Pazar, Mart 24, 2024

Tiktok PK Nedir?

Tiktok kişiselleştirilmiş algoritmaya dayalı sonsuz video akışı oluşturma yeteneğiyle en sevilen sosyal medyalardan bir tanesidir. Diğer en popüler özelliği ise Tiktok canlı yayınlarıdır, bu canlı yayınlarda karşılık olarak pk atılabiliyor. Peki tiktok pk nedir?

Tiktok PK Nedir?

Tiktok PK Nedir?

Tiktok PK, canlı yayında bir başka canlı yayın açan kişiyle yarışma mücadelesine denir. PK’nın diğer adı ise ‘Player Knockout’ olmakla birlikte, bu yarışı kazanmanın koşulu, belirli bir sürede en çok tiktok hediyesi almaktır. Bu sayede tiktok fenomenleri daha çok bağış toplayarak para kazanabiliyorlar.

Tiktok’un bu hediyeleri yaratma amacı canlı yayınlarda sevdiğiniz yayıncılara bu hediyeleri bağış olarak atmanızdır. PK’nın türkçe karşılığı ise ‘Oyuncu Nakavt’ olarak direk tercüme edilebilir.

Tiktok üzerinde canlı yayın açma koşullarını tamamlayan kişiler canlı yayın açabilir ve teklifini kabul eden kişilerle PK atabilirler. Fenomenlerin daha çok anlaşmalı olarak açtıkları bu canlı yayınlarda daha fazla hediye bağışı kazanmayı amaçlıyorlar. Birbirinden farklı tiktok hediye fiyatları bulunmaktadır, kullanıcılar bunlardan istediklerini seçerek destekleri kişilere pk sırasında bağışta bulunabilirer.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir