Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaDijital PlatformlarTwitch Erişim Engeli Kaldırma

Twitch Erişim Engeli Kaldırma

Ülkemizde Twitch’e erişimin tamamen yasaklanması sonucunda Twitch severler Twitch erişim engeli kaldırma konusunda bazı araştırmalar yapmaya başladılar. Bu içeriğimizde Twitche nasıl girilir sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Yayın izlemeye hazır mısınız?

Twitch Erişim Engeli Kaldırma Nasıl Yapılır?

Twitch Erişim Engeli Kaldırma Nasıl Yapılır

Twitch’in Milli Piyango İdaresi tarafından ülkemizde yasaklandığı haberini sizlerle paylaşmıştık. Eğer Twitch neden kapandı biliyorsanız yakın zamanda açılma ihtimali olduğunu da biliyorsunuz. Kendiliğinden açılmasını beklemek yerine Twitch erişim engeli kaldırma nasıl yapılır öğrenirseniz Twitch’e girebilirsiniz.

  • DNS
  • VPN

Bildiğiniz gibi Twitch doğrudan ülkemizde erişim engeli ile cezalandırdı. Yani bir şekilde farklı ülkelerden veya iplerden yapacağınız bağlantılarla Twitch’e bağlanmanız aslında oldukça basit. Bu süreçte işinize yarayacak iki farklı yöntem bulunmaktadır. Listemizde de görebileceğiniz gibi DNS ve VPN.

VPN İle Twitche Girmek

Eğer Twitch erişim engeli kaldırma konusunda ısrarcıysanız başka ülkelerden bağlanmanızı sağlayan VPNlerden bir tanesini kullanmayı düşünmelisiniz. Sizler için önerebileceğimiz VPN’lerin başında Brave browserının kendi VPN’i gelecektir. Ülke değiştirerek Twitch erişim engelini kaldırabilirsiniz.

DNS İle Twitche Girmek

Twitch erişim engeli nasıl kaldırılır sorusunun bir diğer yanıtı da doğal olarak DNS olacaktır. Bildiğiniz gibi yıllar önce Türk internet kullanıcıları olarak YouTube ve Gezginler gibi internet sitelerine bağlanamıyorduk, DNS ayarlarını değiştirmediğimizde. DNS ayarlarınızı yapılandırarak Twitche bağlanabilirsiniz.

Twitche Nasıl Girilir?

Artık Twitch erişim engeli kaldırma nasıl yapılır biliyorsunuz ancak tüm bunlarla uğraşmak yerine doğrudan Twitch alternatifi canlı yayın platformlarına da geçiş yapabilirsiniz. Tüm imkanlara rağmen Twitch izlemek konusunda kesin kararlıysanız Twitche nasıl girilir yanıtlayalım.

Daha önce de söylediğimiz gibi Twitch ülkemizde yasaklandı. Bir başka coğrafyadan bağlandığınızı kanıtlayacağınız, sağlayacağınız her türlü şekilde Twitch’e bağlanabilirsiniz. Twitch’e girebilmek için Türkiye dışında olmak, en azından IP olarak, yeterli olacaktır.

Twitch Erişim Engeli Kaldırma Suç Mu?

Twitche nasıl girilir konusunda yardımcı olduğumuz, yanıt verdiğimiz insanlar aynı zamanda Twitch erişim engeli kaldırma suç mu diye de soruyorlar. Aslına bakacak olursanız VPN ile yaptığınız her aktivite ile Twitch’e bağlanmak aynı mekaniği içermektedir, konumunuzu gizlemek.

VPN kullanmak suç olmadığı için VPN kullanarak Twitch’e bağlanmak da suç niteliği taşımamaktadır. Ancak ülkemizin Twitch ile ilgili olan kararını ciddiye alıp, Twitch açılana kadar beklemek en doğru karar olacaktır. Hem VPN ile kaliteli Twitch yayınları izlemek de pek mümkün sayılmaz.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir