Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaDijital PlatformlarSpotify Sanatçı Hesabı Açma

Spotify Sanatçı Hesabı Açma

Spotify önce müzik yükleyerek daha sonra hesap doğrulaması yaparak, sanatçı hesabına sahip olabilirsiliniz. Detaylı bir şekilde Spotify sanatçı hesabı açma nasıl yapılır anlatıyoruz.

Spotify Sanatçı Hesabı Açma

Sanatçı profilimizi oluşturmak için müzik yüklememiz gerektiğini söylemiştik, öncelikle bunun için bir  distribütöre kaydolmalıyız. Bunlardan en ucuz ve güvenilir ise Distrokid ‘dir. Distrokid yıllık temel paketi 22,99 dolardır ve sınırsız müzik yüklemenize olanak tanır. Diğer distribütörlere göz atmak için spotify artist bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Spotify yükleyeceğiniz müzikleri en yüksek kalitede yani FLAC veya WAV olarak kayıtlı olduğunuz distribütöre yükleyin. Bundan sonra meta veri formunu doldurmamız gerekecek, gerekli bilgileri girerek doldurun.

Meta bilgilerimizle işimiz bittiğine göre artık sanatçı hesabımıza kavuşmak için yapmamız gereken son bir adım kaldı, hesabımızı doğrulayacağız.

Bağlantıya tıklayarak spotify resmi artist sayfasına giderek yönergeleri takip edin. Profilinize erişim aldıktan sonra resim, biyografi, klipler vb diğer detayları doldurmaya başlayabilirsiniz. Spotify artist hesabınıza erişim sağlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

Spotify Sanatçı Hesabı Açma
  • Hesabınızı talep etmek için ‘Artist or Manager’ seçeneğini seçin,
  • Ardından continue deyip devam edin,
  • Hangi spotify hesabını kullanmak istediğinizi soracak seçin,
  • Sonrasında kendi artist adınızı arayarak hesabınıza erişin.

Spotify sanatçı hesabı açma ile ilgili daha fazla detay için yorumlardan bize ulaşabilirsiniz.

Spotify Sanatçı Hesabı Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk olarak yapmanız gereken şey adınızı düzgün seçmek daha önce bu isim kullanılıyor mu diye kontrol edin. Eğer adınızı sonradan değiştirmek isterseniz aracı firmayla işlem yaptığınız için işiniz biraz zor olacaktır.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir