Cuma, Haziran 7, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaTiktok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Tiktok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

TikTok, dünya genelinde tanınan bir platform haline geldi. Bu popüler sosyal medya platformu, kullanıcıların ve kuruluşların çekici içerikler ve canlı yayın oluşturmasına, izleyici katılımını artırmasına, gelir elde etmesine ve daha birçok şeye olanak sağlar. TikTok’un popülaritesi o kadar büyük ki, 2024 itibarıyla dünya çapında 900,7 milyon aktif kullanıcıya ulaşmıştır. Bu rehberimizde Tiktok canlı yayın nasıl açılır, sizlere aktarıyoruz.

Tiktok Nedir?

Tiktok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Başlangıçta, bu platformdaki videolar 60 saniyeyle sınırlıydı ancak son zamanlarda uygulama, 3 dakikaya kadar uzunluktaki videolara izin verecek şekilde geliştirildi. Son duyumlara göre ise 1 saatlik videolara çıkmak üzere olduğu gözüküyor.

TikTok Canlı Yayın Nedir?

Tiktok canlı yayın, içerik oluşturucuların takipçileriyle gerçek zamanlı olarak iletişim kurabilmelerini sağlar.

Canlı yayın özelliği, TikTok’ta otomatik olarak sunulmaz ve kullanıcıların bu özelliğe erişebilmeleri için canlı yayın açma şartlarını karşılamaları gerekir. TikTok üzerinde canlı yayın açabilmek için kullanıcıların en az 16 yaşında olması ve 1000 takipçiye sahip olması gerekir.

Tiktok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Tiktok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Tiktok canlı yayın açma koşullarını tamamladıktan sonra canlı yayın açmak oldukça basittir. Aşağıdaki adımları takip ederek tiktok canlı yayın nasıl açılır öğrenebilirsiniz.

  • TikTok uygulamasına giriş yapın ve alt kısımda bulunan artı (+) işaretine dokunun.
  • “Canlı” seçeneğini sağa kaydırın.
  • Akışınız için bir kapak resmi ve başlık seçin.
  • İstediğiniz efektleri veya filtreleri uygulayın ve ardından kırmızı “CANLI Yayını Başlat” düğmesine dokunun.
  • İşte bu kadar! Artık TikTok canlı yayınındasınız!


Uygunsuz veya rahatsız edici sohbetleri önlemek için, sohbeti izlemek için moderatörler ekleyebilirsiniz. Ardından, canlı yayını planlamak istiyorsanız, bunu TikTok profilinizdeki takvim simgesine tıklayarak yapabilirsiniz. Bir etkinlik adı belirlemeniz, başlangıç zamanını ve süresini ayarlamanız ve bir açıklama yazmanız istenecektir. Etkinliği kaydetmek için “Oluştur”u tıklayın.

Tiktok Canlı Yayın Açmak İçin Kaç Takipçi Gerekiyor?

Tiktok canlı yayın açmak için 1.000 (bin) takipçinizin olması yeterlidir.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir