Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaInstagramInstagram Aktiflik Kapatma

Instagram Aktiflik Kapatma

Instagram’a gelen son güncellemelerin ardından instagram aktiflik kapatma ayarının yeri de artık değişti. Instagram hareket durumunuzu açmayı daha önce anlatmıştık, bu yazımızda da nasıl kapatırız onu inceleyeceğiz.

Instagram Aktiflik Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram Aktiflik Kapatma

Instagram hareket durumu aslında sizin diğer kişilere çevrimiçi veya çevirimdışı olduğunuzu gösteren bildirimdir. Aktiflik kapattığınızda instagram çevrimiçi kapatmış olursunuz. Gizliliğe önem veren insanların tercih ettiği instagram aktiflik kapatma işlemi için adımları takip edebilirsiniz:

  • Profilinize geldikten sonra sağ köşedeki menü ikonuna tıklayın,
  • Açılan pencereden ‘Ayarlar ve Gizlilik’ tıklayın,
  • Biraz aşağı indindikten sonra ‘Mesajlar ve hikaye yanıtları’ göreceksiniz, buradan ‘Hareket durumu göstere tıklıyoruz’,
  • Açılan pencere son adımımızdır buradan instagram aktiflik kapama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Meta birleşmesinden önce daha farklı olan instagram hareket durumunuzu güncel olarak bu şekilde değiştirebilirsiniz. Artık instagram yeşil noktanız gri olarak gözüktüğüne göre herhangi başka bir sorunda yorumlardan bize ulaşabilirsiniz.

Instagram Aktiflik Nedir?

Instagram aktiflik, klasik olarak arkadaşlarınızla birbirinizin çevirimiçi durumunuzu görmeye yarayan bir özelliktir. Eğer instagram aktifliğinizi kapatırsanız, ne siz birinin aktiflik durumunu görebilirsiniz ne de onlar sizin aktiflik durumunuzu görürler.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir