Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaOyunETS 2 Retarder Kapatma Tuşu Hangisidir?

ETS 2 Retarder Kapatma Tuşu Hangisidir?

ETS 2 oynarken karşılaşabileceğiniz mekaniklerden bir tanesi de retarderdır. Bu içeriğimizde ETS 2 retarder kapatma tuşu hangisidir sorusuna yanıt vereceğiz. Retarder kapatmayı öğrendikten sonra neler yapabileceğinizi de sizler için inceleyeceğiz.

ETS 2 Retarder Kapatma Tuşu Hangisidir?

ETS 2 Retarder Kapatma Tuşu Hangisidir?

Frenleme sistemiyle doğrudan alakası olan retarderı kapatmak istiyorsanız ETS 2 tuş atamalarını biliyor olmalısınız. Ancak çoğu oyuncunun ETS 2 retarder kapatma tuşu hangisidir bildiğini düşünmüyoruz. Genelde oyuncular retardera ihtiyaç duyduklarında açma ve kapama tuşunu merak ediyor, öğrenmeye çalışıyorlar. ETS 2 retarder kapatma tuşu hangisidir?

ETS 2 retarder kapatma tuşu “i” tuşudur. ETS 2 oynarken i tuşuna bastığınızda retarderın kademeli olarak kapanmaya başladığını göreceksiniz. Bu süreçte başınıza gelecekler ve tırın, sürüşün nasıl etkileneceği konusuna da içeriğimizin devamında değineceğiz. Artık ETS 2 retarder kapatma tuşu hangisidir biliyorsunuz, ETS 2 koltuk ayarları konusunu da öğrenmek ister misiniz?

ETS 2 Retarder Nasıl Kapatılır?

ETS 2 retarder nasıl kapatılır diye ekstra olarak soruyorsanız bu soruya da yanıt vermek istiyoruz. Öncelikle kayıtlı ETS 2 oyununuza girin ve kaydınızı açın. Herhangi bir şekilde tır sürme aşamasına geldikten sonra i tuşuna bir kere basın. İlk basışınızda kademeli olarak retarderın kapanmaya başladığını göreceksiniz.

Süreci hızlandırmak için tekrar i tuşuna basabilir, retarderı seviyeli olarak kapatabilirsinniz. Beklemeyi seçmek de doğrudan size kalmış demektir. Artık ETS 2 retarder nasıl kapatılır biliyorsunuz. Kullanacağınız tuşu, i tuşunu kullanmakta zorlanıyorsanız tuş atamaları üzerinden retarder tuşunu değiştirebilirsiniz.

ETS 2 Retarder Ne İşe Yarar?

Retarder, fren balatalarının yani frenlerin ömrünü uzatmak amacıyla kullanılan bir araç ürünüdür. Özellikle tır ve kamyon gibi yüksek tonajlı araçlar dik yollardan inerken, ani fren yaparken balataların aşırı ısınmasına neden olabilir hatta frenleri patlatabilirler.

Retarder tam da bu noktada devreye giriyor ve balataların ısınmasını engelliyor. Eğer ETS 2 oynarken dik bir yokuştan aşağı iniyorsanız ş tuşuna basarak retarder’ı açabilir kademeli olarak seviyesini arttırabilirsiniz. Nasılsa artık ETS 2 retarder kapatma tuşu hangisidir biliyorsunuz.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir