Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaDijital PlatformlarTwitch Bit Hırsızlığı Tam Liste

Twitch Bit Hırsızlığı Tam Liste

Son zamanlarda internet ortamına yapılan resmi incelemeler birçok farklı yasa dışı yapılanmayı ortaya çıkarttı. Twitch bit hırsızlığı tam listesini inceledikten sonra Twitch platformunda yaşanan yeni gelişmeleri en net şekilde anlayacaksınız.

Twitch Bit Hırsızlığı Tam Listesi

Twitch Bit Hırsızlığı Tam Listesi

Twitch platformunda izleyiciler yayıncıları izleyerek onların daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlarken bir yandan da sevdikleri yayıncılara bağış atıyorlar. Takip etmek, abone olmak, bağış atmak takip edilebilir destek olma yöntemleriyken bit atmak bazı süreçlerin atlamasına neden oluyordu.

Toplamda 316 Türk Twitch yayıncısının adının geçtiği davada, $3.000.000’lık bir gelirden, daha doğrusu aklamadan söz ediliyor. Tabloda olan ve olmayan her yayıncının hukuken henüz suçlu olmadığını unutmadan yorum yapmalı, durumu değerlendirmelisiniz. Peki, bahsettiğimiz konuya kimler karıştı? Twitch bit hırsızlığı tam listesi;

Twitch Kullanıcı AdıTahmini Kazanç ($ – Dolar)DurumAçıklama
pankyy$1.013İtiraf EttiVAR
LEGOO$4.239İtiraf EttiVAR
cNed$1.525İtiraf EttiVAR
tecoNe$5.015İtiraf EttiVAR
akagreenn$8.419İtiraf EttiVAR
KocaKariAnsiklopedisi$19.887İtiraf EttiYOK
farewell$10.768İtiraf EttiVAR
EdaMilka$5.216İtiraf EttiVAR
NEFER$6.652İtiraf EttiVAR
Wandayss$11.859İtiraf EttiVAR
KuziGang$2.753İtiraf EttiVAR
lurzy0y0$22.177İtiraf EttiVAR
MedyaLab$15.156İtiraf EttiYOK
logicmanvlr$6.047İtiraf EttiVAR
TheSorika$21.228İtiraf EttiYOK
TayfunByc$26.589İtiraf EttiYOK
Carl4$3.194İtiraf EttiVAR
MadammCC$7.808İtiraf EttiYOK
queensiar$5.192İtiraf EttiVAR
XNoverHD$11.284İtiraf EttiVAR
06LaBiDur$5.034İtiraf EttiVAR
kedibirii$6.311İtiraf EttiVAR
EmporioARMANl$3.696İtiraf EttiYOK
SonKomanci$3.039İtiraf EttiVAR
SeyitYASAN$3.100İtiraf EttiVAR
TOLGABi$8.979BanlandıYOK
PeriHanim$13.292BanlandıYOK
LeydiMedusa$15.062BanlandıYOK
AtakanTARKAN$6.283BanlandıYOK
Twitch Bit Hırsızlığı Tam Listesi

Yukarıda sizlerle paylaştığımız tabloda bulunan Twitch yayıncıları bit hırsızlığı yapan dolandırıcılarla isteyerek veya istemeyerek alışveriş yaptıklarını itiraf etmiş yayıncılardan oluşmaktadır. Açıklanan sayıları reddeden, suskunluğunu koruyan, sürecin mahkemeler yoluyla bitmesini bekleyen yüzlerce Türk yayıncı daha olduğunu söylemeliyiz.

Listemizde gördüğünüz itirafçı yayıncıların neredeyse tamamı bu hırsızlıktan haberlerinin olmadığını ve bazı şeyleri fark ettiklerinde iletişimi hemen kestiklerini söylüyorlar. Tabloda olmaktan şikayetçi olan isimler iletişim adreslerimizi kullanarak bizlere ulaşabilirler. Hukuki süreçte Twitch bit hırsızlığı tam listesine dahil olan kimsenin zarar görmesini istemeyiz.

Twitch Bit Hırsızlığı Nedir?

Twitch bit hırsızlığı vakası aslına bakarsanız bir kredi kartı hırsızlığı çetesinin, yeni para aklama yöntemidir. Kredi kartı bilgilerini çalan topluk, Twitch platformunu kullanarak başta yayıncılara büyük değerlerde bit atıyor sonrasında da yayıncılarla iletişime geçiyordu. Bazı yayıncılar bu durumdan şüphelenmeyip hırsızlık gruplarıyla işbirliği yapmış oldular.

Örnek vermek gerekirse, hırsızlar yayıncılara 2.000$ bit atıyor ve sonrasında 1.000$ değerinde biti geri alıyordu. Böylelikle yasal olmayan 2.000 Dolar, resmiyette tamamen yasal hale geliyordu. İşleyişe dahil olan yayıncıların doğrudan kredi kartı hırsızlığı ile alakası olmamasına rağmen başları büyük bir dertte gibi görünüyor.

Twitch bit hırsızlığına dahil olan yayıncılardan desteğinizi çekmek istiyorsanız Twitch abonelik iptali nasıl yapılır adlı içeriğimizi okuyabilirsiniz. Bu işlemleri yaparken suçu olmayan insanlardan desteğinizi esirgeme ihtimaliniz olduğunu da unutmamalısınız. Karar her zamanki gibi sadece sizin.

Twitch Bit Hırsızlığı Listesindekilere Ne Olacak?

Twitch bit hırsızlığı tam listesinde itirafçı olan yayıncıların büyük bir bölümü süreci mahkemeye taşıdı ve yaşanan olaylarda kendilerinin de mağdur olduklarını ilettiler. Açıklamalarda da göreceğiniz gibi durumu anlayıp işleyişten erken çıkan, gelen parayı harcamak yerine iade eden yayıncıların hukuki anlamda sorun yaşayacaklarını düşünmüyoruz.

Ancak bahsi geçen olaydan ciddi anlamda gelir elde eden ve bu sürece tam anlamıyla katkıda bulunan yayıncıların hukuk karşısında büyük bir sınav vereceğinden eminiz. Kimsenin haksız yere suçlanmamasını, gerçekten suçlu olanların en kısa sürede cezalarını çekmelerini umuyoruz. Okuduklarınızdan sonra kimsenin size boş yere para vermeyeceğini unutmayın.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir