Cuma, Haziran 7, 2024
Ana SayfaOyunFIFAEA FC 24 Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

EA FC 24 Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

EA FC 24 oynarken rahat etmenizi sağlayacak en önemli özelliklerinden bir tanesi de Türkçe dil desteğidir. EA FC 24 dil değiştirme nasıl yapılır diye soruyorsanız içeriğimizi okuduğunuza çok mutlu olacaksınız. FIFA 24 dil değiştirme hakkında her konuyu inceledik.

EA FC 24 Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

EA FC 24 Dil Değiştirme Nasıl Yapılır

Futbol oyunlarında dil sorunu çok sık olarak karşınıza çıkmaz. Basit terimleri zorlanmadan anlayabilirsiniz. Yine de EA FC 24 dil değiştirme konusunda bunca seçenek sunarken, tüm bu seçimleri kullanmamak biraz garip olurdu. Sizler için EA FC 24 dil değiştirme nasıl yapılır iki farklı başlık altında inceledik.

  • Başlangıç Ekranı
  • Ayarlar Menüsü

İki şekilde de hiç zorlanmadan FIFA 24 dil değiştirme işlemlerini kolayca yapabileceksiniz. Hangi yöntemi seçeceğinize kendi başınıza karar verebilirsiniz, bize soracak olursanız ayarlar menüsü en kolay şekilde dil seçmenizi sağlamaktadır.

EA FC 24 Başlangıç Ekranından Dil Değiştirme

Eğer FIFA 24 dil değiştirme adlı içeriğimizi okurken henüz EA FC 24 oyununu başlatmadıysanız başlangıç ekranından dil değiştirmek tam size göre bir seçenek olacak demektir. EA FC 24 başlangıç ekranında dil değiştirme;

  • EA FC 24‘ü başlatın.
  • “Oyunu Başlatmak İçin Bir Tuşa Dokunun” adlı yazının göründüğü ekranda hiçbir tuşa basmayın.
  • Hemen sol altta bulunan dil değiştirme seçeneğine tıklayın.
  • İstediğiniz dili seçin ve onaylayın.

Yukarıdaki adımları doğru sırayla uyguladığınız durumda hata almadan istediğiniz dile geçiş yapabilirsiniz. Eğer yeni EA FC 24 dilinizden memnun kalmazsanız aynı adımları tekrar ederek dil değişiminizi geriye alabilirsiniz.

EA FC 24 Ayarlardan Dil Değiştirme

EA FC 24 Ayarlardan Dil Değiştirme

EA FC 24 dil değiştirme yöntemleri arasında uygulaması en kolay olan yöntem doğrudan ayarlar seçeneğini kullanmaktır. Oyun içerisinde her türlü ayarı özelleştirdiğiniz klasik ekrana giderek dilinizi değiştirebilirsiniz.

  • EA FC 24’ü başlatın.
  • Oyuna giriş yaptıktan sonra sol üstte dişli sekmesine tıklayarak Ayarlar menüsünü açın.
  • Game Settings, Oyun Ayarları yazan sekmeye gelin ve giriş yapmadan sağa kaydırın.
  • Dil değiştirme ekranı gelecektir, değiştirmek istediğiniz dile kadar kaydırın ve kabul edin.

Oyun Ayarları sekmesinde yan ekrana kaydırma yapamıyorsanız klavyede “c” tuşuna, kontrollerlar da ise L2 tuşuna basmayı deneyebilirsiniz. Menü kaydırma tuşunuzu kullanarak dil değiştirme sekmesine geçebilirsiniz.

EA FC 24 Nasıl Türkçe Yapılır?

EA FC 24 dil değiştirme hakkında arama yapan oyuncuların çok büyük bir bölümü mevcutta İngilizce olan dili Türkçeye çevirmek istiyorlar. Siz de EA FC 24 nasıl Türkçe yapılır diye merak ediyorsanız, bir önceki başlıkta anlattığımız EA FC 24 dil değiştirme adımlarını takip ederek Türkçe dile geçebilirsiniz. Umarız FIFA 25 çıktığında ve EA FC 25 çıktığında da Türkçe dil desteği olur.

FIFA 24 Dil Değiştirme Desteği Olan Diller

EA FC 24 dil değiştirme konusunda bahsettiğimiz tüm yöntemler aslında sizlerin çok daha kolay bir şekilde istediğiniz dile geçiş yapmanızı sağlamaktadır. Ancak bu konuda bazı konulara da değinmemiz gerekiyor, tüm bu adımları takip ederek hangi dillere geçiş yapabilirsiniz;

DilArayüzSeslendirmeAltyazı
TürkçeX
İngilizce
Fransızca
İtalyanca
Almanca
İspanyolca
Japonca
KoreceX
Lehçe
Portekizce
Çince (Basit)
İspanyolca (Latin)
Çince (Geleneksel)X
Arapça
ÇekçeX
DancaX
Felemenkçe
NorveççeX
Portekizce (Portekiz)X
Rusça
İsveççeX
FIFA 24 Dil Değiştirme Desteği Olan Diller

İçeriğimizin sonuna gelirken sizlerle EA FC 24 dil değiştirme konusunda her türlü konuyu paylaştığımızı düşünüyoruz. Bu konuda benzer sorularınız varsa, yanıtlanmamış FIFA 24 dil değiştirme sorularını yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir