Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaOyunFIFAFIFA 24 Trivela Nasıl Yapılır? EA FC 24

FIFA 24 Trivela Nasıl Yapılır? EA FC 24

EA FC 24 oyuncularının gol atmasına yardımcı olacak en önemli şut tekniklerinden bir tanesi Trivela’dır. İçeriğimizi okuduktan sonra FIFA 24 trivela nasıl yapılır, EA FC 24 Trivela şut nasıl çekilir sorularına yanıt bulacak ve şut koleksiyonunuza trivelayı da katacaksınız.

FIFA 24 Trivela Nasıl Yapılır?

FIFA 24 Trivela Nasıl Yapılır

Ultime Team, Clubs gibi modlarda rakiplerinizin Trivela kullanarak ne kadar kolay gol attıklarını görmüşsünüzdür. EA Games tarafından da defalarca düzenleme gelen trivela şutlar hala oyunda savunması en zor hücum şekli olarak kullanılmaktadır. FIFA 24 ayak dışı şut çekme nasıl yapılır bilmiyorsanız ciddi müsabakalarda zorlanabilirsiniz. FIFA 24 trivela nasıl yapılır?

 • Kontroller üzerinde Plase şut çektiğiniz tuşu öğrenin, eğer ayarları özelleştirmiyorsanız L1 tuşu olacaktır.
 • EA FC 24 trivela şut çekmek için Plase tuşunun arkasındaki tuşa yani L2 tuşuna basılı tutun.
 • L2 tuşuna basılı tuturken topun ters ayağınızda olduğundan emin olmalısınız.

EA FC 24 ayak dışı şut çekmek için en ideal oyunlardan bir tanesidir. Yukarıda sizlerle paylaştığımız yöntemleri adım adım uyguladığınız durumda ayak dışıyla şut çekmeye ve gol atmaya başlayacaksınız. Artık FIFA 24 trivela nasıl yapılır diye sormanıza gerek yok, ayak dışı gol atmaya başlayabilirsiniz. Sizler için FIFA 24 gökkuşağı nasıl yapılır da anlatmıştık.

EA FC 24 Trivela Her Oyuncuyla Atılır Mı?

FIFA 24 trivela nasıl yapılır diye merak içerisinde araştırma yapan oyuncular için güzel bir içerik hazırladık. İçeriğimizi okuduktan sonra FIFA 24 ters ayakla şut denemelerini antrenmanda yaparken bazı oyuncuların diğer oyunculardan çok farklı sonuçlar verdiğini fark ediyorsunuzdur. EA FC 24 trivela her oyuncuyla atılır mı diye soruyorsanız, FIFA 24 trivela kalitesini etkileyen faktörler;

 • Doğal Yetenek Şutu Becerisi
 • Zayıf Ayak
 • Şut Gücü
 • Falso
 • Trivela Becerisi

Eğer orta saha oyuncularınızdan kaliteli bir trivela şut performansı görmek istiyorsanız EA FC 24 en iyi orta sahalar adlı içeriğimizi incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca EA FC 24 GamePass’e gelmeden önce öğrenmeniz gereken her türlü ayrıntıyı öğrenseniz iyi edersiniz. Sonrasında FIFA oynamaktan araştırma yapmaya fırsatınız olmayabilir.

EA FC 24 Trivela Zayıf Ayak Kaç Olmalı?

İçeriğimizde paylaştığımız, kaliteli bir trivelayı etkileyen en önemli faktörlerin başında zayıf ayak yeteneği gelmektedir. Yönettiğiniz oyuncunun kullandığı ayağı ile trivela şut çekmek istiyorsanız ters kanatta top almanız gerekmektedir. Böyle bir süreçle uğraşmak istemiyorsanız 4-5 zayıf ayak yeteneğini sahip oyuncuları kullanabilirsiniz.

FIFA 24 En İyi Trivela Oyuncuları

EA FC 24 trivela nasıl yapılır sorusuna yanıt verirken sizlerin konu hakkında sorabileceğiniz her türlü soruya da değinmek istiyoruz. Özellikle bazı oyuncuların yeteneklerinin ayak dışıyla gol atmak için ekstra yatkın olduğunu söylesek abartmış olmayız. FIFA 24 trivela şut çekmekten keyif alıyorsanız aşağıdaki oyuncuları kesinlikle denemelisiniz.

 • Zidane
 • Ginola
 • Salah
 • Son
 • Talisca
 • Di Natale

FIFA 24 Doğal Yetenek Şutu Nedir?

EA FC hayranlarının yaptıkları araştırmalar sonucu Trivela konusunu incelerken karşısına çıkan bir diğer terim de doğal yetenek şutu olacaktır. EA FC 24 trivela nasıl yapılır konusunda bahsettiğimiz tuş olan L2 tuşu aslında doğal yetenek şutu ve pasını da kullanmanızı sağlayan bir tuştur.

Kullanım pozisyonuna bağlı olarak oyuncunuz trivela yerine doğal yetenek şutu animasyonuna girebilir ve bu durum kafanızı karıştırabilir. L2 tuşu ile aktif ettiğiniz bu özellik oyunculara bireysel olarak verilen, daha önce gerçekleştirdikleri özel animasyonlardır. Haaland ile denemenizi tavsiye ediyoruz. Şimdilik FIFA 24 trivela nasıl yapılır adlı içeriğimizin sonuna geldik.

FIFA 24 Trivela Nerflendi Mi?

Evet, FIFA 24 oyuncularından gelen yoğun şikayet sonrası kalecilerin trivela şutları kurtarma konusunda biraz daha becerikli olması sağlanmaya çalışıldı. Son güncellemelerde gelen bu özelliğe rağmen hala EA FC 24 Trivela şutu oyundaki ne yüksek gol olma potansiyelli şut tipidir. Bu nedenle hala FIFA 24 trivela nasıl yapılır sorusu değerlidir.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir