Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaTiktokTiktok Ne Zaman Kuruldu?

Tiktok Ne Zaman Kuruldu?

Tiktok 2023 yılı itibari ile dünyada en çok kullanılan sosyal medya ünvanını almayı başaran çok büyük bir platformdur. Kısa formatlı eğlenceli videolar, hızlı vakit geçirecek içerikler sunar. Bu eğlenceli saatler hepimiz için güzel olsa da çoğu kişi tiktok ne zaman kuruldu, bilmiyor bile.

Tiktok Ne Zaman Kuruldu?

Tiktok, ByDance tarafından Pekin, Çin’de kurulmuştur. Tiktok aslında birden fazla isime sahip oldu ve Çince olan farklı bir versiyonuda bulunmaktadır. Çince versiyonunun adı ise ‘Douyin’dir.

Tiktok ilk versiyonu 2016 eylülde A.me adıyla yayınlandı. Daha sonrasında ByteDance uygulamanın adını tekrar Douyin olarak değiştirdi.

Tiktok, günümüzdeki adıyla ilk defa Eylül 2017’de kullanılmaya başladı. ByteDance başka bir Çin markası olan Musical.ly ile birleşmesinin ardından Tiktok dünyaca üne kavuşmuş oldu.

Tiktok Sahibi Kimdir?

Tiktok Ne Zaman Kuruldu?

Tiktok sahibi, Çin’de bulunan ByteDance firmasıdır. Zhang Yiming tiktok’un sahibi ve kurucusudur. Zhang Yimin 2021 yılına kadar şirketin CEO görevini üstelenerek platformun bu hale gelmesinde büyük rol oynamıştır.

Tiktok Neden Yasaklanıyor?

Tiktok bu kadar popüler hale gelmişken, ülkeler Tiktok’u neden yasaklıyorlar? diye insan soruyor. Başlıca nedenleri arasında müstencen görüntüler gelse de bazı kesimler tarafından da bağımlılık yarattığı öne sürülüyor. Sizde bunlardan rahatsız olup tiktok hesabınızı silmek isteyebilirsiniz.

Tiktok’un sahibi kimdir?

Tiktok’un şuanki sahibi ByteDance adında Çinli bir firmadır.

Tiktok Hangi Ülkelerde Yasak?

Tiktok şuan Çin, Hindistan, Bangladeş ve Pakistan ülkelerinde yasaklandı.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir