Cuma, Mart 29, 2024
Ana SayfaOyunPubgPUBG Kurmalı Tüfekler Hangileri?

PUBG Kurmalı Tüfekler Hangileri?

PUBG Mobile hayatımıza girdiği günden beri ülkemizde en çok oynanan oyunlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Hala PUBG kurmalı tüfekler hangileri diye sorulduğuna göre oyuncular PUBG Mobile oynamaya devam ediyor ve görevleri iştahla yapıyorlar demektir.

PUBG Kurmalı Tüfekler Hangileri?

PUBG Kurmalı Tüfekler Hangileri

PUBG Mobile oyuncuları için tek tip silah kullanmak oldukça risklidir. Her oyuncunun en çok sevdiği silahlar olsa da oyun içerisindeki rastgelelik ve önemli görevlerin başarıyla tamamlanması için tüm silahlara aşina olmalısınız. Özellikle görevlerden bahsederken PUBG kurmalı tüfekler listesine göz atsanız iyi edersiniz. Öyleyse kurmalı tüfekleri daha yakından tanıyalım, PUBG Mobile kurmalı tüfekler;

 • Lynx AMR
 • Kar98k
 • M24
 • Awm
 • Mosin-Nagant
 • Win 94

PUBG Mobile oynarken işleri biraz daha ciddiye alıyor, sadece karşılaşmalara girmek yerine kendinizi geliştirmek ve daha iyi oynamak istiyorsanız PUBG tüfeklerini iyi araştırmalısınız. Kurmalı tüfeklere gelen güncellemeleri, yeni eklenen silahları öğrenerek oyun gücünüze güç katabilirsiniz. Dilerseniz PUBG Mobile kurmalı tüfekleri daha yakından tanıyalım. PUBG Taarruz Tüfeklerini de sizler için detaylıca incelemiştik. Size en uygun PUBG kurma tüfeği hangisi incelemeye geçelim.

Lynx AMR Kurmalı Keskin Nişancı Tüfeği

Lynx AMR

İlk olarak PUBG’nin bilgisayar oyununda karşımıza çıkan ve yıllar sonra PUBG Mobile’a eklenen Lynx AMR, PUBG Mobile 1.9 güncellemesiyle birlikte mobil cihazlarda kendisine yer bulmuştur. Atış yapabilmek için 0.50 mermisini kullanan silahı loot yaparak bulmanız mümkün değildir. Lynx AMR tüfeğine sadece airdroplarda erişebilirsiniz.

 • Hasar: 118
 • Mermi Tipi: 0.50 Kalibre
 • Mermi Sayısı: 10

Kar98k Kurmalı Keskin Nişancı Tüfeği

Kar98k

PUBG Mobile oyununun en çok bilinen, en çok sevilen silahlarının başında Kar98k keskin nişancı tüfeği gelmektedir. Kar98k tüfeğini okul yakınlarında bulmanız mümkünken airdroplar sayesinde de kendisine ulaşabilirsiniz. Gerçek hayatta Karabiner 98 Kurz olarak da bilinen Alman tüfeği ilk olarak 1935 yılında tanınmıştır ve dönemin en etkili tüfeği olmuştur.

 • Hasar: 102
 • Mermi Tipi: 7.62 Kalibre
 • Mermi Sayısı: 5

Yeni Kar98k kostümünü PUBG Premium Sandık ne zaman gelecek adlı içeriğimizde sizlerle paylamıştık. Kar98k kullanmayı seviyorsanız incelemenizi kesinlikle öneriyoruz.

M24 Kurmalı Keskin Nişancı Tüfeği

M24

1988 model klasik bir kesin nişancı tüfeği olan M24, polisler tarafından belirli dönemlerde ciddi anlamda kullanılmıştır. PUBG Mobile kurmalı tüfekler arasına girdikten sonra sadece airdroplardan bulunuyorken son güncellemelerden sonra okul yakınlarında bulunmaya başlandı. Eklenti kullanabilmesi en güçlü özelliklerinden bir tanesidir.

 • Hasar: 102
 • Mermi Tipi: 7.62 Kalibre
 • Mermi Sayısı: 5

AWM Kurmalı Keskin Nişancı Tüfeği

AWM

Sadece airdroplar sayesinde ele geçirilebilecek bir diğer PUBG kurmalı tüfekler keskin nişancı tüfeği de AWM’dir. Oyuncuların AWM’ye olan sevgisi silahın oldukça stabil olmasıdır. Bir İngiliz tüfeği olması nedeniyle görünüşü ve adı bizlere de tanıdık gelmektedir. AWM 7.62 kullanan tüfeklerdendir. Diğer oyunlarda bildiğimiz sniper tipi bir silahtır.

 • Hasar: 102
 • Mermi Tipi: 7.62 Kalibre
 • Mermi Sayısı: 5

Mosin-Nagant Kurmalı Keskin Nişancı Tüfeği

Mosin-Nagant

Yine gerçek hayattan PUBG kurmalı tüfeklere dahil olan Mosin Nagant, 1891 yılında Rus ve Belçikalı iki komutan tarafından tasarlanmıştır. Dönemin en etkili tüfeklerinden olmasıyla hala hayatımızda kendisine yer bulmaktadır. Çok klasik bir klasik kesin nişancı tüfeğidir ve tarzı Kar98k ile neredeyse aynıdır.

 • Hasar: 102
 • Mermi Tipi: 7.62 Kalibre
 • Mermi Sayısı: 5

Win 94 Kurmalı Keskin Nişancı Tüfeği

Winchester Moder 1894

PUBG Mobile 1.0 güncellemesi ile PUBG kurmalı tüfekler arasına dahil olan win94, sadece belirli haritalarda kendisine yer bulmaktadır. Miramar, Vikendi ve Sanhok haritalarında kullanabileceğiniz tüfeğin asıl adı Winchester Moder 1894’tür. Gerçekte bir av tüfeği olan Win94 PUBG Mobile kurmalı tüfekler arasında sayılmaktadır.

 • Hasar: 72.60
 • Mermi Tipi: 0.450 Kalibre
 • Mermi Sayısı: 8

PUBG Kurmalı Tüfek Görevi Nasıl Yapılır?

PUBG kurmalı tüfekler listesini sizlerle paylaşırken okuyucularımızın büyük bir çoğunluğunun görev yapmak amacıyla burada olduğunu biliyoruz. Aylık, haftalık ve günlük PUBG görevlerinde karşınıza kurmalı tüfekler hakkında görevler çıktığının farkındayız. Bu görevleri tamamlayabilmek için biraz araştırma yapmalısınız.

PUBG Mobile kurmalı tüfekler içeren görevleri başarıyla tamamlamak, ödüllerinizi almak için tek yapmanız gereken listemizdeki silahlarla görevde sizlere söylenen etkinlikleri yerine getirmektir. Kurmalı tüfek olmayan silahlarla yapacağınız eylemler görevin ilerlemesini sağlamaz. Tam da bu nedenle PUBG kurmalı tüfekler listesi oldukça değerlidir.

PUBG En İyi Kurmalı Tüfek Hangisidir?

PUBG Mobile oyuncuları arasındaki en büyük çatışmaların, tartışmaların başında en iyi silah hangisidir, en iyi kurmalı tüfek hangisidir sorusu gelmektedir. PUBG hayranları için en etkili tüfeği bulmanın değerini tahmin edebiliyoruz ancak bu sorunun yanıtı öznel olduğu için kesin konuşmak taraftarı değiliz.

PUBG Mobile kurmalı tüfekleri arasındaki en güçlü tüfek sizin için en kolay erişilebilir ve en rahat kullandığınız tüfektir. Genelleme yaparak işleri zorlaştırmamak taraftarıyız ancak net bir yanıt vermek gerekirse Lynx AMR oldukça güçlü bir keskin nişancı tüfeğidir.

PUBG Kurmalı Tüfekler Nasıl Çalışır?

PUBG Kurmalı Tüfek Çalışma Prensibi

PUBG kurmalı tüfekler hakkında araştırma yapan oyuncuların merak edebileceği bir diğer konu da kurmalı tüfeklerin çalışma prensibidir. Sadece PUBG oyununda değil, gerçek hayatta da tanıdığımız listemizde tüfeklerin genel çalışma prensibi oldukça basit ve anlaşılırdır.

Kurmalı tüfekler, kurma kolu kullanılarak ateşlenmesi planlanan silahlardır. Kundak, fişek ve tetik üçlemesinin bir yay ile bağlanması sonucu ateşlenen silahın ateşlenmesi sonrasında tekrardan kurulması gerekmektedir. Bu nedenle mermi kapasitesi az ve atış aralığı düşüktür.

PUBG Mobile Kurmalı Tüfek Taaruz Tüfeği Farkları

PUBG Mobile hayranları kurmalı tüfekler ile taaruz tüfeklerini karşılaştırmaktan vaz geçmiyorlar. Doğru sonuca ulaşmak, daha güçlü tüfeği bulmak için hangisinin daha iyi olduğunu araştırmaya koyulsalar da aslında bu konuda gerçekçi bir yorum yapmak neredeyse mümkün değildir. İki farklı amaçla kullanılan tüfeği kıyaslamanın iki tüfeğe de haksızlık olacağına inanıyoruz.

En İyi PUBG Kurmalı Tüfeği Hangisi?

PUBG kurmalı tüfekler görevini yapmak isteyenler işlerinin kolaylaşması adına en iyi PUBG kurmalı tüfeği hangisi öğrenmek istiyorlar. Aslına bakacak olursanız görev yapma aşamasında PUBG Mobile kurmalı tüfeği hangisi biliyor olmanız yeterlidir. En iyisini aramak sadece görevi tamamlamanızı kolaylaştıracaktır.

PUBG kurmalı silahlar arasında en çok tercih edilen, en iyi olan Lynx AMR kurmalı tüfek PUBG silahı olacaktır. PUBG kurmalı tüfeği hangisidir öğrendikten sonra tek yapmanız gereken içlerinden bir tanesine erişmek ve görevi tamamlamaktır. PUBG kurmalı tüfekler görevini tamamlayabilmek için tüm kurmalı tüfek PUBG silahlarına hakim olmalısınız.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir