

Listemizdeki en eski sosyal medya platformlarından olan Facebook, tarihler 2020’yi gösterdiğinde canlı yayın platformu olma amacıyla bazı gelişmeler ve yatırımlar yapmıştı. Bu süreçte Levo, PintiPanda gibi isimleri kadrosuna alan Facebook da Twitch’e rakip olacak kadar kalitelidir.

SteamTV

SteamTV Canlı Yayın Platformu

SteamTV, oyuncular tarafından hak ettiği değeri tam olarak görmeyen Twitch alternatifi canlı yayın platformlarından birisidir. Satın almayı düşündüğünüz, aldığınız ve oynamak için sabırsızlandığınız bir oyunu aktif olarak oynayan birisini platform değiştirmeden izleme imkanını nasıl reddedebilirsiniz ki?

NimoTV

NimoTV Canlı Yayın Platformu

Özellikle yasaklara karşı koyduğu serbest tavır ile en kaliteli canlı yayın platformları arasına dahil olan NimoTV’de çok eskiden Twitch yayıncılarına götürdüğü tekliflerle gündeme geliyordu. Twitch alternatifi canlı yayın platformları arasında adı en az duyulmuş platform olabilir.

Twitch Benzeri Uygulamalardan Hangisini Kullanmalıyım?

Twitch izleyerek eğlenceli zaman geçiren, Twitch üzerinden yayın yaparak para kazanan kullanıcılar için Twitch’e rakip aramak gerçekten çok zorlu ve stresli bir süreç. Bu konuda sizlere yardımcı olmak için Twitch benzeri uygulamalar arasından birisini önermek istiyoruz, YouTube.

YouTube, hem kullanıcılarına para kazandırma aşamasında, hem agresif reklam sürecinden daha az etkilenmesiyle hem kanıtlanmış kalitesiyle ciddi fark yaratmaktadır. Twitch neden kapandı biliyorsanız neden YouTube’u önerdiğimizi daha iyi anlayabilirsiniz.

En İyi Canlı Yayın Platformu Hangisidir?

Twitch alternatifi canlı yayın platformları adlı içeriğimizde özellikle önerdiğimiz YouTube en iyi canlı yayın platformu olarak adlandırılabilir. Yine de farklı yanıtlar duymak istiyorsanız Twitch, Kick, Youtube ve Tiktok’un diğer tüm canlı yayın platformlarından çok ayrı olduğunu söyleyebiliriz.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir