Cuma, Haziran 7, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaDiscordDiscord Oynadığın Oyunu Gizleme

Discord Oynadığın Oyunu Gizleme

Discord, oyun oynayarak sosyalleşmeyi sağlayan en iyi uygulama olabilir. Ancak bazen bir hayalet gibi saklanmak isteyebiliriz. Discord oynadığın oyunu gizleme rehberimizde gizli gizli takılmayı anlatıyoruz.

Discord Oynadığın Oyunu Gizleme

Discord Oynadığın Oyunu Gizleme

Discord tüm işletim sistemlerinde aynı versiyonu kullandığı için mac ve windows işletim sistemleri kullananlar da aynı adımları takip ederek discord oynadığın oyunu gizleme işlemini yapabilir.

Discord, oyun etkinliğinizi sadece Discord destekleyen bir oyun oynadığınızda diğer kullanıcılara gözükür. Oyun etkinliğinizi isterseniz sadece belli oyunlar için isterseniz de tamamı için kapatabilirsiniz.

  • Discorda giriş yapıp, sol altta bulunan kullanıcı adınızın yanındaki ayarlar ikonuna tıklayın,
  • Ardından ‘Etkinlik Ayarları’ altında bulunan ‘Etkinlik Gizliliği’ kısmına tıklıyoruz,
  • Açılan pencere de ‘Mevcut etkinliği durum mesajı olarak göster’ yazısının karşısındaki düğmeyi kapalı konuma getiriyoruz.

Bu işlemi yaptığınızda Discord, Rich presence’ı destekleyen tüm oyunlar için discord oynadığın oyunu gizleme işlemi yapar. Dilerseniz bunu tek tek de yapabilirsiniz.

  • Etkinlik ayarları kısmından kayıtlı oyunlara gelin,
  • ‘Oyunu görmüyor musun’ Ekle, kısmına tıklayın,
  • Ardından oyunu seçip ‘Oyun Ekle’ basın

Bu sayede burada gözükmeyen oyunuda eklemiş olduk. Bu kısımda Discordda gözükmesini istemediğiniz oyun için ‘Göz ikonuna’ tıklayabilirsiniz. Daha fazla gizlilik ayarları için telefon numaranızı kaldırabilirsiniz.

Discord Nedir?

Discord, özellikle oyuncular arasında popüler olan bir sesli iletişim ve anlık mesajlaşma platformudur. Kullanıcılar, özel sunucular oluşturabilir ve bu sunucularda metin, sesli ve video iletişim kurabilirler. Aynı zamanda çeşitli konularda topluluklar oluşturarak insanları bir araya getirmek için kullanılır.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir