Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaDijital PlatformlarSteam Geniş Ekran Modundan Çıkma Nasıl Yapılır?

Steam Geniş Ekran Modundan Çıkma Nasıl Yapılır?

Steam kullanıcılarının korkulu rüyalarından bir tanesi de Steam geniş ekran modundan çıkma konusudur. Kullanıcılar yanlışlıkla açtıkları tam ekran modundan çıkamıyorlar ve soruyorlar, Steam tam ekran modundan çıkma nasıl yapılır?

Steam Geniş Ekran Modundan Çıkma Nasıl Yapılır?

Steam Geniş Ekran Modundan Çıkma Nasıl Yapılır

Steam, kolay kullanımı ve erişimi sayesinde özellikle oyuncuların sevgilisi haline gelmiş bir dijital yayın platformudur. Steam üzerinden oynadığımız oyunlar ile oldukça eğlenceli dakikalar geçirirken yanlışlıkla tam ekran modunu açtığımızda delirecek gibi oluyoruz. Steam’in kolay kullanımından eser taşımayan Steam geniş ekran modundan çıkma nasıl yapılır? Sizler için iki farklı platformda anlatacağız.

  • PC
  • Konsol

Steam Geniş Ekran Modundan Nasıl Çıkılır PC?

Steam kullanıcılarının çok büyük bir bölümü bilgisayar üzerinden Steam’i kullanıyor ve Steam ile oyun oynuyor, çeşitli programlara erişiyorlar. Bir şekilde tam ekran moduna giriş yaptıysanız ve tekrar Steam eski haline getirme konusunda sorun yaşıyorsanız aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Steam geniş ekran modu kapatma;

  • Resimde gördüğünüz gibi geniş ekran modunun sağ üstüne odaklanın.
  • Kapatma düğmesini gördüğünüzde hemen tıklayın veya enter tuşuna basın.
  • Karşınıza gelen seçenekler arasından ikinci olanı, yani Exit Big Picture seçeneğini seçin.
  • Steam geniş ekran modu kapatmak işte bu kadar basit.

Steam Geniş Ekran Modundan Nasıl Çıkılır Konsol?

Steam PS modundan çıkma nasıl yapılır diye sorulma sıklığına bakacak olursak konsol kullanıcıları da çok benzer bir soruna yanıt arıyorlar. Konsol sahipleri de aşağıdaki adımları sırasıyla takip ederek Steam konsol modu kapatma işlemlerini kolayca gerçekleştirebilir.

  • İçeriğimizin başındaki resimde gördüğünüz gibi dişli düğmesinin yanındaki açma/kapatma simgesini A tuşuyla seçin.
  • Karşınıza çıkacak seçenek arasından Exit Big Picture butonuna yine A tuşuyla dokunun.
  • Steam büyük ekrandan çıkma işlemi iki adımda tamamlandı.

Steam Geniş Ekrandan Çıkma Tuşu Hangisidir?

Steam geniş ekran modu kapatma konusunda sürekli araştırma yapmak zorunda kalan kullanıcılar tekrar tekrar girdikleri bu ekranı kolayca kapatmak istiyorlar. Sürekli bir arayış içerisine girmek yerine basit bir kısayol arayanlar arasındaysanız size kötü bir haberimiz var.

Ne yazık ki Steam geniş ekrandan çıkma tuşu diye bir tuş bulunmamaktadır. Eğer steam tam ekran modundan çıkmak istiyorsanız hemen yukarıda anlattığımız gibi Steam geniş ekran modundan çıkma adımlarını takip etmelisiniz. Böylece zorlanmadan normal Steam ekranına döneceksiniz.

Steam Geniş Ekran Modu Nedir?

Steam geniş ekrandan çıkmak kadar geniş ekranın ne olduğunu anlamanın da önemli olduğuna inanıyoruz. Geniş ekran konusunda bilgi sahibi olduğunuzda belki de tam ekranı terk etme fikrinizde değişim olacaktır. Bildiğiniz gibi milyonlarca konsol sahibi de PC sahipleri gibi Steam kullanıyorlar.

Ancak konsol ile Steam arayüzünü kullanmak, mouse olmadan, pek de kolay olmuyordu. Bu nedenle Steam tarafından özellikle kontroller kullanıcıları için geniş ekran modu yani Steam konsol modu geliştirildi. Konsol sahiplerinin de Steam geniş ekran modundan çıkma sorunu yaşıyor olmasına bakacak olursak biraz daha geliştirilmesi lazım diyebiliriz.

Steam Geniş Ekran Modu Nasıl Açılır?

Steam geniş ekran modundan çıkma konusunda öğrendiklerinizden sonra korkusuzca Steam tam ekran modunu açabilir ve kullanımına alışmayı deneyebilirsiniz. Tabi, Steam geniş ekran modu nasıl açılır biliyorsanız. Steam ara yüzünde sağ üstteki geniş ekran moduna tıklayacak veya kontrolcünüz üzerindeki Home tuşuna basarak Steam geniş ekran modunu açabilirsiniz.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir