Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaOyunPalworld Sunucu Kurma Nasıl Yapılır?

Palworld Sunucu Kurma Nasıl Yapılır?

Palworld oynayan her oyuncunun en büyük hayallerinden bir tanesi de kendi sunucunu kurmaktır. Bu içeriğimizde Palworld sunucu kurma nasıl yapılır sorusuna yanıt verecek, ilk defa sunucu kuracakların sorduğu sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

Palworld Sunucu Kurma Nasıl Yapılır?

Palworld Sunucu Kurma Nasıl Yapılır

Palworld oldukça zevkli ve kalabalık halinde oynandığında daha da zevkli olan bir oyundur. Yakın zamanda çıkan tüm açık dünya oyunlarını sollamasından da anlaşılacağı gibi Palworld’ü oyuncular çok sevdiler. Bu sevgi doğal olarak Palworld sunucu kurma nasıl yapılır diye sorulmasına da neden oluyor. Eğer siz de kendi sunucunuzu kurmak istiyorsanız yanıtlayalım. Palworld dedicated server kurulumu;

  • Palworld oyununu indirin ve kurulumunu tamamlayın.
  • Palword’ü başlatıp sonrasında çıkış yapın.
  • Steam üzerinden Palworld Dedicated Server indirin.
  • Palworld Dedicated Server klasörünü bulun ve açın.
  • “PalServer” uygulamasını başlatın ve izinlerini verdikten sonra kapatın.
  • Şimdi de “DefaultPalWorldSettings.ini” dosyasını açın ve “[/Script/Pal.PalGameWorldSettings]” başlangıçlı olan metnin tamamını kopyalayın.
  • Dosyalarınızdan PalServer/Pal/Saved/Config/WindowsServer’ı bulun ve oradaki PalWorldSettings.ini dosyasına az önce kopyaladığınız satırı yapıştırın.
  • Satırda bulunan özelleştirilebilir ayarları kendinize göre ayarlayın. (Sunucu adı, sunucu şifresi, sunucu saati…)
  • Palword Dedicated Server’i tekrardan başlatın ve oynamaya hazırsınız.

Dedicated server kurduğunuzda ekstra bir sunucuya veya aracıya ihtiyacınız olmadan sadece bağlantı yardımıyla Palworld oynayabilirsiniz. Eğer sizin istediğiniz tam olarak böyle bir sunucu ise yukarıda anlattığımız adımları sırasıyla uygulayarak kolayca kendi sunucunuzu kurabilirsiniz. Eğlenceli olacağından eminiz.

Palworld Sunucu Ayarları Nasıl Olmalı?

Palworld sunucusu kuracak oyuncuların en sık sorduğu soruların başında da sunucu ayarları gelmektedir. Aslına bakacak olursanız sunucu üzerinde yapacaklarınız tamamen sizin eğlence anlayışınıza ve oyun mantığınıza bağlıdır. Palworld konsol komutları adlı içeriğimize girerek ayarları nasıl değiştirebileceğinizi de öğrenebilirsiniz.

Ancak bazı konuların tamamen nesnel olduğunu da söylemeliyiz. Mesela Palworld sunucu kurma aşamasında gireceğiniz sunucu bilgilerinin yeteri kadar güvenli olduğundan emin olmalısınız. Aksi halde sunucunuzun giriş bilgilerine erişen insanlar ciddi anlamda zorluk yaşamanıza neden olabilir.

Palworld Sunucu Açmak Ücretsiz Mi?

Palworld sunucu kurmanın birçok aracı firma tarafından ücretli olarak satıldığını görmüşsünüzdür. Öyleyse aklınıza ilk gelecek sorulardan bir tanesi de Palworld sunucu açmak ücretsiz mi olacaktır. Evet, Palworld dedicated server kurulumu ücretsizdir.

Fakat ücret ödemeniz gerekecek bazı süreçler de karşınıza çıkacaktır. Mesela Dedicated serverin barınması gerektiği için bir sunucu kiralamanız gerekebilir. Bu durumda aracı firmalarla görüşüp sizin adınıza en uygun, en güvenilir tercihte bulunmalısınız.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir