Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaTiktokTiktok Hikaye Silme Nasıl Yapılır?

Tiktok Hikaye Silme Nasıl Yapılır?

Snapchat’in başlattığı hikaye akımına Tiktok da katılmayı başardı. Tiktok’a gelen bu güncellemeyile birlikte artık Tiktok kullanıcıları kendi hikayelerini atabilirler. Peki attıktan sonra bu Tiktok hikaye silme işlemi nasıl yapılır sizlerle bunu inceleyeceğiz.

Tiktok Hikaye Silme Nasıl Yapılır?

Tiktok Hikaye Silme Nasıl Yapılır?

Tiktok hikaye silme işlemi oldukça basittir. Öncelikle attığınız içeriğin hikaye olabilmesi için içeriği yüklerken ‘Hikayeniz’ kısmına basmalısınız. Daha sonrasında bu tiktok hikayesini silmek istiyorsanız eğer aşağıda ki adımları takip edebilirsiniz.

  • Profilinize tıklayın,
  • Eğer aktif hikayeniz var ise avatar resminiz etrafı mavi olacaktır,
  • Avatarınıza tıkladığınızda hikayeniz açılacak,
  • Resimde de gördüğünüz gibi sağda bulunan 3 noktaya tıklayınız,
  • Daha sonra açılan kısımdan sil demeniz yeterli olacaktır.

Tiktok hikayeleri klasik olarak 24 saat sonra otomatik olarak silinirler. Eğer o esnada birilerinin sizin aktif olduğunuzu görmenizi istemiyorsanız tiktok aktifliğinizide kapatabilirsiniz.

Tiktok Hikaye Nedir?

Tiktok hikaye bildiğiniz üzere diğer sosyal platformlarda bulunan kişilerin profillerinde geçici olarak paylaştığı kısa ve sadece 24 saatlik içeriklerdir.

Tiktok Hikaye Nasıl Gizlenir?

Tiktok Hikaye Nasıl Gizlenir?

Tiktok hikaye gizleme işlemi iki farklı yolla yapılabilir. İlk olarak hikayenizi yüklerken alt kısımda ‘bu gönderiyi kimler görebilir’ kısmı bulunmaktadır, buradan değiştirebilirsiniz. İkinci olarak ise hikayenizi yükledikten sonra hikayenizin içine girip üç noktaya tıklayınız. Açılan pencerede ‘Ayarlar’ tıkladığınızda Tiktok hikayenizi gizleyebilirsiniz.

Burada hikayeyi göstermek için 3 seçeneğiniz bulunur. Bu seçenekler, herkes, arkadaşlar ve bana özel eğer gizlemek istiyorsanız bana özel yapabilir veya yukarıda anlattığımız gibi hikayenizi silebilirsiniz.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir