Çarşamba, Mart 27, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaWhatsappWhatsapp Neden Yeşil Oldu?

Whatsapp Neden Yeşil Oldu?

Whatsapp çıktığı günden bugüne dek belirli amaçlarla yeşil renk tonunu kullanıyordu. Ancak kullanıcılar Whatsapp neden yeşil oldu diye sorduklarına göre ortada ciddi bir farklılık olduğunu anlayabilirsiniz. İçeriğimizde Whatsapptaki renk değişikliğinin nedenlerine göz atacağız.

Whatsapp Neden Yeşil Oldu?

Whatsapp Neden Yeşil Oldu

Whatsapp kullanıcıları olarak yeşil rengine oldukça alışığız ancak uzun yıllardır kullandığımız uygulamanın renk tonu bile değişse fark edecek kadar da dikkatliyiz. Whatsapp logosundaki ve uygulama ara yüzündeki yeşilin değişmesi sonucu Whatsapp kullanıcıları Whatsapp neden yeşil oldu, Whatsapp neden renk değiştirdi diye sormaya başladılar.

İçeriğimizin devamında aktaracağımız gibi Whatsapp bir amaç adına yeşil rengini kullanıyordu. Uygulamadaki güncellemeler sonucunda daha düzenli, daha kullanıcı dostu bir renk tercih etmek için Whatsapp yeşil renk tonunu değiştirdi. Whatsapp’ın yeni yeşil tonu hakkında ne düşündüğünüzü bizlerle paylaşmak istiyorsanız yorumlar kısmını kullanabilirsiniz.

Whatsapp Zaten Yeşil Değil Miydi?

İnsanların kafasında Whatsapp neden yeşil oldu sorusu dolaşırken bu soruyu paylaştıkları diğer insanlar da doğal olarak itiraz edebiliyorlar, Whatsapp zaten yeşil değil miydi? Sosyal medya kullanıcılarını ikiye bölen bu durum bazı insanların aslında renk değişimi olmadığını iddia etmesiyle iyice alevlendi, hatta sürecin reklam olduğunu söyleyenler bile oldu.

Aslında evet, Whatsapp eskiden de yeşil renkliydi. Şimdi bahsettiğimiz renk değişikliği ve yeşil rengi tamamen ton değişimi ile alakalıdır. Eğer dikkatlice Whatsapp uygulamasını inceleyecek olursanız ciddi bir renk değişimi olduğunu, yeşilin tonunda farklılık olduğunu anlayabilirsiniz. Dikkatinizi çekmemiş, gözden kaçmış olabilir ama artık biliyorsunuz.

Whatsapp Neden Yeşil?

Whatsapp yeşil tonunda değişikliğe gittikten sonra kullanıcıları tarafından bir soruya daha maruz kaldı, neden yeşil? Sahiden, Whatsapp neden yeşil diye hiç düşünmüş müydünüz? Yeni Güncelleme içerik üreticisi olarak bizler sizler için düşündük, araştırdık ve paylaşıyoruz. Neden yeşil?

Whatsapp tamamen ücretsiz ve güvenilir bir ikili iletişim platformu olarak hayatımıza girmişti. Sunduğu hizmetlerin temelinde de güvenlik vardı. İnsanların zihnine güvende olduklarını iletmek amacıyla güvenliği yansıtan yeşil rengini tercih ettiklerini açıklamışlardı. Ne dersiniz, sizce Whatsapp başka renk olsa daha az güvenir miydiniz?

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir