Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaOyunDying Light Katılmaya Çalıştığın Oyun Artık Yok Hatası

Dying Light Katılmaya Çalıştığın Oyun Artık Yok Hatası

Dying Light katılmaya çalıştığın oyun artık yok hatası yıllardır Dying Light hayranlarının karşısına çıkıyor. Harran hikayesinin devamı olan Dying Light 2 katılmaya çalıştığın oyun artık yok hatasından nasibini alan bir diğer oyundur.

Dying Light Katılmaya Çalıştığın Oyun Artık Yok Hatası Nedir?

Dying Light katılmaya çalıştığın oyun artık yok hatasını alan kullanıcılar hemen çözüm yöntemlerini aramaya koyuluyorlar. Ancak hatanın çözümüne ulaşmanın en kestirme yolu hatanın anlamını, neden karşınıza çıktığını anlamaktır. Bu konuda size yardımcı olalım.

Dying Light arkadaşlarla oynama sırasında ortaya çıkan bu hata genellikle oyun ayarlarının eşleşmemesi veya bağlantı sorunları nedeniyle görünür. Eğer oyun ayarlarını denkleştirecek olursanız bir daha Dying Light 2 katılmaya çalıştığın oyun artık yok hatasını almazsınız.

Dying Light Katılmaya Çalıştığın Oyun Artık Yok Hatası Çözüm Yöntemleri

Dying Light Katılmaya Çalıştığın Oyun Artık Yok Hatası

Artık hatanın ne anlama geldiğini, neden karşınıza çıktığını biraz daha iyi biliyorsunuz. Öyleyse daha fazla vakit kaybetmeden Dying Light katılmaya çalıştığın oyun artık yok hatası çözümlerine geçelim. Nedir sorusunda da dediğimiz gibi oyunları arkadaşınızla eşlemelisiniz.

 • Oyun Zorluğu Eşleşmesi
 • Oyun Dili Eşleşmesi
 • Dying Light Çevrimiçi Ayarları
 • DNS Ayarları
 • VPN Kapatın

Yukarıda sizler için kısaca listelediğimiz çözüm yöntemlerini daha yakından inceleyecek, detaylarına gireceğiniz. Nasıl yapıldığını anlattığımızda belki biraz daha kolayca hatanın çözümüne ulaşabilirsiniz. Katılmaya çalıştığınız oyun çözümlerden sonra olacak.

Oyun Zorluğu Eşleşmesi

Oyun Zorluğu Eşleşmesi

Oyun zorluklarınızın birbirini tutmaması Dying Light katılmaya çalıştığın oyun artık yok hatası ile karşılaşmanıza neden olabilir. Oyun zorluğunu eşleyerek işe başlamanızı tavsiye ediyoruz.

 • Dying Light’ı veya Dying Light 2’yi başlatın.
 • ESC’ye basın.
 • Oyun Ayarlarını açtıktan sonra Oyun Zorluğuna tıklayın.
 • Seçtiğiniz zorluk seviyenizin arkadaşınızla aynı olduğundan emin olun.

Eğer zorluk seviyeleri eşit değilse Dying Light 2 katılmaya çalıştığın oyun artık yok hatası almanız oldukça normaldir. Eşlemeden sonra hala aynı hatayı almaya devam ediyorsanız diğer yöntemleri denemelisiniz.

Oyun Dili Eşleşmesi

Dying Light arkadaşlarla oynamak için zorluk seviyelerinde olduğu gibi oyun dilinde de bir eşitlik olması lazımdır. Dying Light dil ayarlarını oyun içerisine girerek kolayca yapabilirsiniz. Eğer aynı oyuna dahil olacak herkesin dili aynı olursa hatayı bir daha almazsınız.

Dying Light Çevrimiçi Ayarları

Dying Light Çevrimiçi Ayarları

Bildiğiniz gibi Dying Light çevrimdışı oynanabildiği gibi aynı zamanda COOP yani çevrimiçi de oynanabilir. Böyle durumlarda genelde ayarlardan ekstra olarak bir de çevrimiçi ayarlar bulunmaktadır.

 • Oyun türü : Sadece Arkadaşlar
 • VAC güvenli oyun : Hayır
 • İnsan işbirlikçilere izin ver : Evet

Çevrimiçi ayarları ideal hale getirdiğinizde arkadaşlarınız artık sizin oyununuza dahil olmaya çalışırken Dying Light katılmaya çalıştığın oyun artık yok hatasını almayacaklar, en azından öyle umuyoruz.

DNS Ayarları

Dying Light 2 DNS Ayarları

DNS ayarlarınızı yapılandırmak birçok bağlantı sorununu ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır. Henüz Dying Light için özel bir DNS çalışması yapılmadı ancak sunucuya dahil olacak oyuncuların aynı DNS bağlantılarını kullanması Dying Light 2 katılmaya çalıştığın oyun artık yok hatasını almanızı engelleyebilir.

VPN Kapatın

Oyuna dahil olmaya çalışanlardan birisi VPN kullanıyorsa bu durum hata almasına neden olabilir. Bağlantı sorunlarının çok büyük bir kısmında açık olarak unutulmuş VPN’ler olduğunu unutmamalı, oyun oynarken VPN kullanımına dikkat etmelisiniz. Dying Light 2 çok oyunculu mod hatası VPN kaynaklı olabilir.

Dying Light 2 Katılmaya Çalıştığın Oyun Artık Yok

Dying Light: Stay Human oyuncularının büyük bir bölümü Dying Light katılmaya çalıştığın oyun artık yok hatası hatası ile Dying Light 2 katılmaya çalıştığın oyun artık yok hatasını farklı hatalar olarak algılamaktadır. Ancak serinin devam oyununda da CO:OP özellikleri olduğu için aslında bu hatalar aynıdır.

İki oyun için de benzer hatalardan söz edilebilir ve çözümleri tamamen aynıdır. Farklı işlemler yapmanıza veya farklı araştırmalara koyulmanıza gerek yok. İki Dying Light oyunu içinde sizler için önerdiğimiz çözüm yöntemlerini kullanabilir sonunda çözüme kavuşabilirsiniz.

Dying Light 2 Çok Oyunculu Mod Hatası

Dying Light 2 çok oyunculu mod hatası olarak da bilinen oyun artık yok hatasının çözüm yöntemlerini sizlerle paylaştık. Eğer bahsettiğimiz hatanın da ötesinde bir Dying Light 2 çok oyunculu mod hatası alıyorsanız yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmamalısınız. Sizler için hataları çözmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir