Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaOyunValorantValorant İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

Valorant İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

Valorant oyuncuları aradan geçen uzun süreden sonra mevcut kullanıcı isimlerini değiştirmek isteyebiliyorlar. Valorant isim değiştirme nasıl yapılır diye düşünüyorsanız bu konuda en doğru adrestesiniz. Valorant kullanıcı adı değiştirme rehberi ile karşınızdayız.

Valorant İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

Valorant İsim Değiştirme Nasıl Yapılır

Online oyunların tamamında oyuncuların kendilerini ifade etmesinin en kolay ve etkili yolu kullanıcı isimleridir. Uzun yıllar boyunca oynadığınız oyunlarda artık eski kullanıcı adınızdan memnun olmayabilirsiniz. Valorant oyuncuları da bu ve benzeri nedenlerle Valorant isim değiştirme konusunda araştırma yapmaya koyuluyorlar. Öyleyse Valorant nick değiştirme yöntemlerinden bahsedelim.

 • Browser Valorant Riot ID Değiştirme
 • İşlemci Valorant Riot ID Değiştirme

Daha önce sizler için benzer adımlarla Valorant şifre değiştirme yöntemlerini de incelemiştik. Hazır kullanıcı adınızı değiştiriyorken şifre değiştirme konusunda da bazı adımlar atmak isteyebilirsiniz. Valorant isim değiştirme yöntemlerine daha yakından bakalım.

Browser Valorant Riot ID Değiştirme

Browser Valorant Riot ID Değiştirme

Valorant isim değiştirme konusunda en kolay ulaşabileceğiniz yöntemin browserınız üzerinden Valorant ID’nizi değiştirmek olacağını düşünüyoruz. Telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan zorlanmadan Valorant isim değiştirme işlemlerini başarıyla tamamlayabilirsiniz.

 • Resmi Riot ID değiştirme sitesine girin.
 • Giriş bilgilerinizle hesabınıza giriş yapın.
 • Mail adresinize gelen kodu doğrulayın.
 • Riot ID Değiştir butonuna tıklayın.
 • Yeni ID’nizi girin ve kendinize bir etiket belirleyin.
 • Değişiklikleri kaydedin.

Yukarıdaki adımları doğru sırayla takip ettiğiniz sürece hiç zorlanmadan Valorant isim değiştirme işlemini başarıyla tamamlamış olacaksınız. Hata yapmamaya özen göstermelisiniz. Aksi durumda belirli bir süre beklemeniz gerekebilir.

İşlemci Valorant Riot ID Değiştirme

İşlemci Valorant Riot ID Değiştirme

Kullanıcı adınızı değiştirmek için sadece browserınızı kullanmak zorunda değilsiniz. Eğer cihazlarınızda Valorant işlemcisi açıksa doğrudan işlemci üzerinden de Riot ID’nizi değiştirebilirsiniz.

 • İşlemcinize giriş yapın.
 • Mağazaya girin.
 • Riot ID Değiştirme seçeneğine tıklayın.
 • Açılacak yeni pencerede gereken boşlukları doldurun.
 • Yeni Valorant isminizi girin.
 • Kaydedin ve işlemleri tamamlayın.

Maddeler arasında atlama yapmazsanız Valorant işlemcisini kullanarak Valorant isminizi değiştirebilirsiniz. Eski isminizi sahipsiz bıraktığınızı unutmamalısınız, daha sonra geri almak istediğinizde başkasının eline geçmiş olabilir.

Valorant Kullanıcı Adı Değiştirme Ücretsiz Mi?

Valorant isim değiştirme konusunda araştırma yapan oyuncuların büyük bir bölümü tüm bu işlemler karşılığında ne kadar ödeme yapmaları gerektiğini de merak ediyorlar. Çoğu oyunda para veya oyun içi ticaret karşılığında yapılan isim değişikliği Riot Games için de benzer mi?

Valorant kullanıcı adı değiştirme ücretsiz mi diyorsanız yanıtımız evet olacak. Yukarıda sizler için anlattığımız Valorant isim değiştirme adımlarının hiçbirisinde bir ödeme yapmanız beklenmez. Eğer karşınıza bir ödeme ekranı çıkacak olursa yanlış bir sitede veya işlemde olduğunuzu fark etmelisiniz. Valorant isim değiştirme ücretsizdir.

Valorant Kullanıcı Adı Değiştirme Sınırsız Mı?

Artık Valorant kullanıcı adı değiştirme işlemlerinin ücretsiz olduğunu biliyorsunuz. Peki, her ücretsiz olan özellik gibi Valorant kullanıcı adı değiştirme süreci de gereksiz sayıda kullanılabilir mi? Valorant kullanıcı adı değiştirme sınırsız mı? Sizin için yanıtlayalım.

Valorant isim değiştirme sisteminin ücretsiz olduğunu söyledik ancak ücretsiz olması aralıksız kullanılabileceği anlamına gelmez. Sadece belirli aralıklarla Valorant nickinizi değiştirebilirsiniz. Aşırı uzun sürelerden bahsetmediğimizi söylemeliyiz. Haftada bir, günde bir isim değiştirmezsiniz herhalde.

Valorant ID Değiştirirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Oyuncular için Valorant isim değiştirme sürecinin ne kadar zorlayıcı ve düşündürücü olduğunun farkındayız. Bu konuda sizlere yardımcı olmak istiyoruz. Valorant ID değiştirirken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilecek olursanız süreç ciddi anlamda hızlanacaktır.

 • Karşı tarafı zedeleyici kelimeler, kısaltmalar içermemeli,
 • Cinsiyetçi, ırkçı, ayrıştırıcı kelimeler içermemeli,
 • Değerlere saldırmamalı,
 • Küfür ve hakaret içermemeli,
 • Riot tagı kullanılmamalı.

Yukarıda sizler için sıraladığımız maddelere uyacak olursanız Valorant kullanıcı adı değiştirme aşamasında banlanmanıza, yeni isminizin elinizden alınmasına gerek kalmayacaktır. Kalıcı ve kurallara uygun bir kullanıcı adı istiyorsanız dikkat etmeniz gerekenleri de sizlerle paylaştık.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir