Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaOyunWild RiftWild Rift Dosyalar Doğrulanıyorda Kalıyor Çözümü

Wild Rift Dosyalar Doğrulanıyorda Kalıyor Çözümü

Wild Rift oyuncuları bazı hatalarla karşılaştıklarında çok rahatsız olabiliyorlar. Bu içeriğimizde Wild Rift dosyalar doğrulanıyorda kalıyor çözümünü sizlerle paylaşacağız. Doğru adımları uyguladıktan sonra Wild Rifte hatasız girebileceksiniz.

Wild Rift Dosyalar Doğrulanıyorda Kalıyor Çözümü

Wild Rift Dosyalar Doğrulanıyorda Kalıyor Çözümü

Riot Games‘in mobil cihazlar için çıkarttığı bir MOBA oyunu olan Wild Rift, her zaman olmasa da bazı zamanlar oyuncuların karşısına bir hata ile çıkıyor. Wild Rift dosyalar doğrulanıyorda kalıyor hatasına çözüm arıyorsanız en doğru adrestesiniz. Sizler için tüm yöntemleri araştırdık ve açıkladık. Wild Rift dosyalar doğrulanıyorda kalıyor çözümleri;

 • Oyunu Yeniden Başlatın
 • Sorunları Giderin
 • Önbelleği Temizleyin
 • Depolama İzni Verin

Yukarıdaki listede paylaştığımız çözüm yöntemlerini incelediğinizde çoğunun oyuncu kaynaklı olduğunu fark ediyorsunuzdur. Yine de her hatayı kendinizde aramasınız iyi edersiniz, sunucu sorunları da bazı hatalarla karşılaşmanıza neden olabilir. Yöntemlerimizi inceleyelim.

Wild Rifti Yeniden Başlatın

Wild Rift dosyalar doğrulanıyorda kalıyor çözümünün en basit yöntemi oyunu yeniden başlatmaktır. Hatayı aldıktan sonra Wild Rift’i kapatın ve birkaç dakika bekledikten sonra yeniden başlatın. Böylece sorunun tekrar yaşanmamasını sağlayabilirsiniz.

Wild Rift Sorunlarını Giderin

Eğer Wild Rift oyununu Andorid işletim sistemini kullanan bir cihazda oynuyorsanız hatayı aldığınızda karşınıza bir sorun giderme bildirimi gelecektir. Bildirimi kabul edip, onaylayıp Wild Rift sorun gidericisini çalıştırmalısınız. Sorun gidericisi Wild Rift dosyalar doğrulanıyorda kalıyor çözümü olabilir.

Wild Rift Önbelleğini Temizleyin

Wild Rift Doğrulama Hatası

Önbelleğin temizlenmesi yaşadığınız çoğu hatanın en basit şekilde ortadan kaldırılmasını sağlayabilir. Aşağıdaki adımları eksiksiz uygulayacak olursanız Wild Rift oynarken yaşadığınız dosya hatalarından kurtulabilirsiniz.

 • Cihazınızdaki dişli simgesine dokunun ve Ayarlar’ı açın.
 • Uygulamalar ve Bildirimler başlığına dokunun.
 • Tüm uygulamaları gör’e dokunun.
 • Wild Rift’i bulun ve dokunun.
 • Depolama ve Önbellek başlığına dokunun.
 • Depoyu Temizle ve Önbelleği Temizle seçeneğine dokunun.

Dosya doğrulama hatalarının neredeyse tamamı önbellek sorunlarıyla beraber ortaya çıkmaktadır. Böyle bir durumdan kaçınmak için de tek yapmanız gereken önbelleğin temizlenmesini sağlamaktır.

Wild Rifte Depolama İzni Verin

Wild Rift dosyalar doğrulanıyorda kalıyor çözümünü arıyorsanız depolama konusuna ciddiyetle yaklaşmanız gerekiyor demektir. Wild Rift düzenli güncelleme alan bir oyun olduğu için depolama alanında değişiklikler olmaktadır. Wild Rift yeni yama geldiğinde bir izne ihtiyaç duyacaktır.

 • Cihaz ayarlarınızı açın.
 • Uygulamalar ve Bildirimler’e dokunun.
 • Wild Rift’i bulun ve üzerine dokunun.
 • İzinlere dokunun.
 • Depolama İzni Ver seçeneğine dokunun.

Depolama alanında yaşanan değişikler cihazınızın Wild Rift’e izin vermemesine neden olabilir. Tam olarak böyle durumlarda ise tek yapmanız gereken Wild Rift depolamasına izin vermektir. Sorunu böylece çözebilir, hayatınızdan çıkartabilirsiniz.

Wild Rift Neden Dosyaları Doğrulamaya Çalışıyor?

Wild Rift güncellemeler ve yamalar sayesinde sürekli dosya değişiklikleri ve boyut düzenlemeleri ile karşılaşmaktadır. Cihazınızda yaşanabilecek değişiklikler bir şekilde yanıt bulamıyor, dosyalar sağlıklı şekilde güncellenmiyorsa Wild Rift dosyaları doğrulamaya çalışacaktır.

Doğrulama aşamasında da Wild Rift dosyalar doğrulanıyorda kalıyor çözümünü aramak zorunda kalıyorsanız yeterli izinler verilmemiş, dosya değişiklikleri ve onaylamaları sağlanmamış demektir. Artık Wild Rift dosyalar doğrulanıyorda kalıyor hatası çözümünü biliyorsunuz.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir