Çarşamba, Mart 27, 2024
Ana SayfaOyunLeft 4 Dead 2 Multiplayer Kurma Nasıl Yapılır?

Left 4 Dead 2 Multiplayer Kurma Nasıl Yapılır?

Left 4 Dead 2 arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz en kaliteli hayatta kalma yapımlarından bir tanesidir. Bu içeriğimizde Left 4 Dead 2 multiplayer kurma nasıl yapılır sorusuna yanıt vereceğiz. İçeriğimizi okuduktan sonra kendi Left 4 Dead 2 serve kurma işlemlerinizi kolayca yapabileceksiniz.

Left 4 Dead 2 Multiplayer Kurma Nasıl Yapılır?

Left 4 Dead 2 Multiplayer Kurma Nasıl Yapılır?

Left 4 Dead 2 multiplayer olarak oynamaya başlamadan önce bilmeniz gereken bazı adımlar vardır. Eğer Left 4 Dead 2 multiplayer kurma nasıl yapılır bilmiyorsanız kendi odanızı kurma konusunda ciddi sorunlar yaşayabilir hatta multiplayer oynayamamak gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Left 4 Dead 2 oda kurma adımları aşağıdaki gibidir;

  • Left 4 Dead 2.exe ye sağ tıklayarak özellikler deyin.
  • Ardından hedef sekmesine geçin ve -insecure komutunu yazıp enterlayın.
  • Left 4 Dead 2’i başlatın ve oyuna giriş yapın.
  • Ayarlar menüsüne girdikten sonra multiplayer menüsünde yer olan Automatcally ibaresini enabled olarak değiştirin.
  • Left 4 Dead 2 konsolunu açın ve sırayla “sv_lan 1” ardından “sv_allow_loby_connect_only 0” yazıp enterlayın.
  • Sona gelmeden önce bir IP adresi belirlemeniz gerekecek. Net status for host yazdıktan sonra 12.345.67.89 gibi bir IP girerek kendi sunucunuzun IP’sini belirleyin.

Tüm bu adımları yaptığınızda Left 4 Dead 2 server kurma işlemini başarıyla tamamlamış olacaksınız. Eğer daha fazlasını talep ediyorsanız içeriğimizin devamını da okumalısınız. Ancak artık Left 4 Dead 2 multiplayer kurma nasıl yapılır öğrendiğinizi düşünüyoruz. Bir daha Left 4 Dead 2 oyun kurma konusunda araştırma yapmak zorunda kalmayacaksınız.

Left 4 Dead 2 Arkadaşlarla Oynama Var Mı?

Left 4 Dead 2 multiplayer oynama konusunda böylesine detaylı bir içerik oluşturduğumuza göre evet, Left 4 Dead 2 arkadaşlarla oynanabilir. Hem yerel, hem ağ üzerinden hiçbir sorun yaşamadan arkadaşlarınızla Left 4 Dead 2 oynayabilirsiniz. Toplamda 4 kişilik bir lobi ile Left 4 Dead 2’yi multiplayer olarak oynamak mümkündür.

Arkadaşlarla Left 4 Dead 2 oynamaya başlamadan önce Left 4 Dead 2 server kurma nasıl yapılır biliyor olmalısınız. Eğer yukarıda anlattığımız Left 4 Dead 2 oda kurma adımlarını tam olarak öğrenemediyseniz arkadaşlarla birlikte oyuna dahil olmak biraz zor olabilir. Tabi her zaman Left 4 Dead 2 oyun kurma görevi size kalmaz, Left 4 Dead 2 multiplayer kurmayı bilmek yeterli değildir.

Left 4 Dead 2 Multiplayer Oyuna Katılma

Left 4 Dead 2 server kurma görevini siz değil de arkadaşınız devraldıysa veya kurduğunuz Left 4 Dead 2 serverine arkadaşlarınız bağlanmakta sorun yaşıyorsa Left 4 Dead 2 multiplayer oyuna katılma konusunda da yardıma ihtiyacınız olabilir. Aşağıdaki adımları takip ederek Left 4 Dead 2 odasına dahil olabilirsiniz.

  • Bir multiplayer Left 4 Dead 2 oyununa katılmak için herkesin Automatically sekmesini enabled yapması gerekmektedir.
  • Bunu yaptıktan sonra Steam Group sekmesini görebilir ve arkadaşlarınızın Left 4 Dead 2 oyununa dahil olabiliriniz.
  • Daha kolay bir yöntem arıyorsanız Left 4 Dead 2 consoluna connect yazdıktan sonra bir boşluk bırakıp arkadaşınızın vereceği IP’yi yazabilirsiniz.

İşte Left 4 Dead 2 multiplayer oyuna katılmak bu kadar basit. Artık arkadaşlarınız için bir Left 4 Dead 2 sunucusu kurabilir veya arkadaşlarınızın kurduğu Left 4 Dead 2 sunucularına dahil olabilirsiniz. Benzer içeriklerin çoğalmasını istiyorsanız yorumlar kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. Artık Left 4 Dead 2 multiplayer kurmayı biliyorsunuz.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir