Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaOyunLoL İndirme Sunucularına Bağlı Değilsiniz

LoL İndirme Sunucularına Bağlı Değilsiniz

League of Legends indirme sunucularımıza bağlı değilsin hatasıyla karşılaşanlar LoL indirme sunucularına bağlı değilsiniz hatası çözümünü arıyor olabilirsiniz. Bu içeriğimizde LoL sunucu hatasını çözmenize yardımcı olmaya çalışacağız.

LoL İndirme Sunucularına Bağlı Değilsiniz Hatası Çözümleri

LoL İndirme Sunucularına Bağlı Değilsiniz Hatası Çözümleri

Eğer League of Legends oynamaya çalışırken bir anda lol indirme sunucularımıza bağlı değilsin hatasını alıyorsanız en kısa sürede ciddi bir çözüme ihtiyacınız var demektir. Sizler için hazırladığımız LoL indirme sunucularına bağlı değilsiniz hatasını çözümlerini uygulayarak bu hatadan kurtulabilirsiniz. LoL sunucuya bağlanılamadı hatası çözümleri;

 • Bağlantınızı Kontrol Edin
 • Riot Clienti Yeniden Başlatın
 • Güvenlik Duvarını Kapatın
 • Bağlantıyı Engelleyen Programları Kapatın

LoL indirme sunucularına bağlı değilsiniz hatası çözümleri olarak paylaştığımız yöntemler aslında kolayca anlayıp, uygulayabileceğiniz yöntemlerdir. Ancak sizler için tüm bu çözümleri detaylı şekilde inceleyeceğiz. LoL sunucuya bağlanılamadı hatası çözüm yöntemleri arasından size en kolay geleni uygulayarak işe başlamalısınız. Öncesinde sizler için LoL giriş yapma sırasına bağlanılamadı hatasına da çözüm bulmuştuk.

Bağlantınızı Kontrol Edin

LoL sunucuya bağlanılamadı lütfen ağ bağlantını kontrol et hatası çözümünün doğal olarak en net karşılığı bağlantınızı kontrol etmektir. Bağlantınızın size normal görülmesi tamamen stabil olduğu anlamına gelmemektedir. Eğer kesin bilgi almak istiyorsanız internet sağlayıcınıza ulaşmalı veya hız testi yapmalısınız.

Riot Clienti Yeniden Başlatın

Riot Clienti Yeniden Başlatın

LoL indirme sunucularına bağlı değilsiniz hatasını alıyorsanız Riot Client’i ile tam olarak sağlıklı bağlantıya sahip değilsiniz demektir. Riot Games Clientini kapatıp tekrar açarak yaşadığınız bu sağlıksız hatayı ortadan kaldırabilirsiniz.

 • Windows Çubuğunuzdaki “Gizli Simgeleri Göster” butonuna tıklayın.
 • Aktif uygulamalar arasından Riot Client’i bulun ve üzerine sağ tıklayın.
 • Çıkan seçenekler arasından “Çıkış” seçeneğine tıklayın.
 • League of Legends’i başlatın.

Sunucuya bağlanılamadı lütfen ağ bağlantını kontrol edil tekrar dene uyarısını alanların bağlantıları anlık düşmüş olabilir. Anlık kopuşların clienti etki etmemesi için clienti açıp kapatmak işlevsel olabilir.

Güvenlik Duvarını Kapatın

Güvenlik Duvarını Kapatın

LoL indirme sunucularımıza bağlı değilsin hatasını alan kullanıcıların yapması gereken en önemli şeylerden bir tanesi de güvenlik duvarını kapatmaktır. League of Legends indirme sunucularımıza bağlı değilsin hatası güvenlik duvarından kaynaklanıyor olabilir.

 • Denetim Masasını açın.
 • Sistem ve Güvenlik menüsüne tıklayın.
 • Windows Defender Güvenlik Duvarına girin.
 • Sol ekrandaki menüden “Windows Defender Güvenlik Duvarını Devre Dışı Bırak” seçeneğine tıklayın.

Güvenlik duvarı izinsiz olarak bağlandığınız sunucuları ve oynadığınız bazı oyunların indirmelerini engelleyebilir. Güvenlik duvarını yukarıdaki adımları takip ederek kapattığınızda sorun çözülecektir.

Bağlantıyı Engelleyen Programları Kapatın

LoL indirme sunucularına bağlı değilsiniz hatasıyla karşılaşıyorsanız LoL’ün engellediği bazı üçüncü parti yazılımları aktif olarak kullanıyor olabilirsiniz. Aşağıdaki programları kapatmayı deneyebilirsiniz.

 • LoLSkin
 • Blitz
 • OPGG
 • CCleaner

Üçüncü parti uygulamalarını da kapattığınızda LoL indirme sunucularına bağlı değilsiniz hatasının çözümlerine ulaşmış olacaksınız. LoL sunucu hatasını çözmek istediğinizde ekstra programlar size karşı engel olabilir.

LoL İndirme Sunucularına Nasıl Bağlanılır?

LoL sunucuya bağlanılamadı hatası ile karşılaşan oyuncular doğal olarak indirme sunucularına nasıl bağlanılır diye soruyorlar. Aslında bu soruya oyuncuların yanıt bulması pek mümkün değildir. LoL indirme sunucularına bağlanmak sizin elinizde değil.

LoL indirme sunucularına Riot Games Clienti ve sisteminiz bağlanmakta, sizin için indirme ve bağlantı kurma adımlarını tamamlamaktadır. LoL indirme sunucularına bağlı değilsiniz hatası çözümlerinde de bu nedenle kullanıcı hatası olan pek yöntem bulunmamaktadır.

LoL İndirme Sunucusu Nedir?

LoL indirme sunucularımıza bağlı değilsiniz hatasını çözmeye çalışırken bir yandan bu sunucuların tam olarak ne anlama geldiğini öğrenmek isteyebilirsiniz. LoL indirme sunucusu oyun sunucularından veri almanızı, saklamanızı sağlayan online iletişim sistemidir. Artık LoL indirme sunucularına bağlı değilsiniz hatası çözümlerini biliyorsunuz.

LoL İndirme Sunucularına Bağlanmadan Oynanır Mı?

Hayır, League of Legends indirme sunucularına bağlı değilseniz LoL oynamanız mümkün değildir. Veri alış verişinde yaşanacaklar oyunu oynamanıza engeldir.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir