Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaOyunPUBG Dış Sağlayıcıdan Doğrulama Yapılamadı Çözümü

PUBG Dış Sağlayıcıdan Doğrulama Yapılamadı Çözümü

PUBG oyuncularının karşılaşmaktan mutlu olmadığı bir çok hata vardır, PUBG dış sağlayıcıdan doğrulama yapılamadı hatası bu hataların başında gelir. Sizler için bu içeriğimizde dış sağlayıcı doğrulama yapılmadı hatası çözümlerine göz atacağız.

PUBG Dış Sağlayıcıdan Doğrulama Yapılamadı Hatası Nedir?

PUBG dış sağlayıcıdan doğrulama yapılamadı çözümlerine geçmeden önce hatanın ne anlama geldiğini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bildiğiniz gibi günümüzde oyunlara doğrudan bağlanmak mümkün değil. PUBG gibi büyük oyunlara arada bir aracı varken bağlanıyoruz. Steam, Epic Games veya şirketin kendi clienti gibi.

İşte bu üçüncü bağlantı noktalarına, bizleri oyunla buluşturması gereken sunuculara bağlanmakta hata yaşadığımızda karşımıza PUBG dış sağlayıcıdan doğrulama yapılamadı hatası gelmektedir. Dış sağlayıcıdan doğrulama yapılamadı PUBG oyuncularının karşısına sık çıkmaktadır.

PUBG Dış Sağlayıcıdan Doğrulama Yapılamadı Hatası Çözümleri

PUBG Dış Sağlayıcıdan Doğrulama Yapılamadı Hatası

Böylesine sinir bozucu ve çözümü oyuncuda değilmiş gibi duran hataların çözümünü sizlerle paylaşmak istiyoruz. Daha fazla PUBG oynamadan vakit geçirmemek için tek yapmanız gereken PUBG dış sağlayıcıdan doğrulama yapılamadı çözümlerini uygulamak ve PUBG’yi başlatmayı denemektir.

 • VPN kapatın,
 • Bağlantınızı kontrol edin,
 • Biraz bekleyip yeniden deneyin,
 • Dış sağlayıcıları yeniden başlatın,

Eğer tüm bu basit adımlar işinize yaramıyor hala PUBG dış sağlayıcıdan doğrulama yapılamadı hatası ile karşılaşıyorsanız artık işlemlerimize doğrudan dış sağlayıcılara müdahale ederek devam edeceğiz demektir. Biraz daha zorlu süreçler olabilir.

PUBG Dış Sağlayıcıdan Doğrulama Yapılamadı Epic Games

Eğer Epic Games üzerinden PUBG oynuyorsanız doğrulamanın yapılamadığı dış sağlayıcı Epic Games demektir. Böyle durumlarda yapılması en muhtemel çözümleri sizlerle paylaşmak istiyoruz. Dış sağlayıcıdan doğrulama yapılamadı Epic Games çözüm yöntemleri;

 • Epic Games’in güncel olduğundan emin olun.
 • Epic Games’i yeniden başlatın.
 • Epic Games’in sunucu durumunu kontrol edin.
 • Dosya doğrulama işlemi yapın.
 • PUBG’yi Steam kütüphanesine ekleyip oradan açmayı deneyin.

Özellikle dosya doğrulama işleminin ciddi anlamda uzun sürebileceğini unutmamalısınız. Yani diğer yöntemleri denemeden doğrudan dosyaları kontrol etmenizi önermiyoruz. Belki sorun doğrudan Epic Games kaynaklıdır.

Steam PUBG Dış Sağlayıcı Doğrulama

PUBG Steam başlatılamadı hatasında olduğu gibi bu hata da Steam kaynaklı olabilir, öyleyse çözümü Steam’den aramak gerekecek. Steam üzerinden PUBG başlatmaya çalışırken PUBG dış sağlayıcıdan doğrulama yapılamadı hatası alıyorsanız;

 • Steam’i yeniden başlatın.
 • Steam güncellemelerinin yapıldığından emin olun.
 • Steam sunucularını kontrol edin.
 • Steam üzerinden PUBG dosya doğrulama işlemini gerçekleştirin.

Gördüğünüz gibi iki dış sağlayıcı için de aslında çözüm yöntemleri oldukça benzerdir. Sorunun ortak olması gibi çözümün de ortak olması biraz şaşırtıcı olabilir. Steam doğrulama hatası ve dış sağlayıcıdan doğrulama yapılamadı PUBG oyuncuları için böyle çözülebilir.

PUBG Dış Sağlayıcı Nedir?

Böylesine uzun ve teknik terimler içeren bir PUBG yazısı hazırladıktan sonra okuyucularımızın ve PUBG oyuncularının konuyu daha iyi anlaması için bir açıklama yapmak istiyoruz. PUBG dış sağlayıcı nedir?

PUBG dış sağlayıcı, PUBG sunucularına bağlanmanıza aracılık eden bir başka sunucu, depolama alanıdır. Verileriniz önce dış sağlayıcıya sonrasında ise PUBG sunucularına gider. Eğer arada bir kopukluk olursa PUBG oynamayazsınız.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir