Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaOyunValorantValorant Van9003 Hatası Çözümü

Valorant Van9003 Hatası Çözümü

Valorant oyuncuları için hata kodlarıyla karşılaşmak oldukça sıkıntılı bir durumdur. Valorant Van9003 hatası çözümünü arıyorsanız bu sıkıntıdan kolayca kurtulabileceğiniz çözüm yöntemlerimiz var. Sizler için Valorant Van9003 hakkındaki tüm yöntemleri derledik.

Valorant Van9003 Hatası Çözümü

Valorant Van9003 Hatası Çözümü

Riot Games tarafından tüm FPS dünyasını etkileyecek şekilde yayınlanan Valorant sanılanın aksine hızlı ve kaliteli bir oyun oldu. Çoğu oyuna göre erken erişimde ve sonrasında fazla bug ve hata barındırmazken oyuncuların bazıları hala Valorant Van9003 hatasına çözüm arıyorlar. Eğer siz de aynı derde sahipseniz en doğru adrestesiniz.

 • BIOS güncel olduğundan emin olun.
 • Secure Boot aktif edin.
 • Uyumluluk Modunu değiştirin.

Bu içeriğimizde Valorant Van9003 çözümlerini sizlerle paylaşacak, sorunu beraber çözmek için mesai harcayacağız. Eğer siz kendi başınıza farklı yöntemler bulduysanız lütfen yorumlar kısmından bizlerle paylaşın ve sizin adınıza biz de diğer okuyucularımız, Valorant severlerle paylaşalım.

BIOS Güncellemesi

BIOS Güncellemesi

BIOS güncel olmadığında Valorant oynamaya çalışırken Valorant Van9003 hatası almanız çok muhtemeldir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için güncelleme işlemine başlamadan önce BIOS’unuzun güncel olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Nasıl kontrol edeceğinizi anlattık;

 • Windows + R kombinasyonunu yapın.
 • Çalıştır’a cmd yazın ve enterlayın.
 • Karşınıza çıkan pencerede BIOS Sürümünü arayın ve kontrol edin.

BIOS’unuzun güncel olup olmadığını öğrenmek için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Tüm bu adımları takip ederek yapacağınız işlemler sonucunda BIOS güncelse diğer çözüm yöntemlerimizi uygulamalısınız. Eğer BIOS güncel değilse güncellemeyi unutmamalısınız.

Secure Boot Açmak

Secure Boot Açmak

Secure Boot ayarları oyuncular için kabul niteliği taşımaktadır. Eğer Secure Boot konusunda tecrübeniz yoksa bu ayarları kurcalarken ciddi anlamda endişelenebilirsiniz. Siz yine de çok korkmayın ve adımları sakin sakin takip etmeye çalışın.

 • Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 • Bilgisayarınız açılmadan önce F2’yi spamlayarak BIOS’u açın.
 • Scurity sekmesine gelin.
 • Secure Boot Control seçeneğini değiştirin ve kaydedip çıkıp yapın.

Secure Boot ayarları sayesinde Valorant Van9003 hatasını çözebilir, bir daha karşınıza çıkmamasını sağlayabilirsiniz. Eğer bu yöntem işinize yaradıysa yorumlar kısmından bizlere iletmeyi lütfen unutmayın.

Uyumluluk Modunu Geliştirme

Uyumluluk Modunu Geliştirme

Uyumluluk modunu ayarlayarak Valorant Van9003 hatasını çözebileceğinizi düşünmek biraz polyannacılık gibi gelebilir. Fazla umutlu olduğumuzu düşünmeyin ve bir kez olsun deneyin. Birçok oyuncu uyumluluk modunu değiştirerek Valorant Van9003 sorunundan kurtuldu.

 • RiotClientServices.exe dosyasını aratın.
 • …\Riot Games\Riot Client\RiotClientServices.exe yolunda dosyayı bulduktan sonra sağ tıklayın.
 • Uyumluluk sekmesine geçin.
 • Uyumluluğunu Windows 8 modunda çalıştırmayı deneyin.

RiotClientServices.exe dosyasını bulamıyorsanız oyunu başlattığınız Valorant simgesine sağ tıklayıp dosya konumunda aç diyebilirsiniz. Böylece Riot Games Client’in kurulu olduğu dosyayı da kolayca bulabilirsiniz.

Hala Valorant Hata Kodu Van9003 Alıyorum Ne Yapmalıyım?

Tüm uğraşlarınıza rağmen yaşadığınız sorunu çözemiyor, hala Valorant Van9003 hatası alıyorsanız geriye fazla bir seçeneğiniz kalmıyor demektir. Korkmayın, oyunu silip yeniden yükleyin falan demeyeceğiz. Ancak geriye kalan en net çözüm Valorant Destek Ekibi ile görüşmeniz olacak.

Profesyonel bir yardım almak böyle acil durumlarda atacağınız en doğru adım olacaktır. Bilgisayarınızı içeren bilgileri, sistemler özelliklerinizi de resmi Riot Destek ekibi dışında kimseyle paylaşmasanız iyi edersiniz.

Valorant Van9003 Hatası Nedir?

Oyuncular doğal olarak Valorant van9003 hata kodu nedir diye de merak içerisinde olabiliyorlar. Yaşadığınız sorunun temelde ne kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız bu konuda da size yardımcı olmak istiyoruz. Valorant Van9003; Riot Vanguard’ın sisteminizdeki verilerle eşleşmediği anlamına gelmektedir. Bu nedenle uyumluluk, güncelleştirme gibi konular kontrol edilmelidir.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir