Cuma, Haziran 7, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaDiscordDiscord Ne Kadar İnternet Yer?

Discord Ne Kadar İnternet Yer?

Diğer Discord türevi cihazlara göre bakıldığında Discord’un yediği internet günümüzün şartlarına göre abartılacak bir şey değildir. Tabi ki mobil veri kullanıyorsanız ve paketiniz düşükse diye sizler için Discord ne kadar internet yer makalemizi yayınlıyoruz.

Discord Ne Kadar İnternet Yer?

Aslında ne kadar internet harcarın ölçütü ne yaptığınıza göre tüm uygulamalarda değişiklik gösterir. Discord normal şartlarda 5-50 mb arası internetinizi yer. Discord sesli sohbet ise dakikada 5-6 mb internetinizi yer. Discord görüntülü konuşma ise sesli sohbetin 2-3 katı internetinizi yer.

Discord’da En Az İnternet Nasıl Harcanır?

Discord üzerinde çeşitli eylemlerinizin farklı internetler harcayacağını sizlere söylemiştim. Bunu en aza indirmek için yapmanız gerekenler, mümkünse resim paylaşılan sunucularda aktif olmayın, çünkü resimler yazışmalardan hatta bazen konuşmalardan bile fazla internetinizi tüketebilir.

İkinci en önemli Discord internet harcayan maddesi ise görüntülü konuşmadır, bu sesli sohbetin dakikada harcadığı interneti 2ye 3’e katlayabilecek seviyededir. O yüzden uzak durmanızı tavsiye ederim.

Discord Sesli Sohbet 1 Saatte Ne Kadar İnternet Yer?

Discord sesli sohbet dakikada 5-6 mb yediğini daha önce söylemiştik. Discord sesli sohbet 1 saatte aşağı yukarı toplam +-350 mb internetinizi yiyebilir.

Günümüzde ve yakın gelecekte artık Discord ne kadar internet yer diye bir rahatsızlığınızın olmaması dileğiyle.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir