Pazartesi, Nisan 1, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaInstagramInstagram Önbellek Temizleme

Instagram Önbellek Temizleme

Instagram önbellekleme, sizin standart verilerinizi kaydedip uygulamanın normal halinden daha hızlı açılmasını sağlar. Tabi ki depolama gibi sorunlardan ötürü instagram önbellek temizleme ihtiyacı duyabilir yada bu durumdan rahatsız olmuş olabilirsiniz.

Instagram Önbellek Temizleme Nasıl Yapılır?

Uygulamadan daha fazla önbellek verisiyle karşı karşıya kaldığınız durumlarda temizleme ihtiyacınız her zaman olabilir. Her halükarda instagram önbellek temizleme ios ve instagram önbellek temizleme android işletim sistemleri için nasıl yapacağınızı adım adım anlatıyoruz.

IOS Cihazlar İçin Önbellek Temizleme Nasıl Yapılır?

Ios cihazlarda yani iphonelarda uygulamalar için hali hazırda bir önbellek temizleme işlemi yapılamadığı için instagram uygulamasını kaldırıp tekrar yüklemelisiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek bu işlemi yapabilirsiniz:

IOS Cihazlar İçin Önbellek Temizleme Nasıl Yapılır?
  • Uygulama simgesine basılı tutarak uygulamayı kaldırıyoruz,
  • Ardından App Store’dan uygulamayı tekrar yüklüyoruz.

IOS üzerinde önbellek temizlemek için bundan başka bir yöntem bulunmamaktadır. Uygulamayı silip tekrar yüklediğinizde kayıtlı olan önbellek verileri temizlenmiş olacaktır.

Android Cihazlar İçin Önbellek Temizleme Nasıl Yapılır?

Android Cihazlar İçin Önbellek Temizleme Nasıl Yapılır?

Android cihazlarda instagram için önbellek temizleme işlemi gayet basit adımlarla yapılabilir. Telefon marka model ve işletim sistemi modeline bağlı olarak adımlar biraz değişebilir. Aşağıdaki adımları takip ederek andorid instagram önbelleğinizi temizleyebilirsiniz.

  • Ayarlar’a giriniz,
  • Uygulamalara geliniz,
  • Instagram uygulamasını bulun,
  • ‘Depolama ve Önbellek’ seçeneğini göreceksiniz,
  • Ardından ‘Önbelleği Temizle’ deyin,

Instagram önbellek temizleme işlemi bu kadar. Önbellek temizleme işleminden sonra uygulamaya tekrar giriş yapmanız gerekecektir. Dediğimiz gibi basit standart bilgileri depolayarak uygulamanın daha hızlı çalışmasını sağlıyordu.

Instagram Önbellek Silinirse Ne Olur?

Önbellekleme sadece geçici verileri tuttuğu için instagram hesabınıza bir şey olmaz. Sadece önceki kayıtlı aramalarınız,ara belleğe alınan profil fotoğrafları ve fotoğrafların hızlı yüklenmesini sağlayan veriler gider. Profil fotoğraflarınız veya mesajlarınız bu esnada güvenle durur.

Benim size naçizane önerim eğer yeterli depolama alanınız varsa instagram önbelleğinizi her zaman değilde sadece arada sırada temizleyin.

Önbellek Nedir?

Önbellek, gelecekteki taleplere hızlı yanıt verebilmek için güvenlik açığı oluşturmayacak şekilde gerekli bilgilerin depolanmasıdır. Instagram için önbellek temizliği yaptığınızda sadece arama kayıtları ve buna benzer lokal depolama da saklanan veriler silinir.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir