Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaOyunPUBG Başlatma Seçenekleri FPS Arttırma

PUBG Başlatma Seçenekleri FPS Arttırma

PUBG oynamak için bilgisayar başına oturmak, en ideal sistemi dizmek her zaman yeterli değildir. PUBG başlatma seçeneklerini kullanarak aldığınız FPS’i arttırabilir, oyundan aldığınız verimi zirveye çıkartabilirsiniz. PUBG başlatırken ayarlayacağınız seçenekleri sizlerle paylaşacağız.

PUBG Başlatma Seçenekleri Nedir?

PUBG Başlatma Seçenekleri Nedir?

PUBG aslında oyun içerisinde sunduğu ayarlarla birçok düzenlemeye ve özelleştirmeye imkan tanıyan kalitede bir oyundur. Ancak ne kadar özelleştirme imkanı olsa da başlatma seçenekleri olmadan her oyun ortak bazı özelliklerle başlamaktadır.

Kaliteleri, beklentileri, sistem gereksinimleri farklı olan oyunların aynı ayarlarla başlaması da pek mantıklı değildir. Oyun başlatma seçenekleri, sisteminizi açılacak oyuna karşı özel olarak yapılandırmaya yarar. Bazı kodlar yardımıyla yapılan bu işlem verimi ciddi anlamda arttıracaktır. Daha önce sizler için PUGB hassasiyet ayarlarını da paylaşmıştık.

PUBG Başlatma Seçenekleri Nasıl Açılır?

Artık PUBG başlatma seçenekleri nedir ve PUBG başlatma seçenekleri ne işe yarar biliyorsunuz ama yeterli değil. Eğer tüm bu ayarları nasıl açacağınızı bilmiyorsanız işler pek yolunda gitmiyor demektir. Sizler için bu konuya da değinecek başlatma ayarlarını açmanızı sağlayacağınız.

 • Steam’i başlatın ve hesabınıza giriş yapın.
 • Kütüphane sekmesine girin ve oyunlar arasından PUBG’i bulun.
 • PUBG üzerine sağ tıklayın ve Özellikler deyin.
 • Başlatma seçeneklerini ayarlar butonuna tıklayın.

Tüm bu adımları takip ettiğinizde Playerunkown’s Battlegrounds başlatma seçenekleri adında küçük bir pencere karşınıza çıkacaktır. Pencerenin içerisinde bulunan boş alana bazı kodları yazarak PUBG başlatma ayarlarını tamamlamış, sisteminize bildirmiş olacaksınız.

PUBG Başlatma Seçenekleri Nasıl Olmalı?

PUBG Başlatma Seçenekleri Nasıl Olmalı?

Artık PUBG başlatma seçenekleri hakkında birçok bilgiye sahipsiniz ancak tam olarak seçeneklerin nasıl olması gerektiğini bilmiyorsanız daha çok eksiğiniz var demektir. Sizler için aşağıda sıraladığımız kodları kullanarak PUBG’den aldığınız kaliteyi zirveye çıkartabilirsiniz.

 • -malloc=system
 • -USEALLAVAILABLECORES
 • -high
 • -maxMem=(4000)

Kodları kullanmadan önce, PUBG başlatma seçenekleri ne işe yarar öğrenmelisiniz. Sonuçta sisteminizi, bilgisayarınızı riske atmanızı da istemeyiz. Bu nedenle paylaştığımız kodların ne anlama geldiğini ve ne amaçla kullanıldığını da detaylı şekilde açıklayacağız.

-malloc=system

Başlatma seçeneklerinde en önemli olan kodların başında malloc kodu gelmektedir. Bu kodu resimde de gördüğünüz gibi girdiğinizde Windows’unuza en uygun olacak şekilde PUBG optimize edilir ve sonrasında açılır. Optimizasyon sayesinde farklı Windows sorunları ortadan kalkar.

-USEALLAVAILABLECORES

Bilgisayarların 2,4,16 gibi farklı sayılarda çekirdekleri bulunmaktadır. Bu çekirdekler temel olarak sistemin aynı zamanda farklı işler yapmasını sağlar ancak ne kadar çok çekirdek tek bir iş için kullanılırsa aslında o kadar yüksek performans alırsınız. -USEALLAVILABLECORES kodu sayesinde müsait olan tüm çekirdekler PUBG için kullanılır ve oyun kalitesinde artış olur.

-high

Sisteminizde aktif olarak çalışan tüm uygulamaların öncelikle neredeyse eşittir ancak bu öncelikleri farklı kılmak da tamamen kullanıcının elindedir. İçeriğimizdeki -high kodunu kullanarak PUBG’nin aktif programlar arasındaki en önceliklisi olduğunu belirlemiş olursunuz. Bu sayede sisteminiz PUBG’ye odaklanmaya başlar.

-maxMem=(4000)

Teknolojik aletlerin bir uygulamayı, oyunu çalıştırmasındaki en önemli faktör RAM’dir. RAM’inizin ne kadar büyük bir bölümü belirlediğiniz oyuna odaklanırsa oyun o kadar akıcı ve kaliteli olarak karşınıza çıkar. 4000 değeri 4 GM RAM’i, 4000 yerine 8000 yazacak olursaniz 8 GB’lık RAM’iniz PUBG için tamamen ayrılacaktır.

PUBG Oyun İçi Ayarlar Nasıl Olmalı?

PUBG Oyun İçi Ayarlar Nasıl Olmalı?

PUBG başlatma seçeneklerini ayarladıktan sonra yapabileceklerinizin sona erdiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Tüm bunların yanında PUBG FPS arttırmak ve benzeri kaliteyi daha yükseğe çıkartmak için oyun içerisinde de bazı ayarlamalara gidebilirsiniz.

 • Ekran Ölçeği: Kullanıcıya göre ayarlanmalı, 103-103 idealdir.
 • Kenar Yumuşatma: Orta
 • Rötüş: Orta
 • Gölgeler: Çok Düşük veya Düşük
 • Dokular: Yüksek veya Orta
 • Efektler: Çok düşük veya Düşük
 • Yeşillik: Çok Düşük veya Düşük
 • Görüş Mesafesi: Düşük
 • V-Sync: Kapalı
 • Hareket Bulanıklığı: Kapalı

PUBG oyun içerisindeki ayarlar aslında sisteminizin kalitesine göre değişmektedir. Eğer gerçekten kaliteli bir sistem ile PUBG oynuyorsanız gölgeleri aktif hale getirebilir veya görüş mesafesini biraz daha arttırabilirsiniz. Böylece rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız.

PUBG Başlatma Seçenekleri FPS Arttırır Mı?

PUBG başlatma seçeneklerinin ayarlanması aşamasında oyuncular merak ediyorlar, FPS artacak mı? Evet, PUBG başlatma seçeneklerini sisteminize en uygun şekilde ayarladığınızda ciddi anlamda bir FPS artışı gözlemleyeceksiniz. Normalde aldığınız FPS değerini not edip sonrasında başlatma seçeneklerini ayarlamalısınız.

Böylece aradaki FPS farkını kendi gözlerinizle görebilir hatta yorumlarda bizlerle de paylaşabilirsiniz. Başlatma seçeneklerini kaldırmak için tek yapmanız gereken yazdıklarınızı silmek ve kaydetmek olacaktır. Memnun kalmama şansınız yok ama yine de belirtelim istedik.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir