Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaOyunFIFA 24 Press Yapma Tuşu Hangisidir?

FIFA 24 Press Yapma Tuşu Hangisidir?

EA FC 24 press yapma anlamında futbol oyunu hayranlarının taleplerini tam olarak karşılamıyor. Bu nedenle olacak ki FIFA 24 press yapma tuşu hangisidir diye sormaya devam ediyor, oyun içerisindeki tuş atamaları arasında press yani baskı tuşu arıyorlar. EA FC 24 Press yapma tuşu hangisidir?

FIFA 24 Press Yapma Var Mı?

Aslına bakacak olursanız doğrudan bir tuştan bahsetmeye başlamadan önce EA FC 24 özelinde bir press yapma tuşu olup olmadığından bahsetmek gerekiyor. Ne yazık ki bir önceki yıllarda oynadığımız FIFA serisinin aksine FIFA 24 press yapma özelliğini tamamen kaldırdı. Artık oyuncular press yapmak için kendileri koşacak ve koşturacaklar. Yani hayır, FIFA 24 press yapma özelliği yok.

FIFA 24 Press Yapma Tuşu Hangisidir?

FIFA 24 Press Yapma Tuşu Hangisidir?

EA FC 24 press tuşu var mı sorusuna yok yanıtını verdikten sonra FIFA 24 press yapma tuşu hangisidir sorusuna uzun uzun yanıt vermeye gerek yok diye düşünebilirsiniz. Ancak yine de, bir tuş ataması gibi olmasa da press yapmak hakkında sizlerle paylaşmak istediğimiz bazı detaylar var.

Taktiksel savunma biçimini tercih eden oyuncular arasındaysanız, ki kesinlikle tavsiye etmiyoruz, FIFA serisinde press yapma tuşu olarak kullandığınız tuşa bastığınızda oyuncunun rakip önünde kaldığını göreceksiniz. Press yapmıyor olsa da press yapma tuşunu kullanarak doğru konumda yer alabilirsiniz. Daha önce sizler için FIFA 24 gökkuşağı çalımı nasıl atılır anlatmıştık.

FIFA 24 Press Nasıl Yapılır?

Doğru konumda yer almak sizin için yeterli değilse ve FIFA 24 press nasıl yapılır sorusuna en net yanıtı arıyorsanız da hazırız. Öncelikle savunma tercihleri arasından gelişmiş savunmayı seçmenizi tavsiye ediyoruz. Aksi halde bahsedeceğimiz kalitede press yapmanız mümkün değildir.

  • Taktiksel Savunma
  • Gelişmiş Savunma

Gelişmiş savunma seçiliyken rakibinize press yapmak istiyorsanız normal yön tuşlarını kullanarak rakibinizi kovalamalı ve rahatsız etmelisiniz. Bunun yanında R1 ve L1 tuşlarına basarak savunma pozisyonu alabilir ve şut tuşuna basarak da topa müdahale edebilirsiniz. Artık FIFA pressi böyle yapılıyor.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir