Cuma, Haziran 7, 2024
Ana SayfaOyunCounter StrikeCS2 Ping Gösterme Nasıl Yapılır?

CS2 Ping Gösterme Nasıl Yapılır?

Online oyunlarda ping hakkında bilgi sahibi olmak oyundaki durumunuzu gösterecek en net bilgilerin başında gelmektedir. CS2 ping gösterme nasıl yapılır anlattığımız içeriğimiz sayesinde CS2 ping hakkındaki her türlü sorunuza yanıt bulmuş olacaksınız.

CS2 Ping Gösterme Nasıl Yapılır?

CS2 Ping Gösterme Nasıl Yapılır

Ülkemizde en çok sevilen oyun serilerinden bir tanesi olan Counter Strike, online olarak rakiplerle çatıştığınız, gecikmelerin ve kayıpların ciddi anlamda önemli olduğu bir FPS oyunudur. Daha önce CS2 FPS gösterme konusunda da bahsettiğimiz gibi CS2 gibi anlık değişkenleri olan bir oyunda FPS ve Ping değeriniz çok ama çok önemlidir. CS2 Ping gösterme yöntemleri;

  • CS2 Skor Tabelası ile Ping Gösterme
  • CS2 Geliştirici Konsol ile Ping Gösterme

CS2 Skor Tabelası ile Ping Gösterme

CS2 Skor Tabelası ile Ping Gösterme

CS:GO sonrasında CS2’nin çıkmasıyla beraber pinginizi öğrenmek oldukça kolaylaştı. Hiçbir kod veya ekstra yazılım kullanmadan CS2 ping değerinizi görmek istiyorsanız tek yapmanız gereken “tab” tuşuna basıp skor tabelasını açmak olacaktır. Skor tabelasında siz dahil tüm oyuncuların aktif ping değeri görünmektedir.

CS2 Geliştirici Konsol ile Ping Gösterme

CS2 ping göstermek istediğiniz her seferde tab tuşuna basıp skor tabelasını açmaya üşeniyorsanız bazı kodları kullanarak FPS ve Ping değerinizi öğrenebilirsiniz. Eğer CS2 konsol açmayı biliyorsanız geliştirici konsolu açın ve konsola “cl_showfps 1” yazın ve enterlayın. Çıkan bilgi kutucuğunda FPS ve Ping değerinizi görebileceksiniz.

CS2 Ping Nedir?

Artık tam olarak CS2 Ping gösterme nasıl yapılır biliyorsunuz. Dilediğiniz zaman görebileceğiniz Ping değerinizin ne anlama geldiğini bilmiyorsanız Ping değerini görmenizin pek bir anlamı yok demektir. CS2 skor tabelasında gördüğünüz Ping değeri, en basit anlamla internet bağlantınız nedeniyle yaşadığınız gecikmeyi göstermektir. MS büyüklüğünde olan Ping size kaç ms kaybınız olduğunu göstermektedir.

CS2 Ping Kaç Olmalı?

Kendi ülkesinde sunucu olmayan bölgelerden bir tanesi olan Türkiye’de Türk oyuncular Ping değerlerinin kaç olması gerektiğini öğrenmek istiyorlar. CS2 ping gösterme yöntemlerini öğrendikten sonra pinginizin kaç olması gerektiğini merak edebilirsiniz. CS2 size yakın sunucularda oynarken pinginiz 50’nin üstüne çıkmamalıdır. 50 üstündeki Ping değeri oyununuzu olumsuz etkileyecektir.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir