Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaDijital PlatformlarTwitch Abonelik iptal Etme Nasıl Yapılır?

Twitch Abonelik iptal Etme Nasıl Yapılır?

Twitch izlerken en çok eğlendiğiniz kanallara abone olmak yayıncılara destek olmanın en doğru yoludur. Ancak bazı durumlarda Twitch abonelik iptal etme nasıl yapılır diye araştırmak zorunda da kalabiliyoruz. Benzer bir arama içerisindeyseniz, Twitch aboneliğinizi iptal etmek istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Twitch Abonelik iptal Etme Nasıl Yapılır?

Twitch Abonelik iptal Etme Nasıl Yapılır

Abone olduğunuz Twitch kanallarından eski tadı alamamanız, daha fazla ücret ödemek istememeniz gibi basit nedenlerle daha önceden abone olduğunuz bir kanaldan aboneliğinizi iptal ettirmek isteyebilirsiniz. Her platformda olduğu gibi Twitch platformunda da abonelik iptali biraz karışık olabilir. Twitch abonelik iptali nasıl yapılır?

  • Twitch hesabınıza giriş yapın.
  • Ekranın sağ üstünden profil resminize tıklayın.
  • Açılan pencereden Abonelikler seçeneğine tıklayın.
  • Karşınıza abone olduğunuz kanallar çıkacaktır. Aboneliğinizi iptal etmek istediğiniz kanalın sağ üstündeki dişli sembolüne tıklayın.
  • Çıkan seçenekler arasından Aboneliği Yenileme başlığını seçin.
  • İşlemleri devam ettirin ve abonelik işlemini tamamlayın.

Sizler için hazırladığımız görseldeki sıralamayı, maddelerde adımları doğru şekilde takip ettiğinizde Twitch aboneliğinizi kolayca iptal edebileceksiniz. Twitch aboneliklerini iptal etmek sandığınızdan çok daha kolaydır. Siz yine de destek verdiğiniz kanaldan desteğinizi çekmek istediğinizden emin olmadan iptal işlemine geçmeyin. Abonelik serisi yapmanın zorluğunu unutmamak gerekir.

Neden Twitch Aboneliğimi İptal Etmeliyim?

Twitch abonelik iptal etme adımlarını tamamlamadan, takip etmeden önce desteklediğiniz yayıncıdan desteğinizi çekmek istediğinizden emin olmalısınız. Daha önce de belirttiğimiz gibi abonelik seriniz sonlandığında tekrar yenilenmeyecektir. Peki, neden Twitch aboneliğinizi iptal etmelisiniz? Twitch kullanıcıları;

  • Maddi nedenler,
  • Twitch bit hırsızlığı listesine katılan yayıncılara destek olmamak,
  • Eski tadı alamamak,
  • Yayıncıyı eskisi kadar desteklememek gibi nedenlerle aboneliklerini iptal ettiriyorlar.

Twitch Abonelik iptali Ne Zaman Aktif Olur?

Twitch aboneliklerinizi sonlandırmak için sizlerle paylaştığımız adımları takip ettiğinizde aboneliğinizin iptal edileceğini söyledik. Ancak süreç sandığınız kadar hızlı ilerlemiyor. Eğer iptal ettiğiniz abonelik hala devam ediyorsa ve öncesinde ödeme aldıysa Twitch abonelik iptali bir sonraki ödeme gününde gerçekleşir.

Twitch Aboneliğimi iptal Ettim Ama Ödeme Alıyor

Twitch izleyicileri için en korkuların sorunların başında aboneliği iptal edilen kanallara ödemenin yapılmaya devam etmesidir. Twitch abonelik iptal etme adımlarını doğru attığınızdan eminseniz tekrar ödeme alınması mümkün değildir. Hatanız olmadığına ve tekrar ödeme alındığına eminseniz Twitch Destek ile görüşmelisiniz.

Twitch Abonelik iptal Edilmiyor Hatası

Sevdiğiniz kanallardan bazı nedenlerle aboneliğinizi, desteğinizi geri çekmek zorunda kalabilirsiniz. Twitch abonelik iptal etme işlemini gerçekleştirirken hata alıyor, iptal işlemini başarıyla tamamlayamıyorsanız sunucularda sorun var demektir. Biraz bekledikten sonra tekrar deneyerek kolayca Twitch aboneliklerinizi iptal edebilirsiniz.

Twitch Abonelik İptalinde Para İade Olur Mu?

Ödeme konusunda merak edilen bir diğer konu da Twitch abonelik iptal etme sonrasında ödemelerin iade edilip edilmeyeceğiniz. Daha önce satın aldığınız aboneliklerin iade edilmesi zaten mümkün değildir ancak son aydan yani iptalden sonrasından bahsediyorsanız da yanıtımız farklı olmayacaktır.

Abonelik iptali sonrası ücreti alınan ay boyunca kanala abone olmaya ve abonelik imkanlarından faydalanmaya devam edersiniz. Ödeme süresi geçtiğinde ise aboneliğiniz iptal olur. Bu nedenle abonelik iptali sonrası para iadesi yapılmamaktadır.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir