Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaLinkedInLinkedIn Engel Kaldırma

LinkedIn Engel Kaldırma

LinkedIn, iş arayan ve iş verenler için hızlı dönüşler alabileceğiniz bir sosyal platform olmasına rağmen bazen bir bağlantınızı engelleyebilecek pozisyona düşebilirsiniz. Bu rehberimizde daha önce engellediğiniz kişinin LinkedIn engel kaldırması nasıl yapılır aktarıyoruz.

LinkedIn Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

LinkedIn, kullanıcılarına insanlarla nasıl bağlantıda iletişimde kalacaklarını yönetme hakkı tanır. Birisi tarafından takip edilmek istemiyorsanız profilinizi gizleyebilir veya o kişiyi engelleyebilirsiniz.

LinkedIn üzerinde birini engellediğinizde iki tarafta birbirinin profillerini göremezler. Bir kişiyi engelledikten sonra daha öncesinde bağlantınız varsa, engelledikten sonra bağlantı sayısında azalma olacaktır. Ayrıca linkedin üzerinden birbirinize artık mesaj gönderemezsiniz. Bu sonuçlardan memnun değilseniz LinkedIn engel kaldırmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Sağ üst köşeden ‘ben’ seçeneğine tıklayın,
  • Ardından ‘ayarlar ve gizlilik’ tıklayın,
  • Açılan ekranda ayarlar altında görüntülenme kısmına tıklayın,
  • Açılan bölümde aşağıdaki kısımdan ‘Engelleme’ bölümüne tıklayın,
  • Engellediğiniz herkes burada listelenecek,
  • Engellini kaldırmak istediğiniz kişinin sağ tarafında ‘Engel Kaldır’ seçeneğini göreceksiniz, tıklayın

Bu şekilde LinkedIn üzerinden engellediğiniz kişilerin engelini kaldırabilirsiniz. LinkedIn mobil cihazlarda engel kaldırma işleminin tek farkı son kısımda sizden engel kaldırırken kullanıcı şifrenizi istemisidir, diğer tüm adımlar aynıdır.

LinkedIn Engellediğim kişiye Bildirim Gidiyor mu?

Engellediğiniz kişiye engellediğinize dair bildirim gitmez. Ancak karşıdaki kişi sizi göremeyeceğinden engellediğini tahmin edebilir.

Linked Birini Nasıl Engellerim?

Engelleyeceğiniz kişinin profiline gidin, mesaj butonunun hemen yanında diğer seçeneğini göreceksiniz. Buna tıkladığımızda ‘Rapor et veya Engelle’ seçeneği çıkar. Engelle seçeneceğinizi seçerseniz, engellemiş olursunuz.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir