Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaDijital PlatformlarKick Yayıncılar Abonelikten Ne Kadar Kazanıyor?

Kick Yayıncılar Abonelikten Ne Kadar Kazanıyor?

Kick platformunun yayıncılar arasında kabullenilmesinin bir nedeni var. İzleyenler de bu nedeni merak ediyor ve Kick yayıncılar abonelikten ne kadar kazanıyor diye soruyorlar. Sevdiğiniz yayıncıların abonelik gelirlerini merak ediyorsanız sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Kick Yayıncılar Abonelikten Ne Kadar Kazanıyor?

Kick Yayıncılar Abonelikten Ne Kadar Kazanıyor

Günümüzde aktif olarak kullanılan yayın platformlarının neredeyse tamamı aboneliklerden büyük bir yüzde alıyor ve yayıncıya abonelik gelirleri pek de tatmin edici gelmiyor. Kick bu duruma farklı bir açı getirmek istemiş olacak ki şaşırtıcı bir rakamla karşımıza çıkıyor. Kick yayıncılar abonelikten ne kadar kazanıyor?

Kick yayıncıları kanallarına gelen her aboneliğin %95’ini gelir olarak kazanıyorlar. Sonrasında ülkemiz kuralları gereği gelirden düşecek gelir vergisini hesaplamasak da Kick üzerinden her abone olduğunuzda ödediğiniz ücretin %95’i doğrudan yayıncıya gitmektedir.

Kick Yayıncıları Abonelikten Kaç TL Kazanıyor?

Daha önce sizler için Kick abonelik ne kadar sorusuna yanıt vermiştik. İçeriğimizi okuduktan sonra göreceğiniz ücretin ne kadarını yayıncılar kazanıyor diye merak ediyor olabilirsiniz. Artık Kick yayıncılar abonelikten ne kadar kazanıyor biliyorsunuz, peki Kick yayıncıları abonelikten kaç TL kazanıyor?

Kick platformunda abonelikler dolar karşılığında satıldığı için aslında kanal sahipleri doğrudan dolar kazanıyorlar. Ancak kurla çarparak basit bir hesap yapmak gerekirse, Kick yayıncıları abonelik başına 170 TL kadar kazanıyorlar. Kick bir abonelik kaç TL kazandırıyor sorusuna da yanıt aldığınızı düşünüyoruz.

Kick Nedir?

Kick uzun zaman önce yayın hayatına başlayan, yakın zaman önce de ciddi yatırımlar yapan bir dijital yayın platformudur. Twitch gibi kanallara rakip olarak çıkmasıyla birlikte diğer kanallardan yayıncıları transfer etmeye başladılar bile. Ülkemizden Hype, Nesrin, GuGuCan gibi yayıncıların Kick’e yarı zamanlı transfer olmasıyla birlikte Kick platformu tekrardan gündeme geld.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir