Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaOyunMinecraft Envanter Koruma Kodu Nedir?

Minecraft Envanter Koruma Kodu Nedir?

Minecraft oynarken en çok dikkat etmeniz gereken konu topladıklarınızı kaybetmemektir. Bu içeriğimizde Minecraft envanter koruma kodu nedir sorusuna yanıt verecek, envanterinizi korumanız için neler yapmanız gerektiğini sizlerle paylaşacağız.

Minecraft Envanter Koruma Kodu Nedir?

Minecraft Envanter Koruma Kodu Nedir?

Minecraft envanter koruma kodu aslında adından da anlayabileceğiniz gibi envanterinizi tehlikelerden korumak için kullanılan bir koddur. Öldüğünüzde veya eşya düşürme gibi efektlerle karşılaştığınızda envanterinizin sıfırlanmaması, envanterinizden kayıp olmaması için envanter koruma kodunu kullanmalısınız.

Minecraft envanter koruma kodunuz “/Gamerule Keepinventory Ture” olacak. Eğer bu kodu doğru yere yazar ve en doğru şekilde kullanırsanız envanterinizin başına kötü bir şey gelme ihtimalini tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Envanterinizi korumak aynı zamanda Minecraft emeğinizi de korumak anlamına gelmektedir.

Eğer yağmur kapatma kodunu aktif etmediyseniz eşyalarınız düşebilir. Düşme ve kaybolma işlemlerinden kurtulmak adına tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları takip etmek ve sorularınıza verdiğimiz yanıtları eksiksiz olarak incelemek olacak.

Minecraft Envanter Koruma Kodu Nereye Yazılır?

Artık envanterinizi korumak için ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz ancak öğrendiğiniz koruma kodunu nereye yazacağınızı bilmiyorsanız kodu aktif etmeniz mümkün değildir. Minecraft envanter korumak için kullanılan kod doğrudan sohbet satırına yazılmaktadır. Yani kodu aktif etmek için sohbet satırına, “/Gamerule Keepinventory Ture” yazmanız gerekir. Ama yeterli değil.

Minecraft Envanter Koruma Kodu Nasıl Kullanılır?

Minecraft Envanter Koruma Kodu Nasıl Kullanılır?

Sadece kodu doğru yere yazarak sonuca ulaşamayacağınızı tahmin ediyorsunuzdur. Kodun kullanımını oynamak için öncelikle sunucu açılırken bazı ayarları eksiksiz olarak yapmalı ve kodun çalışması için uygun ortamı hazırlamalısınız. Ancak böylece doğru sonuca ulaşabilirsiniz.

  • Minecraft’ı açın ve bir dünya oluşturma aşamasına gelin.
  • Dünya oluşturulurken karşınıza çıkacak ayarlar arasından “hilelere izin ver” seçeneğini tikleyin yani kabul edin.
  • Daha sonrasında sunucuyu açın.
  • Sohbet penceresini açıp envanter koruma kodunu yani “/Gamerule Keepinventory Ture” kodunu yazın ve onaylayın.

Tüm bu adımları eksiksiz olarak uyguladığınızda Minecraft envanter koruması tamamen sağlanmış olacak. Artık başınıza ne gelirse gelsin envanteriniz korunacak ve eşyalarınız asla kaybolmayacak. Böyle bir Minecraft sunucusu hayal ediyorsanız yapabileceğiniz en doğru adımları yaptınız demektir. Daha önce sizler için onarım büyüsünü de anlatmıştık.

Minecraft Ölünce Envanterin Gitmemesi Nasıl Yapılır?

Minecraft envanter koruma kodu hakkında yapılan araştırmalar sırasında oyuncular bazen tam olarak ne aradıklarını bilemiyor. Kodu aramak yerine doğrudan Minecraft ölünce envanterin gitmemesi konusunu araştıran onlarca oyuncu arasındaysanız yanıt vermeye çalışalım. Minecraft envanterinizin gitmemesi için kodu aktif etmeniz gerekiyor.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir