Pazartesi, Nisan 1, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaInstagramInstagram İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Kapatma

Instagram İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Kapatma

Etrafımızda sürekli instagram hesap çalınma olaylarına şahit olup kimlik doğrulamayı aktif edip sonrasında yorucu olduğunu farkeden bir çok kişi bulunmakta. Bugün sizlere instagram iki faktörlü kimlik doğrulama kapatma işlemini nasıl yapılır adım adım aktarmaya çalışacağız.

Instagram İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram, facebook, thread Meta altında birleştiği için artık 2 faktörlü kimlik doğrulama işlemi hesaplar merkezi üzerinden yapılıyor. İki faktörlü kimlik doğrulama kapatma instagram hesabınız üzerinden giriş yaptığınız hesap için geçerlidir. Hesabınızın yeterince güvenli olduğunu düşünüp, instagram 2 faktörlü doğrulama kapatmak istiyorsanız işte adımlar:

Instagram İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Kapatma Adım Adım
  • instagrama iki faktörlü doğrulama koduyla giriş yapın,
  • Daha sonrasında profilinize gelerek sağ üstte bulunan menü ikonunundan ayarlar ve gizliliğe tıklayın,
  • Artık bu noktada yeni Meta devreye giriyor en üstte bulunan ‘Hesaplar Merkezi’ tıklıyoruz,
  • Hesap merkezi sayfasında ‘Şifre ve Güvenlik’ tıklıyoruz ve menüde karşımıza iki faktörlü kimlik doğrulaması geliyor direk.
  • Sonrasında ise hangi hesap için iki faktörlü kimlik doğrulaması işlemi yapacaksanız onu seçiyorsunuz,
  • Eğer iki faktörlü kimlik doğrulaması açık değilse zaten size üç seçenek sunuyor bunlardan birini seçip aktif edebiliyorsunuz,
  • Instagram iki faktörlü kimlik doğrulama kapatma için ise daha önce seçtiğiniz 3 yöntemden birine tıklayarak, iki faktörlü doğruma kapat diyoruz.

Sizin için iki faktörlü kimlik doğrulama kapatma adımlarını listenin üstüne resim olarakta hazırladım dilerseniz oradan adımları tek tek bakarak gerekli işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu tür ince ayarlar yapmayı seviyorsanız sizin için bir başka içeriğimiz önbellek temizleme olabilir, bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Instagram İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nedir?

Instagram iki faktörlü kimlik doğrulama, hesabınızın güvenliğini en üst düzeye çıkartmak için kod yardımıyla hesabınıza erişmenizi sağlayan güvenlik önlemidir. Bir çok şifre kırıcı programlarla artık hesaplar kolayca kırıldığı için kesinlikle 2 faktörlü korumanızın açık olarak kalması, size kimlik doğrulama kodu gelmeden hesabınıza erişimin olmaması instagram hesabınızın güvenliği için doğru olandır.

Instagram İki Adımlı Doğrulama Kapatma

Marc Zucenberk, şirketlerini yeni bir çatı olan Meta altında toplayarak tüm uygulamaları birbirine bağladı ve hesap merkezi olayını getirdi. Sizlerde instagram iki adımlı doğrulama kapatma işlemi için yeni hazırlanmış olan yukarıdaki adımları takip ederek çift faktörlü doğrulama kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sizlerinde instagram iki faktörlü kimlik doğrulama kapatma hakkında daha fazla sorunuz varsa yorumlardan bize ulaşabilirsiniz.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir