Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaOyunValorantValorant Nasıl Silinir? Valorant Kaldırma

Valorant Nasıl Silinir? Valorant Kaldırma

Valorant oyuncular tarafından en çok sevilen FPS oyunlarından bir tanesi de olsa Valorant nasıl silinir diye sormanız gereken durumlar olabilir. Valorantı başarıyla silemeyen oyuncular Valorant kaldırma konusunda yardım istiyorlar. Bu içeriğimizde Valorant nasıl kaldırılır anlatacağız.

Valorant Nasıl Silinir?

Valorant Nasıl Silinir

Oyuncuların Valorant’ı silmek için birbirinden farklı onlarca nedeni olabilir. Asıl sorun her ne nedenle olursa olsun Valorant’ı silerken ciddi sorunlar yaşamaları. Bu nedenle olacak ki birçok okuyucumuz Valorant nasıl silinir merak ediyorlar. Sizler için bu konuyu en ince detayına kadar hazırladık. İncelemek ve uygulamak size kaldı. Valorant nasıl silinir, iki farklı yöntemle aktaracağız;

 • Denetim Masası
 • Revo Uninstaller

Valorant’ı silmek için iki farklı yöntem önermemizin nedeni bazı oyuncuların denetim masasından silme işleminde hata alması. Hangi yöntemi daha kolay buluyorsanız onu önce deneyebilir, hata almanız durumunda da bir diğer Valorant kaldırma yöntemini deneyebilirsiniz. Valorant silme yöntemlerini sizlerle paylaşacağız. Belki Valorant Mobile‘e kadar Valoranttan uzak kalırsınız.

Denetim Masasından Valorant Kaldırma

Denetim Masasından Valorant Kaldırma

Denetim masasından Valorant silmek herkesin yapabileceği, oldukça basit bir adımdır. Bilgisayar kullanmayı öğrendiğimiz ilk günlerden itibaren program kaldırma ve silme işlemlerimizi denetim masasından yapıyorsunuzdur. Bir kere de Valorant için yaparsanız sorunu çözebilirsiniz.

 • Windows arama menüsüne Denetim Masası yazın ve Denetim Masasını açın.
 • Denetim Masasındaki Programlar başlığı altındaki Program Kaldır’a tıklayın.
 • Resimde gördüğünüz menü karşınıza çıktığında listede Valorant’ı bulun.
 • Valorant’a sağ tıklayın.
 • Kaldır seçeneğine tıklayın.
 • Yönlendirmeleri sürdürün ve Valorant’ı kaldırın.

Yukarıdaki adımları takip ederek Valorant silme işlemini başarıyla tamamlayabilirsiniz. Eğer denetim masası kullanarak Valorant silmeyi başaramıyor, Valorant nasıl silinir diye sormaya devam ediyorsanız diğer yöntemlerimizi denemeye geçebilirsiniz.

Revo Uninstaller Valorant Kaldırma

Valorant nasıl silinir konusunun başında da söylediğimiz gibi çoğu oyuncu basit yöntemlerle Valorant’ı kaldırmayı başaramıyorlar. Bu süreçte zorlanıyorsanız Valorant nasıl silinir diye araştırmak yerine en kısa sürede ekstra bir program indirmeli ve aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

 • Revo Uninstaller‘i indirin ve kurma adımlarını tamamlayın.
 • Program bulma ekranından Valorant’ı bulun.
 • Kaldır butonuna tıklayın.
 • İşlemlerin bitmesini bekleyin.

Revo Uninstaller yerine herhangi bir Uninstaller programı kullanarak da Valorant nasıl silinir sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Başka programlar kullanarak Valorant kaldırırken başınıza gelecekleri fazla düşünmemelisiniz, genelde çok basit ve kullanışlı programlar mevcuttur.

Valorant Silinmiyor Ne Yapmalıyım?

Valorant oyuncuları için oyunun ne kadar değerli olduğunu tahmin ediyor olsak da bazı durumlarda Valorant nasıl silinir diye araştırmaları da gerekiyor. Böyle bir süreçten geçiyorsanız ve ne yaparsanız yapın Valorant silinmiyor diyorsanız içeriğimiz sizin için yeterli olacaktır. Tüm önerilerimize rağmen Valorant silinmiyorsa dikkat etmeniz gerekenler;

 • Valorant’ın tamamen kapalı olduğundan emin olmalısınız.
 • Riot Vanguard’ın açık olmadığından emin olun.
 • Valorant Uninstaller kullanmayı deneyebilirsiniz, belgeler klasöründe bulabilirsiniz.
 • Dosyaları öncelikle elle silebilirsiniz.

Yukarda sizlerle paylaştığımız adımlara dikkat edecek olursanız Valorant silinmiyor sorunuyla bir daha karşılaşmayacağınızı düşünüyoruz. Sizlerle Valorant nasıl silinir konusuna değindik. Konu hakkında soru ve görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Valorant Silinirken Dosyaları Kalıyor Ne Yapmalıyım?

Sizlerle paylaştığımız adımları uygulayarak Valorant’ı başarıyla silseniz bile hala bazı dosyalar kalıyorsa Belgelerim gibi klasörlerinizdeki dosyaları elle silmeniz gerekebilir. Korkmadan silebilirsiniz.

Valorant Silince Tekrar Yükleyebilir Miyim?

Evet, Valorant’ı silmek sadece dosyalarının bilgisayarınızda yer kaplamasını engellemeyi sağlar. Sonrasında yeterli alanı açıp tekrardan Valorant’ı yükleyebilirsiniz.

Valorant Silinince Hesabıma Ne Olacak?

Valorant’ı bilgisayarınızdan kaldırdığınızda Valorant hesabınıza hiçbir şey olmaz. Sadece dosyalar silinir ve hesabınız siz tekrar girene kadar pasif şekilde sizi bekler.

Valorant Kaldırılınca Skinler Gider Mi?

Valorant kaldırılsa bile hesabınızdaki kaplamalar, skinler eksiksiz olarak korunur. İstediğiniz zaman Valorant’ı tekrar indirim kaplamalarınızı, skinlerinizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Valorant Silerken Vanguard Silinmeli Mi?

Valorant silen çoğu oyuncu Vanguard’ı silmeye korkuyor. Vanguard kullanma amacınız Valorant’ı oynamak olduğu için Valorant kaldırılırken Vanguard da kaldırılabilir. Herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir