Cuma, Haziran 7, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaInstagram O Alfabesi

Instagram O Alfabesi

Instagram O alfabesi, 2023 yılında normal harflerin yerini alarak sosyal medyada gizli şifreli şekilde insanların kendi aralarında konuşmasını sağlıyor. Günümüzde hala kullanan instagram O alfabesi hangi harflerden oluşuyor aktarıyoruz.

Instagram O Alfabesi ve Anlamları

O alfabesi belli bir sistematikle gitmez, yani o22 A harfine karşılık gelirken, B harfi ise o76 olabiliyor. Bunu yapmalarının sebebi alfabenin herkes tarafından direk anlaşılır olmasını engellemektir. Instagram o alfabesinin tamamının listesi şu şekildedir:

Bu alfabede Türkçe’den ekstra olarak W,X,Q harfleride yer almakla birlikte Türkçede bulunan ‘ö,ş,ü,ı,ğ’ harfleri bulunmamaktadır. İstediğiniz dilde bu harfleri kullanarak daha karmaşık gizli bir cevap verebilirsiniz. Ayrıca bu alfabeyi tiktok ve diğer sosyal medyalarda da görmeniz mümkündür.

Instagram O Harfleri Kullanım Amacı

Bu harflerin kullanım amacı hoşlandığınız kişinin adını profile gizli ve şifreli şekilde koyup, karşınızdaki kişinin bunu anlamasını beklemektir.

Instagram O Harfleri Nasıl Kullanılır?

Instagram o harflerinin kullanıma örnek vermek istersek, ‘o76 – o22 – o84’ yazacak olursak ‘BAL’ demiş oluruz. Bir çok farklı şekilde bu harflerden kelimeler türeterek cümleler oluşturabilirsiniz.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir