Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaDijital PlatformlarSpotify Şarkı Sözleri Gözükmüyor Hatası Çözümü

Spotify Şarkı Sözleri Gözükmüyor Hatası Çözümü

Bu içeriğimizde sizlere spotify şarkı sözleri gözükmüyor hatasının nedenlerini ele alarak sizlere bu hatanın çözümlerini sunuyoruz.

İster en sevdiğiniz şarkıların sözleri olsun, isterseniz de şarkınıza şarkı sözleri eklemeye çalışan bir sanatçı olun, parasını ödediğiniz abonelikli bir platformda bu sorun insanın moralini bozabiliyor.

Spotify şarkı sözlerinin nasıl çalıştığını ve neden her parçada şarkı sözleri olmadığını detaylı bir şekilde açıklayacağım. Bunun yanı sıra hiç bir parçanın sözünü göremiyorsanız ne yapmanız gerektiğinide anlatacağım.

Spotify Şarkı Sözleri Nasıl Çalışır?

Bilmeniz gereken ilk şey bu şarkı sözleri ne sanatçılar tarafından ne de Spotify tarafından eklendiği, şarkı sözleri kendi alanında uzman olan dijital müzik şirketi MusixMatch tarafından yapılmaktadır.

Spotify Şarkı Sözleri Gözükmüyor Hatası Çözümü

Spotify şarkı sözleri, mobil ve masaüstü cihazlarda kayan bir yazı şeklinde kullanılmaktadır. Kayan yazı özelliği, hangi saniyede hangi söz varsa onu vurgulayarak ilerlerken şarkı sözlerini takip etmenizi kolaylaştırır.

Spotify şarkı sözleri bir çok trend ve popüler şarkıda bulunmaktadır. Ancak şarkı sözü bulunmayanlarda vardır bunun nedeni ise henüz MusixMatch veritabanına bu şarkının sözlerinin eklenmemiş olmasıdır.

Spotify 82 milyon şarkı bulunurken, MusixMatch veritabanında ise sadece 7 milyon şarkının sözleri bulunmaktadır. Bu yüzden tahmin edebileceğiniz gibi +70 milyon şarkının sözlerini kaydetmek biraz zaman alacaktır.

Spotify Şarkı Sözleri Gözükmüyor Hatası Çözümü

Spotify şarkı sözleri aslında Spotify tüm uygulamalarında mevcuttur, sadece farklı şekillerde aktif edilmesi gerekir. Spotify şarkı sözleri gözükmüyor hatası çözümü ise burada yatmaktadır. Aşağıdaki adımları takip ederek Android ve ios cihazlarda Spotify şarkı sözlerini aktif hale getirebilirsiniz.

Spotify Şarkı Sözleri Gözükmüyor Hatası Çözümü
  • Bir şarkıyı başlatın,
  • Ekranın altında çalan şarkı çubuğuna dokunun,
  • Açılan pencerede şarkı sözlerinin otomatik olarak kaydırılması için ekranın altındaki ‘Şarkı Sözleri’ kısmına tıklayın,
  • Şarkı sözlerini tam ekran görmek için sağ köşesinden genişletebilirsiniz

Spotify şarkı sözleri gözükmüyor hatası çözümü dediğimiz gibi eğer dinlediğiniz şarkı, şarkı sözleri bulunan 7 milyonun içindeyse sorununuz ortadan kalkacaktır.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir