Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaDijital PlatformlarSpotify Jam Nedir? Nasıl Başlatılır?

Spotify Jam Nedir? Nasıl Başlatılır?

Dijital müzik platformları arasında liderliğini sürdüren Spotify yeni özellik olan Jam’ı bizlere tanıttı. Sizlere bu yazımızda Spotify jam nedir ve terimlerinden bahsedeceğim.

Spotify Jam Nedir?

Jam özelliği, sanal bir dinleme alanı oluşturarak istediğiniz kişiyle birlikte müzik dinleme imkanı sağlar.

Jam, ev partisinde veya canlı konserde olduğu gibi size sanal bir grup sağlayan, birlikte paylaşılan dinleme özelliğidir. İstediğiniz kişilerle birlikte bu grupta aynı şarkıları beraber dinleyebilirsiniz.

Spotify Jam Başlat Ne Demek?

Spotify jam başlat, sanal oda oluşturup arkadaşınızla aynı anda müzik dinlemek için kullanılan bir deyimdir. Arkadaşınız size jam başlat diyorsa eğer bunun anlamı, oda kur, beni davet ve beraber aynı müziği dinleyelim anlamına gelir.

Jam başlatmak premium abonelere özel olsa da katılmak için premiuma ihtiyaç duymazsınız. Ayrıca katılan kişiler de listeye müzik ekleyebilirler.

Spotify Jam Nasıl Başlatılır?

Spotify jam başlatmak aslında çok basittir. Öncelikle Spotify uygulamanızın güncel olduğundan emin olun. Ardından aşağıdaki adımları izleyerek arkadaşınızla beraber müzik dinlemeye başlayabilirsiniz:

  • Premium olan hesabınızla giriş yapın,
  • Bir şarkıyı yada çalma listesini seçin,
  • Şarkı veya çalma listesinin kenarındaki üç noktaya tıklayın,
  • Seçeneklerden ‘Jam Başlat’ı seçin,
  • Size arkadaşınızı nasıl davet edeceğinizi soracak, seçenekler arasından seçin,
  • Jam başladığında isterseniz davet ettiğiniz kişiye şarkı değiştirme yetkisi verebilirsiniz,

Jam bu şekilde başlatabilirsiniz. Ayrıca Şarkı ekleme düğmesine basarak sonrasında daha fazla şarkı ekleyebilirsiniz. Oturumu sonlandırmak isterseniz de jam oturumu sonlandır tuşuna basabilirsiniz.

Kısacası Jam ile arkadaşlarınızla beraber müzik dinleyebilirsiniz. Bu özellik discord üzerinde ve spotify bağlı olduğu diğer platformlar üzerinde de kısayol olarak mevcuttur.Discord üzerinden arkadaşlarınız adının üzerine tıkladığınızda eğer aktifse spotify ne dinlediği gözükecektir, hemen altında da beraber dinle özelliğini göreceksiniz.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir