Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaLinkedIn Şirket Hesabı Nasıl Açılır?

LinkedIn Şirket Hesabı Nasıl Açılır?

Muhtemelen şuan LinkedIn kullanıyorsunuz ve bir sonraki adıma geçmeyi planlıyorsunuz. Sizlere bu yazımızda neden bir şirket hesabınızın olmasını gerektiğini anlatırken LinkedIn şirket hesabı nasıl açılır aktarıyoruz.

LinkedIn Şirket Hesabı Açma Nedenleri

LinkedIn Şirket Hesabı Açma Nedenleri
LinkedIn kayıtlı kullanıcılar

Bugün LinkedIn’in 575 milyondan fazla kullanıcısı ve aylık 260 milyondan fazla aktif kullanıcısı var ve ülkemizde yani Türkiye’de kullanıcı sayısı 6 milyonun üstündedir. Dünyanın en büyük profesyonel sosyal ağıdır.

Dünyanın en büyük iş ağı olmasıyla ünlü olan LinkedIn kullanıcıları ayda sadece 17 dakika bu sosyal ağı kullanıyor. Buna rağmen LinkedIn şirket hesabı açma nedenleri ;

Potansiyel Müşteri Yaratma

LinkedIn Şirket Hesabı Nasıl Açılır?

LinkedIn şirket hesabınızla potansiyel müşteriye erişme oranınız diğer sosyal medyalara göre %277 daha fazladır.

Pazarlama uzmanlarının %79’u LinkedIn’i “son derece etkili bir müşteri havuzu” olarak görmekte ve B2B pazarlamacılarının hedef kitlelerinin %80’inin LinkedIn üzerinden geldiğini belirtmeleri şaşırtıcı değildir.

İşe Alım

Inc’den Girişimciye ve Forbes’a kadar birçok kaynak, en iyi yetenekleri işe almanın önemini vurguluyor. Bu oldukça mantıklı bir durumdur.

Sonuç olarak, üst düzey insanları işe almak ve onları elinde tutmak, bir işletmenin yönetilmesindeki en büyük zorluklardan biridir ve beraberinde yüksek riskler getirir.

Şirket Tanıtımı

Sosyal medyada yer almak herkesin hoşuna gider, özellikle de ücretsiz tanıtım söz konusu olduğunda, değil mi? Bir kişi şirketiniz hakkında bilgi almak için önce web sitenize gider eğer orada aradığı bilgiyi bulamazsa, Linked şirket hesabınızı kontrol eder.

LinkedIn Şirket Hesabı Nasıl Açılır?

LinkedIn Şirket Hesabı Nasıl Açılır?

LinkedIn şirket hesabı açmak oldukça basit bir kaç adımdan oluşmaktadır.

  1. LinkedIn ana sayfanızın sağ üst köşesindeki “İş” simgesine tıklayın.
  2. Açılan menüden “Şirket sayfası oluştur” seçeneğini seçin.
  3. İşletmenizin büyüklüğüne göre “Küçük işletme” veya “Orta ila büyük işletme” seçeneğini seçin.
  4. Sayfa Kimliği ayrıntılarını, Şirket veya Kurum ayrıntılarını ve Profil ayrıntılarını girin.
  5. “Sayfa oluştur”u tıklayarak işlemi tamamlayın.

LinkedIn hesabınızın yeni olması veya yeterli bağlantınızın olmaması durumunda hata mesajı alabileceğinizi unutmayın.Bu durumda, bir şirket sayfası oluşturmak için öncelikle profilinizi oluşturmanız ve daha fazla bağlantı kurmanız önemlidir. Ayrıca premium paketlerini de inceleyebilirsiniz. LinkedIn ağınızı genişleterek ve etkileşimde bulunarak daha fazla bağlantı kurabilir ve şirket sayfası oluşturmak için gereken kriterleri sağlayabilirsiniz.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir