Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaInstagramInstagram Aktiflik Açma Nasıl Yapılır?

Instagram Aktiflik Açma Nasıl Yapılır?

Bildiğiniz üzere artık Instagram da tek çatı olan Meta altında toplandıktan sonra uygulama içi bazı ufak değişiklikler meydana geldi.Bu yüzden de Instagram aktiflik açma kısmının da yeri değişti. Sizlere instagram hesap aktifliği açmayı adım adım aktarıyoruz.

Instagram Aktiflik Açma Nasıl Yapılır?

Aslında bunun için bir nevi instagram çevirimiçi açma diyebiliriz. Çünkü Instagram instagram aktiflik açma işlemiyle birlikte, takip ettiğin hesapların ve mesaj gönderdiğin herkesin senin en son aktif olduğun zamanı görmelerini sağlar. Instagram aktiflik nasıl açılır sorusunun cevabı için adımlar şu şekilde olmalıdır:

  • Profil ikonunuza tıkladıktan sonra sağ üsteki menü simgesine tıklayalım,
  • Oradan ayarlar ve gizlilik bölümüne tıklıyoruz,
  • Ardından biraz aşağı kaydırıp ‘Mesajlar ve hikaye yanıtları’ kısmını buluyoruz. Bu bölüm ‘Başkalarının seninle etkileşimleri’ kısmında yer alıyor,
  • Daha sonra ‘Çevirimiçi olduğunu görebilirler’ kısmından ‘Hareket durumunu göster’ kısmına geliyoruz,
  • Evet bu adımda artık instagram aktiflik açma işlemini yapacağız,
  • Hareket durumunu göster toggle butonuna tıklayarak aktif değilse aktif edip açıyoruz.

Instagramda aktiflik açma işlemi bu şekilde yapılmaktadır. Dediğim gibi Eskiden biraz daha farklıydı ama artık 2024 yılına girerken bu güncellenmiş şekilde yapabilirsiniz.

Yeni gelen Meta güncellemeleriyle birlikte değişen bir diğer menü ise instagram iki faktörlü doğrulama olacaktır, bağlantıya tıklayarak onun da nasıl aktif edilip edilmediğine bakabilirsiniz.

Instagram Aktiflik Nedir?

Instagram aktiflik nereden açılır öğrendiğimize göre biraz daha detayına inebiliriz. Instagram aktiflik özelliğiyle birlikte sizin, herkes tarafından görülebilen son görülme ve aktiflik durumlarınızı karşılıklı olarak diğer takip ettiğiniz hesaplarla görmenizi sağlar.

Bu durumdan rahatsız olduğunuz durumlarda aynı adımları takip ederek instagram hesap durumunuzu kapatabilirsiniz. Herhangi bir problemde yorumlardan size yardımcı olmaya çalışacağız.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir