Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaOyunCounter StrikeCS2 Takılma Sorunu Çözümü

CS2 Takılma Sorunu Çözümü

Sadece ülkemizde değil dünyada en çok oynanan FPS oyunlarından bir tanesi olan CS2 son zamanlarda bir hata ile oyuncuların karşısına çıkıyor. CS2 takılma sorunu çözümü rehberini hazırlarken CS2 oynarken karşılaştığınız takılma hatasını tamamen ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz.

CS2 Takılma Sorunu Çözümü

CS2 Takılma Sorunu Çözümü

Counter Strike 2 oynarken yaşamak istemeyeceğiniz olayların başında hata almak, özellikle de oyun içerisinde takılma ve donmalar yaşamak gelmektedir. Eğer siz de CS2 takılma sorununu hayatınızdan çıkartmak istiyorsanız en doğru adrestesiniz. İçeriğimizi okuduktan, CS2 donma sorunu çözümlerimizi inceledikten sonra artık benzer sorunlar yaşamayacaksınız.

 • Görüntü ayarlarını yapılandırın,
 • Başlatma seçeneklerini ayarlayın,
 • Ping değerinizi gözlemleyin,
 • Yenilenme hızını değiştirin,
 • CS2 dosyalarını kontrol edin,
 • Silip yeniden yükleyin.

Sizlerle paylaşacağımız CS2 takılma sorunu çözümü birçok oyuncu için doğrudan çözüm olmaktadır. Ancak sizin için çözüm olacağının garantisi bulunmamaktadır. Hala CS2 geliştirilme aşamasında bir oyun olduğu için sizden bağımsız, oyun kaynaklı takılmalar yaşıyor olabilirsiniz. Daha önce sizler için CS2 oyundan atma sorununa da çözüm aramıştık. Takılma yüzünden CS2 mermi gitmiyor sorunu yaşayabilirsiniz.

CS2 Görüntü Ayarlarını Yapılandırma

CS2 oynarken yaşadığınız donma, kasma ve takılma sorunlarının neredeyse tamamı görüntü ayarlarının doğru yapılanmaması nedeniyle meydana gelmektedir. Başka bir içeriğimizde CS2 görüntü ayarlarına detaylı değineceğiz. Şimdilik aşağıdaki adımları takip ederek görüntü ayarlarınızı düşürebilirsiniz.

 • CS2 oyununu başlatın.
 • Ayarlar başlığına tıklayarak Ayarlar’ı açın.
 • Görüntü ayarları kısmından Gelişmiş Görüntü Ayarları’na ulaşın.
 • Görüntü ayarlarını mümkün olduğu kadar düşürün.
 • Kaydedin ve ayarlardan çıkın.

CS2 Başlatma Seçeneklerini Ayarlama

CS2 takılma sorununu çözmek istiyorsanız ilk olarak denemeniz gereken çözüm yöntemlerinin başında başlatma seçeneklerini ayarlamak gelmektedir. Başlatma seçenekleri hakkında detaylı bir içerik üreteceğimiz için bu konuya kısaca değinmek istemiyoruz. Doğru başlatma ayarları CS2 donma sorununu çözmenizi sağlayabilir.

CS2 Ping Değerinizi Gözlemleme

Counter Strike 2 oynadığınız süre zarfında yaşadığınız küçük takılmaların neredeyse tamamı Pinginizin artması nedeniyle meydana gelmektedir. CS2 ping gösterme adlı içeriğimizde bahsettiğimiz yöntemlerle pinginizi düzenli olarak kontrol etmelisiniz. Takılma sorunu ping kaynaklı ise internet sağlayıcınızı arayıp destek almalısınız.

CS2 Yenilenme Hızını Değiştirme

CS2 Yenilenme Hızını Değiştirme

Ping konusunda yaşama ihtimaliniz olan sorunlardan bahsetmiştik. CS2 yenilenme hızını değiştirmek de hem ekran görüntülerinizi hem de görüntüde yaşanması muhtemel kayıpları engellemenizi sağlayacaktır. CS2 yenilenme hızınızı düşürerek CS2 takılma sorununu çözebilirsiniz.

 • CS2’yi başlatın.
 • Sol üstte bulunan dişli simgesine tıklayarak Ayarlar’ı açın.
 • Ayarlar menüsünden Görüntü sekmesine gelin.
 • Alt sekmeler arasından tekrardan görüntüyü açın.
 • Yenilenme Hızı’nı düşürün.
 • Kaydedin ve oyuna devam edin.

CS2 Dosyalarını Kontrol Etme

CS2 Takılma Sorunu Çözümü

CS2 takılma sorunu yaşamanızın nedeni CS2 dosyalarındaki eksik veya fazlalıklar olabilir. Dosyalarla alakalı bir sorunu çözmek için tek yapmanız gereken dosya bütünlüğünü kontrol etmektir. İşleme başlamadan önce bu işlemin oldukça uzun sürebileceğini unutmamalısınız.

 • Steam’i açın ve CS2’yi kütüphanenizde bulun.
 • CS2’ye sağ tıklayın ve özellikler deyin.
 • Açılan ekranda “Yüklü Dosyalar” sekmesine gelin.
 • “Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula” seçeneğine tıklayın.

CS2 Yeniden Yükleme

Sizlerle paylaştığımız CS2 takılma sorunu çözümlerinin tamamını uygulamanıza rağmen hala takılma problemini yaşıyorsanız ya CS2 sistem gereksinimlerini karşılamıyorsunuz ya oyunu silip geri yüklemeniz gerekiyor demektir. Sistem gereksinimlerini karşıladığınızdan eminseniz CS2’yi silip yeniden yüklemeyi denemelisiniz.

CS2 Neden Takılıyor?

CS2 takılma sorunu çözümlerini listelerken oyuncuların merak edeceği, konu hakkında sorulması muhtemel sorulara da yanıt vermek istiyoruz. Çözüm odaklı bir hamle yapmadan önce oyunun neden takıldığını merak ediyorsanız size bu konuda da yardımcı olmak isteriz.

CS2 oynarken ekranın takılması, oyunun donması gibi sorunlarla boğuşuyorsanız oyunun neden takıldığını öğrenmelisiniz. CS yüksek ping nedeniyle, dosya eksiklikleri nedeniyle, görüntü ayarlarının fazlalığı ile veya sistem gereksinimlerinin karşılanmaması nedeniyle takılıyor olabilir.

CS2 Takılması Nasıl Engellenir?

CS2 takılma sorununu kalıcı olarak çözmek, sizlerle paylaştığımız çözüm yöntemlerini tekrar tekrar kullanmak zorunda kalmak istemiyorsanız ayarlarınızı düzgün yapmalı, sisteminize en uygun olacak ayarlarla oynadığınızdan emin olmalısınız. CS2 donma sorununu bitirmenin bir yolu da oyunu SDD’ye kurmaktır.

CS2 Takılma Sorunu Yüzünden Ban Yenir Mi?

Oyuncular CS2 takılma sorunu yüzünden bazı karşılaşmalardan düşüyor veya çıkmak zorunda kalıyorlar. Eğer siz de düzenli olarak karşılaşmaları terk etmek zorunda kalırsanız evet, sadece takılma nedenli olarak ban yeme, ceza yeme şansınız olabilir. CS2 donma sonunuzu çözebildiğimizi umuyoruz.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir