Pazar, Mart 24, 2024

Twitch Plus Nedir?

Twitch son zamanlarda kendisine rakip olan markalara ve yayıncıların isyanına karşı Twitch Plus ile çıkış yaptı. Twitch Plus nedir adlı içeriğimizde Twitch’in yeni sunduğu özellikler hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Twitch bir şansı daha hak ediyor mu?

Twitch Plus Nedir?

Twitch Plus Nedir

Kick gibi bir platformun ortaya çıkması, Twitch yayıncılarının büyük bir kısmıyla anlaşması sonucu herkes izleyici Twitch’ten bir atılım bekliyordu. Özellikle yayıncılar için Twitch yeterli geliri sağlayamıyordu. Tam da bu konuda Twitch güzel bir adım atarak Twitch Plus’ı duyurdu. Twitch Plus nedir?

Twitch Plus, yayıncıların aboneliklerden çok daha fazla gelir elde etmesini sağlayacak yeni bir sözleşme türü olacak. Eğer yeterli şartları sağlayabiliyorsanız, şartları sağlayan yayıncılar her bir aboneliğin %60 veya %70’ine kadar geliri kendisine alabilecek. Artık Twitch Plus nedir biliyorsunuz.

Twitch Plus Şartları Nelerdir?

Kick abonelik ücretlerini sizlerle paylaşırken kazanılan paranın neredeyse tamamının yayıncılar aktarıldığını söylemiştik. Bu konuda Twitch’ten büyük bir adım olarak Twitch Plus geldi. Twitch Plus nedir sorusuna verdiğimiz yanıttan sonra Twitch Plus şartlarını merak ediyor olabilirsiniz.

Twitch Plus sizden sadece yeterli abone sayısına ulaşmanızı bekliyor. 100 organik aboneye sahip kullanıcılar aboneliklerden çok daha fazla kazanmaya başlayacak, abone sayısı arttıkça abonelik geliriniz de yüzde olarak artış gösterecektir. Bunun yanında Twitch Plus partnerlerinin başka platformlarda yayın yapmaması da bir şart olarak eklenebilir.

Her Yayıncı Twitch Plus Üyesi Olabilecek Mi?

Evet, Twitch Plus şartlarını karşılayan her yayıncı Plus özelliklerinden faydalanabilecek. Şartları sizlerle paylaşmıştık, yeterli abone sayısına ulaşmak tek amacınız olmalı.

Twitch Plus Abonelik Ücretleri Değişecek Mi?

Twitch Plus geldiğinde yayıncıların ne kadar mutlu olduklarını tahmin edebiliyoruz ancak izleyenler bu durumdan nasıl etkilenecek göreceğiz. Abonelik ücretlerinin hemen değişmeyeceğini düşünüyoruz.

Twitch Plus Sonrası Twitch Prime

Twitch Plus hayatımıza girdikten sonra Twitch Prime üyelikleri konusunda da bazı düzenlemeler olacağı kesin. Henüz resmi bir açıklama yok ancak Prime abonelikler Plus aboneliklerinden sayılmayabilir.

Twitch Plus Yayıncılara Ne Kadar Kazandıracak?

Henüz kesin kazanç oranlarını ve miktarını resmi olarak bilmiyoruz. Ancak her bir abonelikten %60-70 civarında gelirin yayıncılara kalma potansiyeli olacağını düşünüyoruz.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir