Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaOyunValorant Entry Ne Demek?

Valorant Entry Ne Demek?

Valorant birçok FPS teriminin kullanıldığı rekabetçi bir oyundur. Bu içeriğimizde Valorant entry ne demek sorusuna yanıt verirken Valorant oyununda bilmediğiniz bir terim kalmamasını sağlamayı amaçlıyoruz. Entry ne demek Valorant oyununda ne işe yarar öğrenelim.

Valorant Entry Ne Demek?

Valorant Entry Ne Demek?

Entry ne demek Valorant oyuncularının sıklıkla sorduğu Valorant terimleri arasındadır. Aslına bakacak olursanız Entry doğrudan İngilizce bir kelimeden alınmış ve birçok rekabetçi oyunda kullanılmaktadır, satranç oyununda bile. Entry doğrudan Türkçeye çevirecek olursak “giriş” anlamına gelmektedir.

Valorant entry ne demek diye soruyorsanız da Entry, giriş skoru anlamına gelir. Round’ın ilk skorunu almak, henüz el başında rakipten bir oyuncuyu düşürmek entry almak olarak adlandırılır. Daha detaylı olarak anlatmak gerekirse Valorant entry, 5v5 karşılaşmanın herhangi bir aşamasında rakipten bir oyuncuyu eksiltmektir.

Valorant Entry Ne İşe Yarar?

Artık Valorant entry ne demek biliyorsunuz ancak tam olarak ne anlama geldiğini öğrenmek, ne işe yaradığını da bildiğiniz anlamına gelmemektedir. Entry terimini biraz daha iyi anlamak istiyorsanız Valorant entry ne işe yarar sorusuna da yanıt bulmalısınız. Valorant karşılaşması sırasında entry aldığınızda;

  • Sayıca üstünlüğü almış olursunuz,
  • Ekonominizi güçlendirirsiniz,
  • Bomba kurma alanlarının kontrolünü alırsınız,
  • Takaslarda önde çıkarsınız,

Valorant oynarken entry alındığında artık karşılaşma 4v5 olarak devam ediyor demektir. Rakipten bir kişi fazla olduğunuz için side yani bomba kurma alanlarında sayı üstünlüğü sizde demektir. Entry alındıktan sonra haritanın entry alınan kısmındaki avantaj tamamen size geçer ve her türlü skor takası size yarar hale gelir.

Valorant Entry Ajanları Hangileridir?

Valorant Entry Ajanları Hangileridir?

Valorant oyununda bulunan tüm ajanların farklı rolleri ve kullanım alanları vardır. Bu alanlar arasında Valorant entry ne demek sorusunda yanıt verdiğimiz entry terimi de kendisine yer bulmaktadır. Her ajanla entry almaya çalışmak hüsranla sonuçlanabilir. Entry ne demek Valorant oyuncularının sık sorduğu soruyken, entry ajanları en çok merak edilen konular arasındadır.

  • Jett
  • Raze
  • Neon
  • Reyna
  • Phoenix

Yukarıdaki listede gördüğünüz ajanlar Valorant oynarken Entry alabileceğiniz en kolay ve kullanışlı ajanlardır. Ortak özelliklerine bakacak olursanız hızlı hareket etmeleri ve rakibin üzerine atılıp sonra kaçma gibi mekaniklere sahip olduklarını görebilirsiniz.

Valorant Entry Nasıl Alınır?

Entry ajanlarını seçmek, ajan seçerken sadece Valorant haritalara göre ajanları değil aynı zamanda entry için özel ajanları tercih etmek tek başına yeterli değildir. Aynı zamanda neler yapmanız gerektiğini, hangi hamleleri uygulamanız gerektiğini de biliyor olmalısınız.

Nasılsa artık Valorant entry ne demek biliyorsunuz peki nasıl entry alacaksınız? Rakibinizin nerede durduğunu, olacağını öngörüp prefire ile ani giriş çıkışlar yapmalı ve rakibinizi bir kişi eksik bırakmalısınız. Entry almak fikir olarak bu kadar kolay ama uygulaması biraz zorlu olabilir.

Valorant Entry Almak Ne Demek?

Valorant entry ne demek sorusuna yanıt olarak verdiğimiz giriş skorunu düşünecek olursanız Valorant entry almak ne demek anlayabilirsiniz. Entry almak, rakibinizi el başında bir kişi eksiltmektir.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir