Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaOyunLoL Ejderler Ne İşe Yarar?

LoL Ejderler Ne İşe Yarar?

League of Legends evreninde size oyun kazandıracak en önemli iki görevden bir tanesi de ejderlerdir. LoL ejderler ne işe yarar bilmiyorsanız oyundaki ayrıntıların çoğuna vakıf değilsiniz demektir. Bu içeriğimizde ejder ruhlarını ve ejderleri yakından tanıtacağız.

LoL Ejderler Ne İşe Yarar?

LoL Ejderler Ne İşe Yarar

Her büyük yamada değişiklik gösteren ejderler uzun zamandır Sihirdar Vadisinde yer alıyorlar. Oyunun ilk zamanlarında takıma sadece altın kazandırırken artık belirli güçlendirmeler veriyorlar ve belli sayıda alındıklarında ejder ruhu adında farklı bir güçlendirmeyi ekstra olarak tüm takıma katıyorlar. LoL ejderler ne işe yarar?

  • Kadim Ejderha
  • Alev Ejderi
  • Dağ Ejderi
  • Hextect Ejderi
  • Bulut Ejderi
  • Kimya Ejderi
  • Okyanus Ejderi

Ejderhaların aslında temel bir güçlendirme mantığı vardır. Her ejder aldığınızda o ejderin elementine göre belli bir güçlendirmeyi tüm takım arkadaşlarınıza kazandırırsınız. Toplamda 4 ejder aldığınızda ise en son aldığınız ejderin ejder ruhuna sahip olur, yine tüm takımınıza ekstra bir güçlendirme kazandırmış olursunuz. LoL ejder özelliklerini daha yakından inceleyelim.

LoL Alev Ejderi Ne İşe Yarar? 

LoL Alev Ejderi Ne İşe Yarar

League of Legends oyuncularının en çok sevdiği ejderlerin başında kesinlikle alev ejderi gelmektedir. Bir zamanlar 1907 Fenerbahçe E-Spor ejderi olarak da bilinen alev ejderi tüm takıma %5 AD ve %5 AP verir. Eğer Alev ruhuna sahip olursanız ekstra olarak hasar verdiğiniz rakiplerin çevresinde bir patlama alanı oluşturursunuz.

Alev Vadisi ortaya çıktığında kırmızı ve mavi güçlendirmelerin çevresi yanacak ve haritanın şekli ciddi anlamda değişecektir. Ayrıca oyunda ekstra atlama noktaları, patlama çiçekleri de ortaya çıkacaktır. LoL ejderler ne işe yarar öğrenirken Alev ejderine hayran kalacaksınız.

LoL Dağ Ejderi Ne İşe Yarar?

LoL Dağ Ejderi Ne İşe Yarar

LoL ejderler ne işe yarar diye merak eden üst koridor şampiyonlarının ve oyuncularının en seveceği ejdere geldik, dağ ejderi. LoL dağ ejderi takımınızdaki her oyuncuya %8 zırh ve büyü direnci verir. Eğer dağ ruhunu kazanacak olursanız ekstra olarak bir de kalkan kazanabilirsiniz.

Dağ ejderi haritası oluştuğunda adından da anlayabileceğiniz gibi haritada taşlar ve kayalar ortaya çıkmaktadır. Dağ kalkanı kazanmanız için 5 saniye boyunca saldırı almamanız gerektiğini söylemeliyiz. Dağ ruhu tank şampiyonlar tarafından kullanıldığında yenilmez bir ruh haline gelebilir.

LoL Hextect Ejderi Ne İşe Yarar?

LoL Hextect Ejderi Ne İşe Yarar

LoL ejderler ne işe yarar adlı içeriğimizde de yanıtlayacağımız en güçlü ejder hangisidir sorusuna yanıt olabilecek bir diğer ejder de hexteck ejderidir. Her bir Hextect ejeri size %7.5 saldırı hızı ve yetenek hızı kazandıracaktır.

Hextect vadisi canlandığında haritada aralarında gezintiye çıkabileceğiniz geçitler, özel kapılar oluşacaktır. Ayrıca size kazandırdığını saldırı hızını arttırmak için ruhunu kazanmayı da denemenizi öneriyoruz.

LoL Bulut Ejderi Ne İşe Yarar?

LoL Bulut Ejderi Ne İşe Yarar

Bulut ejderi oyundaki en yüksek saldırı hızına sahip ejderdir. Tek başınıza almak zor gibi görünse de aslında çok fazla hasar vermez. Bir bulut ejderi öldürdüğünüzde ekstra %7 yavaşlatma direnci ve savaş dışında %7 hareket hızı kazanırsınız.

Micro planlar için güzel bir seçim olacaktır. Bulut ruhuna sahip olduğunuzda var olan tüm hareket hızınız %15 daha artacaktır. Ayrıca bulut vadisi sayesinde etrafa birçok farklı görüş çiçeğine rastlayabilirsiniz.

LoL Kimya Ejderi Ne İşe Yarar?

LoL Kimya Ejderi Ne İşe Yarar

Kimya ejderi League of Legends oyununa sonradan eklenmiş bir ejderdir. Sahip olduğunuz her kimya ejderi başına %6 sıvışma ve %6 can ve kalkan basma özelliği kazanırsınız.

Kimya haritasında ise haritada bulunan her canlının evrim geçirdiğini ve büyüdüğünü göreceksiniz. Kimya ejderi oldukça güçlü bir ejderdir ve ruhu birçok takımın işine yaramaktadır.

LoL Okyanus Ejderi Ne İşe Yarar?

LoL Okyanus Ejderi Ne İşe Yarar

Okyanus ejderi LoL ejderler ne işe yarar diye soran kullanıcılar için en az sevilen ejderlerden bir tanesidir. Her öldürdüğünüz okyanus ejderi size 5 saniye içerisinde %2.5 can yenileme imkanı tanıyacaktır. Savaş dışında ve dürtme kompozisyonlarında iyi bir ejder olabilir.

Okyanus ruhu Sihirdar Vadisinde yer aldığında can doldurma meyvelerinin sayısının ciddi anlamda arttığını göreceksiniz. Takımınız okyanus ruhunu alacak olursa can doldurma miktarı çok daha fazla artacaktır.

LoL Kadim Ejderha Ne İşe Yarar?

LoL Kadim Ejderha Ne İşe Yarar

LoL ejderler ne işe yarar adlı içeriğimizin en önemli başlıklarından bir tanesine geldik, LoL Kadim Ejderha ne işe yarar? Kadim ejder bir takım 4 tane ejder aldıktan sonra her 6 dakikada bir ortaya çıkmaktadır. Eğer bir takım kadim ejderhayı katledecek olursa kadim ejderha güçlendirmesine sahip olur.

Kadim ejderha güçlendirmesine sahip olan birisi rakibine saldırdığında rakibinin %20 canın altına düşmesini bekler. %20 canın altına düşen rakipler kadim ejderhanın yakma hasarına maruz kaldıkları anda ölürler. Anlık katletme özelliğini Tahsildar eşyasına benzetebiliriz. Artık LoL Kadim Ejderha ne işe yarar biliyorsunuz.

LoL En Güçlü Ejder Ruhu Hangisidir?

LoL ejderler ne işe yarar listemizdeki ejderlerin tamamı ruh sayısına ulaştıklarında oldukça güçlü olurlar. Özellikle altın bakımından düşünecek olursanız LoL ejder özelliklerinin tamamı çok güçlüdür. Ama size net bir yanıt vermek gerekirse en güçlü LoL ejderleri Alev Ejderleridir.

Alev ejderi doğrudan yüzde saldırı gücü ve yüzde yetenek gücü kazandırdığı için ruh sınırına ulaştığında neredeyse herkes için bir fazladan Rabadon’un Şapkası etkisi yaratmaktadır. Rabadon’un 3000’den fazla altın değerinde olduğunu düşünecek olursanız ortala olarak Alev Ejderi Ruhu 6000-7000 altın değerindedir.

LoL Element Ejderleri Nelerdir?

LoL Ejderler ne işe yarar sorusunda bahsettiğimiz element ejderleri kelimesi aslında ejderin sıfatıdır. Alev ejderi adındaki alev kelimesi bir elementi temsil etmektedir.

LoL Ejder Ruhu Nasıl Alınır?

Eğer League of Legends oynarken takımınız adına bir ejder ruhuna kavuşmak istiyorsanız toplamda 4 tane ejder öldürmeniz gerekmektedir. Öldürdüğünüz 4. ejder’in ruhunu otomatik olarak almış olacaksınız.

LoL Kadim Ejderha Güçlendirmesi Ne Kadar Sürer?

LoL Kadim Ejderha ne işe yarar sorusuna yanıt bulduktan sonra bu eşsiz güçlendirmenin ne kadar süre sizinle kalacağını merak ediyor olabilirsiniz. Kadim ejderha güçlendirmesi 90 saniye sürmektedir.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir