Cuma, Haziran 7, 2024
Ana SayfaOyunRobloxRoblox Oyunu Zararlı Mı?

Roblox Oyunu Zararlı Mı?

Roblox oynayanlar kadar adını duyup hakkında bilgi edinmek isteyenleri de meraklandırıyor. Roblox oyunu zararlı mı diye soruyorsanız Roblox oyunları ve türleri hakkında bilgi edinmek, yakınlarınızın tehlikede olup olmadığını öğrenmek istiyorsunuz demektir.

Roblox Oyunu Zararlı Mı?

Roblox Oyunu Zararlı Mı

Roblox hakkında söylenen onlarca farklı fikir olduğunun farkındayız. Size Roblox oyunu zararlı mı diye sorduran da birçok neden olabilir. Kardeşinizin, çocuğunuzun, arkadaşınızın veya kendinizin Roblox oynaması, değer verdiklerinize zarar verebilir mi? Yapılan araştırmalar ve bilgilerimizle yanıtlamaya çalışalım.

  • Her oyun kadar bağımlılık yapabilir.
  • Zararlı oyun modları bulunabilir.
  • Online olduğu için diğer insanlardan zararlı dönüş alınabilir.

Roblox kendi başına zararlı bir oyun değildir, diğer tüm oyunlarda olduğu gibi. Ancak Roblox içerisinde oyuncuların oluşturduğu zararlı aktiviteler olabilir. Eğer Roblox oynarken zarar görmek istemediğiniz birisi varsa tam olarak ne yaptığını kontrol etmeli, Roblox oynarken zararlı aktivitelerden uzak durduğundan emin olmalısınız.

Roblox Yasaklanacak Mı?

Bahsettiğimiz muhtemel zararların neredeyse her Online oyun ve platformda olabileceğini söylemiştik. Tüm bunlardan kurtulmak için Roblox oyunu zararlı mı diye soruyorsanız hayır demek zorundayız. Zararlı olan Online ortamlarda korunması gereken yaşta insanları korumamak, kontrol etmemektir.

Kontrolü yüksek mercilerin yapması gerektiğini savunanlar Roblox yasaklanacak mı diye de ekliyorlar. Amerikan Mahkemelerinde de konu olan Roblox yasaklaması ülkemizde gündemde değil. Uzun bir süre böyle bir yasaklama beklemediğimizi açıkça söyleyebiliriz.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir