Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaOyunMount And Blade: BannerlordBannerlord Birlik Kapasitesi Arttırma Rehberi

Bannerlord Birlik Kapasitesi Arttırma Rehberi

Mount and Blade: Bannerlord hayranları için oyun içerisindeki en önemli verilerin başında birlik büyüklüğü gelmektedir. Bannerlord birlik kapasitesi arttırma rehberimizi inceledikten sonra hangi yöntemlerle birliğinizi büyütebileceğinizi öğreneceksiniz.

Bannerlord Birlik Kapasitesi Arttırma Yöntemleri

Bannerlord Birlik Kapasitesi Arttırma Yöntemleri

Gelmiş geçmiş en kaliteli ve en çok sevilen Türk oyun şirketi yapımlarından bir tanesi olan Mount and Blade Bannerlord, birçok farklı özellikle oyuncuların karşısına çıktı. Oyunun her aşamasında gördüğünüz farklılıklar oyunculara birçok sorular sorduruyor. Birliklerini büyütemeyen, büyütmek isteyen oyuncular soruyorlar, Bannerlord birlik kapasitesi arttırma nasıl yapılır?

 • Karakter Becerileri
 • Klan Seviyesi
 • Krallık Politikaları

Sizler için Mount and Blade: Bannerlord birlik kapasitesini arttıran faktörleri sıraladık. Yukarıdaki listede bulunan oyun mekaniklerini kullandığınızda birliğiniz mümkün olduğu kadar kısa sürede büyümeye başlayacaktır. Ne kadar büyük bir birlik hayal ediyorsanız o kadar çok çalışmanız gerekecek. Bannerlord mod kurulumu ile de kapasite arttırabilirsiniz.

Karakter Becerisi ile Birlik Kapasitesi Arttırma

Karakter Becerisi ile Birlik Kapasitesi Arttırma

Karakteriniz her seviye atladığında yeni beceriler geliştirerek birçok özelliğinizi geliştirebilirsiniz. Karakter becerisini kullanarak birlik kapasitesini arttırabilir, keyifli ve kalabalık bir orduya ulaşabilirsiniz. Eğitimlerinizin arttıracağı birlikleri sizin için aşağıdaki listede paylaşıyoruz.

 • Taktik: +15 Birlik Kapasitesi
 • Uzman: +15 Birlik Kapasitesi

Karakteriniz sadece birlik kapasitesini geliştirmek için değil, farklı amaçlarla da gelişmeye açıktır. Doğrudan birlik kapasitesi arttırmak yerine diğer eğitimlerinizi de aksatmasanız iyi yaparsınız.

Klan Seviyesi ile Birlik Kapasitesi Arttırma

Bannerlord birlik kapasitesi arttırmak için işinize yarayacak bir diğer mekanik de klan seviyesidir. Klan seviyeniz ne kadar yüksek olursa o kadar çok birlik kapasitesi kazanırsınız. Bannerlordda her klan seviyesi başına 15 birlik kapasitesi kazanırsınız. 3 seviyelik bir klanınız varsa 45 birlik kapasitesi alırsınız. Daha önce Bannerlord klan seviyenizi nasıl arttırabileceğinizi anlatmıştık.

Krallık Politikası ile Birlik Kapasitesi Arttırma

Krallık Politikası ile Birlik Kapasitesi Arttırma

Krallık politikalarınızı geçirerek Bannerlord birlik kapasitesi arttırma işlemlerini sorunsuz şekilde hayata geçirebilirsiniz. Özellikle aşağıdaki politikaları geçirerek birlik büyüklüğü konusunda krallığınızı zirveye taşıyabilirsiniz.

 • Soylu Maliyetler: +50 Birlik Kapasitesi
 • Kraliyet Muhafızı: +60 Birlik Kapasitesi

Krallık politikalarını kolayca oylamak için ya kendi krallığınıza sahip olmalısınız ya güçlü bir ekip ile farklı bir krallıkta oy kullanmak için yeterli güce sahip olmalısınız. Aksi durumda politikaları geçiremeyebilirsiniz.

Bannerlord Birlik Kapasitesi Arttırmak Ne İşe Yarar?

Bannerlord birlik kapasitesi arttırma adlı içeriğimizde sizlerle birçok farklı yöntemi paylaştık. Ancak bu süreçte sorgusuz sualsiz birliğinizi büyütmenin pek mantıklı olmayacağını da söylememiz gerekiyor. Birliğinizi büyütmeye başlamadan önce fayda ve zararları da göz önünde bulundurmalısınız.

 • Büyük Birliklerin Avantajları
 • Büyük Birliklerin Dezavantajları

Büyük Birliklerin Avantajları

Bannerlord birlik kapasitesi arttırmak konusunda araştırma yapmadan önce avantajlarınızı zaten kafanızda kestiriyorsunuzdur ancak bu konuda da size biraz daha detaylı bilgi vermek istiyoruz. Büyük bir birliğe sahip olmanın avantajları;

 • Daha büyük ordu,
 • Savunma avantajları,
 • Saldırı avantajları,
 • Hızlı yağma,
 • Daha fazla taşıma kapasitesi.

Tüm bu avantajlardan faydalanabilmek için öncelikle Bannerlord birlik kapasitesi arttırmayı öğrenmeli, tüm gereksinimleri yerine getirerek birlik büyüklüğünüzde arttırmaya gitmelisiniz.

Büyük Birliklerin Dezavantajları

Yeni oyuncular için Bannerlord birlik kapasitesi arttırmak oldukça hevesli olunan bir konu olsa da birçok oyuncu büyük orduların ihtiyaçlarını karşılamak konusunda zorlanıyorlar. Büyük birliklerin zararları;

 • Yemek masrafları artar,
 • Maaşlı askerler artar,
 • Hızınız düşer,
 • Düşmanlarınız artar.

Bannerlord birlik kapasitesi arttırmanın avantajları olduğu kadar dezavantajları da vardır. Tüm bunları göz önüne alarak en doğru kararı verdiğinizden emin olmalısınız.

Bannerlord Birlik Kapasitesi Arttıran Beceri Hangisidir?

Bannerlord birlik kapasitesi arttırmak için önerdiğimiz bir diğer yöntem de karakterinizin becerisini arttırmaktır. Becerilerinizi geliştirdikten sonra büyük bir birlik sahibi olabilirsiniz. Peki, birlik kapasitesi arttıran beceri hangisidir?

 • Soylu Maliyetler
 • Kraliyet Muhafızı

Bannerlord Birlik Kapasitesi Arttıran Politikalar Hangileridir?

Oyuncular için birlik kapasitesinin ne kadar önemli olduğunu anladıysanız klan politikalarının da birlik kapasitesini arttırmak amacıyla kullanıldığını kavraya bilirsiniz. Bannerlord birlik kapasitesi arttıran klan politikaları aşağıdaki gibidir.

 • Soylu Maliyetler: +50 Birlik Kapasitesi
 • Kraliyet Muhafızı: +60 Birlik Kapasitesi

Artık Bannerlord birlik kapasitesi arttırmak rehberimizin sonuna geldik. Bannerlord hakkında merak ettiklerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Böylece sizlerin merak ettiği konulara çok daha hızlı yanıt verebilir, sizi mutlu edecek güncel içerikler paylaşabilirsiniz.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir