Cuma, Haziran 7, 2024
Ana SayfaOyunValorant iGL Ne Demek?

Valorant iGL Ne Demek?

Valorant oyuncuları her geçen gün yeni Valorant terimleriyle karşılaşıyor ve Valorant igl ne demek diye soruyorlar. Özellikle yüksek elo karşılaşmalarda karşınıza çıkma ihtimali olan İGL teriminin anlamına ve aklınıza takılabilecek sorulara detaylıca göz gezdirelim. İçeriğimizi hazırladık.

Valorant iGL Ne Demek?

Valorant iGL Ne Demek?

Valorant oynarken takım oyununun ne kadar önemli olduğunu fark edebilirsiniz. Böyle takım oyunlarındaki en önemli etkenlerden bir tanesi de takımda çok fazla kişiden ses çıkmaması, takımın bir tane beyni, karar mekanizması olmasıdır. Tam da bu noktada Valorant igl ne demek diye soruyorsanız henüz bu düzene o kadar da alışkın değilsiniz demektir.

Valorant igl, İngilizce “in game leader” teriminin kısaltılmış halidir. Kısaltmayı Türkçeye çevirecek olursak “oyun içi lider” anlamıyla karşılaşabiliriz. Yani Valorant igl ne demek sorusunun yanıtı, takım lideri olacaktır. Oyuncular igl ile takım kaptanı söylemlerini ciddi anlamda karıştırmaktadır. Bu nedenle Valorant igl nedir açıklayacağız. Daha önce sizler için Valorant Smurf ne demek, Valorant Entry ne demek gibi sorulara yanıt vermiştik.

Valorant iGL Ne İşe Yarar?

Valorant igl nedir sorusunu çok daha detaylı olarak açıklayacağımızı söylemiştik. Karşılaşma içerisindeki kararları veren, takımın ne yapması gerektiğini adım adım anlatan oyuncuya igl yani in game leader denir. Oyuncular arasındaki bu rol paylaşımı kararlı bir oyunun sergilenmesini sağlamaktadır. Valorant İGL;

  • Takımın ekonomisinden sorumludur,
  • Takımı yönlendirir ve taktiği oynatır,
  • Oyunculara görevler ve talimatlar verir,
  • Oyunda info vermek harici konuşan tek kişidir,

Gördüğünüz gibi Valorant igl ne işe yarar sorusunun yanıtı oldukça ciddi ve sorumluluk gerektiren bir roldür. Böyle bir rolü kaldırabileceğinizden emin olmadan role soyunmasanız iyi edersiniz. Valorant takımlarının belki de en can alıcı, en önemli rolü İGLdir.

Valorant En İyi iGL Kimdir?

Valorant En İyi iGL Kimdir?

Profesyonel Valorant takımları ve ciddi karşılaşmalardaki en önemli rollarden bir tanesinin igl olduğunu söylemiştik. Valorant igl ne demek öğrendiğinize göre artık oyundaki en iyi liderleri de tanımanız gerekiyor. İzleyerek igl olmayı öğrenebileceğiniz en iyi Valorant in game leaderleri aşağıdaki gibidir;

  • FNS
  • Boaster
  • Saadhak
  • Scream

Listemizin öznel bir liste olduğunu ve son turnuvalardaki başarıların dikkate alındığını unutmamalısınız. Günümüzün en başarılı igllerini sizler için sıralamaya çalıştık. Artık Valorant igl ne demek biliyorsunuz. İçeriğimizi okuduktan sonra igl olmak konusunda ne düşünüyorsunuz yorumlar kısmından bizlere anlatabilirsiniz.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir