Cuma, Haziran 7, 2024

CS2 Rank Sistemi

Sadece Counter Strike 2 oyuncuları değil tüm rekabetçi oyuncular sıralamada zirveye çıkmak istiyor. Bu içeriğimizde CS2 rank sistemini inceleyeceğiz. CS2 ranklar ve puanlarını sizler için sıraladık. Rekabetçi arenada ne kadar ileryebileceksiniz?

CS2 Rank Sistemi

CS 2 Rank Sistemi

Valve tarafından kısa süre önce CS:GO’yu geliştirmek için yayınlanan Counter Strike 2, oyuncuların rekabetçi sıralama bilgisini de sıfırladı. Normalde alışık olduğumuz Gümüş, Altın gibi ligler yerini doğrudan MMR olarak bildiğimiz puan sistemi ve renkler aldı.

 • Sarı: 30.000 – 35.000 Puan
 • Kırmızı: 25.000 – 29.999 Puan
 • Pembe: 20.000 – 24.999 Puan
 • Mor: 15.000 – 19.999 Puan
 • Mavi: 10.000 14.999 Puan
 • Açık Mavi: 5.000 – 9.999 Puan
 • Beyaz: 1.000 – 4.999 Puan

Hangi rengin hangi puan grubuna düştüğünü öğrendiğinizde aslınızda tüm CS2 rank sistemini çözmüş oluyorsunuz. Ancak artık CS2 rank sistemi yerine doğrudan sıralamayı da kullanabilirsiniz. Güncel sıranızı diğer oyunculara göre görmek lig ve rütbe konusunda işinizi kolaylaştıracaktır. Arkadaşlarınızla vs atmadan önce liglerinizi kapıştırabilirsiniz.

Sarı (Global Elite)

Sarı renge ulaşana kadar puan kasan oyuncuların neredeyse tamamı profesyonel oyunculardır. Sarı renk aşamasına geldiğinizde artık ilerlemek yerine burada kalmayı hedef almalı, yüksek düzey karşılaşmaların tadını çıkartmalısınız.

Kırmızı (Supreme Master)

Profesyonel oyuncu olmak isteyen genç yetenekler, CS:GO’dan gelen yaşlı kurtların olduğu, hedeflerin iyice yükseldiği rank kırmızı renk ile temsil edilmektedir. Supreme olarak bilinen ligde çok kaliteli oyuncular vardır.

Pembe (Kartal)

Kartal aşamasında oyuncuların aimleri oldukça isabetlidir ve doğru oynamadığınız sürece karşılaşma kazanmanız çok zordur. Üst aşamalara çıkmanın en zorlu olduğu rütbelerin başında pembe renk, yani kartal gelmektedir.

Mor (Keleş)

Kendinizi geliştirmek, daha yüksek sıralamalara çıkmak istiyorsanız Mor aşama tam size göre diyebiliriz. Hem aim hem oyun bilgisi geliştirebileceğiniz bu aşamada fazla takılmamak sizin için iyi olacaktır. CS2 rank sistemindeki mor rengi önü açık bir derecedir.

Mavi (Nova)

CS2 rank sistemi aramasını yapan oyuncuların büyük bir çoğunluğu mavi kategorisinde bulunmaktadır. Oyuncuların burada yoğunlaşmasının sebebi temel düzey oyun bilgisine sahip oyuncuların puan ortalamasını yakalamasıdır. Belki kendinizi daha yukarıya atabilirsiniz.

Açık Mavi (Gümüş)

Oyuna ilk başladığınızda kendinizi yeteri kadar hazır hissetmeden Prime yani dereceli karşılaşmalara girerseniz işler pek yolunda gitmeyebilir. Açık Mavi renginde genelde oyuna yeni başlayan oyuncular vardır. Karşılaşmalar çok amatördür.

CS2 Sıralama Renkleri Hangi Ligi Temsil Ediyor?

Counter Strike 2 oyuncuları rekabetçi arenaya adım attıklarında sıralamalarını ve puanlarını kolayca görebiliyorlar. Ancak kendi konumlarını anlatmaya, aktarmaya çalışırken bir yandan da eski sisteme göre liglerini öğrenmek istiyorlar. Sizler için açıklamaya çalıştık.

 • Sarı: Global Elite
 • Kırmızı: Supreme Master
 • Pembe: Kartal
 • Mor: Keleş
 • Mavi: Nova
 • Açık Mavi: Gümüş

Liginizi de güncel oyuna göre biraz olsun hayal ettiğinize göre artık CS2 lig sistemini tamamen anladınız demektir. Konu hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız sorularınızı yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Artık CS2 lig sistemini biliyorsunuz.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir