Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaWhatsapp Yeni Güncelleme

Whatsapp Yeni Güncelleme

Whatsapp, artık mesajlaşma işine son noktayı koymak üzere. Son gelen bilgilere göre whatsapp yeni güncellemeyle birlikte üçüncü taraf uygulamalardan mesaj alabilecek ve atabileceksiniz. Bunun tam olarak ne zaman olacağı için henüz kesin bir haber olmasa da öncelikle iPhone cihazlara geleceği söyleniyor.

Ayrıca Bakınız: Whatsapp Neden Yeşil Oldu?

Bu harika yeni özellik sayesinde kullanıcılar Whatsapp üzerinde diğer mesaj kutularını da görebilecekler. Instagram, iMessage, messenger vb. hepsinin mesaj kutuları tek bir yerde toplanmış olacak.

Whatsapp Yeni Güncelleme

Uygulamanın en son yayınlanan test sürümü WhatsApp beta 24.5.10.72 güncellemesiyle birlikte WaBetaInfo tarafından üçüncü taraf mesaj özelliğinin ilk olarak iPhonelarda çıkacağı söyleniyor.

Bunların hepsi, 6 Mart Çarşamba günü yürürlüğe giren Avrupa Birliği Dijital Piyasalar Yasası’nın bir parçası. Bu yüzden bu özellik sadece Avrupa devletleriyle sınırlı olarak kalabilir. Ayrıca bu özellik zaten kullanıcıların aktif etmesiyle etkinleşeceği için isteyen kullanıcılar kullanabilirler.

Whatsapp Yeni Güncelleme

WABetaInfo şöyle devam ediyor: “Birlikte çalışabilen mesajlaşma sistemlerinin uçtan uca şifrelemeyi sürdürmesi gerektiğinden, üçüncü taraf uygulamalar farklı şifreleme yöntemleri kullanabilir. Sonuç olarak, bu tür uygulamalar aracılığıyla yürütülen sohbetler, sohbetler sekmesinde ayrı bir gelen kutusunda listelenecek.”

Whatsapp Yeni Güncelleme Ne Zaman?

En son beta sürümünün TestFlight uygulamasında olması ve DMA’nın birkaç saat içinde yürürlüğe girmesi, işlerin tamamlanmak üzere olduğunu ve Whatsapp yeni güncellemenin yayın tarihinin de benzer şekilde yakında bu hafta olabileceğini gösteriyor.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir